Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy ktos miał z was podobnie? pomocy :(


natuf

Rekomendowane odpowiedzi

Od kwietnia mam zdiagnolizowana nerwice. Chodziłam do psychologa przez 2 miesiące, po czym pani psycholog stwierdziła ze terapia nie jest już potrzebna. W połowie zdecydowaliśmy ze potrzebne sa leki. Biorę setaloft 2 tabletki dziennie. 2 tygodnie temu pojechałam w góry i praktycznie przez cały wyjazd nie brałam leków bo doszłam do wniosku ze już mogę odstawiać. Wiem, głupota. Męczyły mnie różne dolegliwości zaczynając od fobii wymiarowania, bania się polykania, drżenia mięśni. Wszystko przeszło po badaniach na dana rzecz i lekach. Miałam usg brzucha, ekg bo serce też szwankowało, usg szyi, laryngolog, morfologia, ob, test na borelioze, usg piersi, posiew na pasożyty... A teraz doszła głowa. Okropne bóle głowy i drętwienie rak i palców. Dziwne uczucie nie swoich dłoni. Psychiatra powiedział ze objawy będą się ciągle zmieniać i na bóle brać paracetamol. Ale mi przez głowę przechodzą też jakby prądy i jakbym miała obręcz na głowie. Bardzo się boję ze to sm. Czy ktoś tak miał? Ciągle zginam palce rak czy przypadkiem sa sprawne. Pomóżcie, czuje się samotna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natuf, podejrzewam, że pojawiają się u Ciebie coraz to nowe objawy somatyczne nerwicy. Nie sądzę, by były to symptomy SM. Wyniki badań nic nie wskazują, a Ty wkręcasz sobie coraz to nowe dolegliwości. To charakterystyczne dla nerwicy. Cz bierzesz teraz jakieś leki albo korzystasz z terapii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terapie już zakończyłam miesiąc temu, a od dwóch dni ponownie biorę setaloft i zmagam się ze skutkami odstawiennymi. Chyba muszę zmienić lek, bo ten jest kiepski. Bardzo się boję.,dziś zaczęło mi ciągle strzelać w nadgarstku i już wymyśliłam do tego borelioze... A miałam na nią badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natuf, to sa skutki odstawienne, lekow tych nie odstawia przez minimum 2-3 lata, a czasami i sie bierze do konca zycia. Teraz musisz znowu poczekac na działanie leku ok. 4 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_somatoformiczne

 

Tutaj poczytaj i wejdź na tematy związane z hipochondrią, poczytaj RADY (rady nie kolejne objawy). Kup też jakąś książkę o akceptacji takich objawów i wyznacz sobie cel nie martwienia się tym wszystkim przez miesiąc/dwa. Zobaczysz, że będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natuf : "Okropne bóle głowy i drętwienie rak i palców. Dziwne uczucie nie swoich dłoni."

 

też to miałam... tzn. drętwienia to właściwe naturalna rzecz przy nerwicy, ale bardziej skupiłam się na "dziwne uczucie nie swoich dłoni". Ja miałam takie wrażenie nie tylko z dłoniami, ale z całymi rękoma, a po jakimś czasie czasami także z nogami. Pamiętam jak kiedyś byłam u neurologa i opowiedziałam o tych swoich objawach, nie zapomnę reakcji/miny Pani doktor jak nie wiedziała o co mi chodzi :P

 

Pani doktor: tzn. drętwienie rąk Pani odczuwa?

ja: nie, mam takie wrażenie, jakby to nie były moje ręce.

Pani doktor: no to czyli drętwienie.

ja: niee

Pani doktor: (zakłopotana i zdziwiona mina w jednym) no to ja nie mam pojęcia o co Pani chodzi...

 

Także spokojnie, nie tylko Ty tak masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×