Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć wita Was erytofobik w trakcie walki


pudding36

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 36 lat.Długo sie zbierałem żeby w końcu cos napisać,do tej pory tylko wchodziłem na forum jako gośc i czytałem,teraz w końcu zdecydowałem sie w koncu cos o sobie i moim problemie z czerwona twarzą opowiedzieć.Wszystko zaczęło sie jakieś 3 lata temu,jak po goracym posiłku na stołówce w pracy spostrzegłem ze jestem czerwony na twarzy.Było to nie do zaakceptowania przez ze mnie,gdzie ja koleś który zawsze w szkole,czy w pózniejszym okresie chciał byc i był duszą towarzystwa,który zawsze miał na uwadze co inni o mnie pomyslą, nagle robi sie czerwony co mogło być odebrane jako oznaka mojej słabości albo choroby(wykluczona choroba serca lub nadciśnienie). Wszystko to doprowadza że coraz bardziej sie nakręcam pojawia sie lęk w kontaktach z ludżmi,ciagle myśle o tym żeby sie nie zaczerwienić,o tym jak mnie odbiorą co w konsekwencji doprowadza ze sie i tak czerwienie.Pół roku temu temu kiedy spostrzegłem że coraz bardziej mi to utrudnia życie postanowiłem coś z tym zrobić poszłem do psychologa 5 miesięcy(terapia poznawczo bechawioralna)zacząłem dużo czytać ksiązek na ten temat,oraz o poczuciu własnej wartośći.Teraz jestem w trakcie walki z tą francą erytrofobią,sa lepsze momenty i gorsze ale ogólnie widze progres szczególnie gdy spotkam kogoś na dworze(gorzej jest w pomieszceniach gdzie jest ciepło bo mam rozszerzone naczynka).Chętnie sie wymienie poglądami lub materiałami z osobami o podobnym problemie.Pozdrawiam serdecznie.Little By Little:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pudding36, Witaj na forum :D

 

Było to nie do zaakceptowania przez ze mnie,gdzie ja koleś który zawsze w szkole,czy w pózniejszym okresie chciał byc i był duszą towarzystwa,który zawsze miał na uwadze co inni o mnie pomyslą, nagle robi sie czerwony

Czyli zawsze przejmowałeś się opinią innych na swój temat. Czyli zawsze kontrola siebie...

Myślę, że psychika nie wytrzymała tej kontroli, włączyła się somatyka.

Masz niską samoocenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×