Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a dojrzewanie


PawelKNW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nazywam się Paweł mam 13 lat i chce zostać koszykarzem mam 180 cm wzrostu i bardzo szybko się rozwijam mam objawy nerwicy czyli kołatanie serca w nocy,czasami bóle głowy,zawroty głowy no i te mdłości i gdy zawsze gram na jakimś turnieju to lekko się wystrasze publiki i juz mi jest niedobrze powiedzcie mi czy w okresie dojrzewania nerwica sama przejdzie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nerwica sama nie przejdzie. Musisz w to włożyc wiele pracy, ale na prawdę opłaca się. Musisz uświadomic sobie, że to co robisz robisz dla siebie a nie dla widzóww. Jeżeli przegrasz, to też nic wielkiego się nie stanie. Następnym razem będzie lepiej. Ktoś musi przegtrac, aby ktoś musiał wygrac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nazywam się Paweł mam 13 lat

 

Mniej więcej w twoim wieku wszystko się u mnie zaczęło. I nawet podobnie - była dziedzina, w której byłem dobry, jakieś konkursy, olimpiady, pierwsze miejsca w ogólnopolskich olimpiadach, i... Stałem się niewolnikiem. Tak bardzo zależało mi na tym, żeby być najlepszym, żeby nie nawalić, że zaczęły się schizy, filmy w głowie, strach, potem lęk, biegunki. Bardzo żałuję, że wtedy nic z tym nie zrobiłem, też myślałem że z wiekiem to przejdzie, że dorośli nie mają takich problemów.

 

Nic bardziej mylnego. Jeżeli teraz czegoś z tym nie zrobisz, to wcale samo nie przejdzie, przeciwnie, będzie tylko gorzej. Wprawdzie nerwówka dotyczy czegoś zupełnie innego (wtedy bałem się nawalić, teraz boję się sytuacji bez wyjścia), ale jest, nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×