Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wytrzymuje w domu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z rodzicami, jestem 18 letnim chłopakiem. Nie umiem dobrze opisywać, ale jest koszmarnie źle, aczkolwiek zdarzają sie momenty gdzie jest troszkę stabilniej. Ale obecnie jest tragicznie. Drą się na mnie, wyklinają, wyzywają, a nic nie robię złego. Matka krzyczy na całą wieś o byle co, wyklina itd. Raz że piwo sobie spróbowałem w domu sam to ,, ty h**, zaje*** ty .... i tak mnóstwo..." ojciec to samo, dzisiaj przypadkiem wywaliłem piach, myślał że specjalnie wyklinał mnie całą godzinę pytam jak człowieka ,,ale czemu tak przeklinasz, powiedz co ja ci zrobiłem" ,, a on ty hu** masz 18 lat i nie wiesz, ty h***, i tak w kółko i tak zawsze jest ze wszystkim... a ja mówię, no powiedz, z nimi sie nie da porozmawiac jak z ludzmi, opieraja sie na przeklenstwach, nie wytłumaczą (wczesniej mu poweidzialem tylko ze poco tyle robisz, bo ciagle upieksza dom cale zycie, a nigdy nie wziął mnie nawet na wycieczke nigdzie.." to to go zdenerwowalo chyba, i tak zawsze jest nie da rady z nimi normalnie, klną itd. To jest jakies irracjonalne tego nie da sie opisac...Czemu tak robią, co to za choroba moze byc (jestem grzecznym chlopakiem, nie pije, nie pale itd. potrafie pogadac, ale z nimi sie nie da... czasem, rzadko sie da, ale naprawde rzadko) ciagle tak jest jak opisalem.... Dodam, ze mojego ojca ojciec moze mial wplyw na to? Kazal pasc krowy, ponoc gnębił chyba matke, jego tez?? A z kolei matki ojciec byl alkoholikiem chwile (ale bylo ich 7 i nikt tam nie jest jakis nienormalny) matka leczyla sie tez hormonalnie, bo nie mogla miec dziecka... Jestem adoptowany, w 7-8 miesiacu bodajze... Co robic? Da rade sie wyprowadzic i przezyc jakos w jakims akademiku? Bo za rok studia to i tak mnie juz tu nie bedzie, ostatnio nawet mialem momenty, ze mysle ale bedzie mi smutno w tym ... do domu, bo jestem strasznie wrazliwy, ale jednak teraz jak najszybciej bym stąd wiał... i chcialbym sam na stancji/pokoju, bo internat to nie wiadomo kogo sie trafi... Fajnie jakbym jeszcze poznal tam jakas dziewczyne, to byloby juz bardzo fajnie... miałbym ich gdzieś, ja juz tu nie wytrzymuje :(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiekk96, Twoi rodzice to bardzo toksyczni ludzie, którzy stosują przemoc słowną. Reagują agresją, wyzywają Cię, przeklinają, nie umieją okazać szacunku. Super, że dbają o dom, upiększają go, ale zaplecze materialne to nie wszystko. Może czasem lepiej jest mieć mniej, ale być bardziej "człowiekiem" - porozmawiać spokojnie, powiedzieć o swoich uczuciach, przytulić. Tego w Twoim domu brakuje, więc nic dziwnego, że czujesz się tam źle i myślisz o wyprowadzce. Wspomniałeś, że niedługo rozpoczniesz studia i wtedy pojawi się szansa na wyjazd z domu. Trzymam za Ciebie kciuki, by nie zabrakło Ci sił i byś w końcu mógł się choć trochę uniezależnić od rodziców. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×