Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica? lęki? już sama nie wiem.


stomilka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odkąd pamiętam towarzyszy mi drżenie ciała. Chociaż ciężko nazwać to drżeniem, ja się po prostu cała trzęsę, czasem tak mocno, że nie mogę podnieść kubka do ust, kiedy np. chcę się napić herbaty. Początkowo myślalałam że reaguję tak na stres- i rzeczywiście, objawy w tedy nasilają się, ale również w codziennych sytuacjach, ktoś mówi mi : " czemu się trzęsiesz, zimno Ci?" , a ja nawet tego nie zauważam.

Natomiast kiedy czegoś się boje lub czymś stresuję, zaczynam trząść się jak osika , dosłownie "latać" , drży mi całe ciało, głowa, głos , dochodzi do tego również uczucie zimna, nie mogę złapać oddechu , pocę się i czuję "jak we śnie" . To takie dziwne uczucie, jakby wszystko zdawało się być nierealne, nie wiem jak je wytłumaczyć. Kiedyś miałam badania neurologiczne i wszystko ponoć było w porządku, przed maturą poszłam do lekarza, mówiąc o swoim problemie i prosząc o jakieś tabletki, bo zwyczajnie bałam się ataku na egzaminie. Lekarz zbagatelizował problem i powiedział że nic silnego mi nie przepisze , bo będę zamulona, mogę wziąć jedynie ziołowe tabletki. Ziołowe łykałam kiedyś garściami, wypijałam litry melisek i poprawy żadnej nie było. Przez maturę przebrnęłam jedynie dzięki temu, że w domu miałam propanolol ,który trochę załagodził objawy-przynajmniej mogłam oddychać. Ach, warto zauważyć że po wypiciu alkoholu objawy mijają. Podejrzewam że mają podłoże czysto psychologiczne- wiadomo, alkohol odpręża . Tylko w takim razie wygląda na to, że jestem spięta niemalże cały czas.

Bardzo uprzykrza mi to życie, nie wiem co z tym zrobić.

Do psychologa też kiedyś chodziłam, kiedy byłam młodsza. Nic kompletnie to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj stomilka!

 

Niewykluczone, że drżenie ciała to objaw somatyczny lęku, jaki Ci towarzyszy i nad czym nie panujesz, a to może sugerować nerwicę. Niestety drogą wirtualną można tylko gdybać. Powinnaś udać się do lekarza, by sprawdzić, skąd te drżenie ciała. Może trzeba wykonać dodatkowe badania? Jeśli one nic nie wykażą, wówczas będzie można szukać źródeł Twojego problemu w psychice. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stomilka, nerwica lekowa z/lub bez fobii społecznej.

leki na drzenie rzeklabym to te na parkinsonizm, ale poniewaz nerwica jest odrebnym zagadnieniem podeszlabym do tego inaczej, co w praktyce oznacza brak odniesienia do drżeń.

dobry psychiatra+ leki : na przeczekanie -doraźnie xanax, na stałe setralina 200mg oraz trazodon na sen.

nie bedzie to latwe, musisz zacisnac zeby i jakos wytrzymac.

nastepnie powoli odbudowywac swoje zycie. niekoniecznie przy pomocy psychologa, wlasciwie to odradzam ingerencje innych osob. jak leki zaczna dzialac to nie siedzimy na dupie, lecz działamy. nie wszystko musisz wiedziec- nie musisz wnikac w cokolwiek, najwazniejsze jest dzialanie oraz opracowywanie wlasnych potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że psychiatra ot tak przepisze mi leki nie bagatelizując problemu? Nie wiem czemu, ale zauważyłam że lekarze mają sklonności do proponowania rozwiązań właśnie takich jak meliska i nic nie daje tłumaczenie, że meliski się próbowało i nie działa. Ale to lekarze rodzinni, może psychiatrzy inaczej do tego podchodzą. No nic, umowię się na wizytę i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×