Skocz do zawartości
Nerwica.com

PIKAMILON !Niedostępny w PL!


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Picamilon - substancja powstała poprzez połączenie GABA z niacyną, stworzona została przez radzieckich naukowców w 1969 roku. Wspomaga funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, poprawiać zdolość kojarzenia i koncentracji, wykazuje także działanie przeciwlękowe oraz pozytywnie wpływa na nastrój.

 

Picamilon to wysokobiodostępna i unikalna pochodna GABA. Pikamilon wykorzystywany jest w celu poprawy nastroju, zwiększenia poziomu energii poznawczej oraz niweluje zaburzenia nastroju - drażliwość.

 

Pikamilon przekracza barierę krew-mózg, a nastęnie ulega hydrolizie do GABA i niacyny. Według zapewnień producentów suplementów diety, GABA potencjalnie podwyższa poziom hormonu wzrostu. Pikamilon poprawia mózgowy przepływ krwi, jest szczególnie skuteczny zastosowany po ciężkiej, stresującej pracy, dzięki właściwościom regenującym - przywracająca homeostazę mózgu, poprawia zdolność uczenia się oraz funkcje pamięciowe.

 

Pikamilon posiada zdolność przenikania bariery krew-mózg, gdzie ulega hydrolizie do GABA i niacyny – obydwa te związki odgrywają istotną rolę w regulacji czynności układu nerwowego. Uwolniony GABA aktywuje receptory GABA-ergiczne, wywołując efekt przeciwlękowy, relaksacyjny oraz lekko poprawiający nastrój. Wykazano to zarówno w badaniach przeprowadzonych przy udziale zwierząt laboratoryjnych, jak i z udziałem ludzi. GABA jest aminokwasem, który oprócz działania relaksującego wykazuje zdolność nasilania syntezy hormonu wzrostu w osoczu i obniżania poziomu kortyzolu. Z tego względu, kwas gamma-aminomasłowy znalazł się w kręgu zainteresowania kulturystów i sportowców uprawiających dyscypliny wytrzymałościowe. Drugi uwolniony w trakcie rozkładu pikamilonu składnik-niacyna, jest silnym wazodilatorem (związkiem rozszerzającym naczynia krwionośne). Niacyna ma ponadto kluczowe znaczenie dla syntezy węglowodanów, kwasów tłuszczowych i aminokwasów, przemian energetycznych, procesów krwiotwórczych i gospodarki lipidowej.

 

 

Pikamilon wykazuje właściwości nootropowe. Badania wykazały, że jest skuteczniejszy w poprawie procesów uczenia się oraz funkcji pamięciowych, od piracetamu. Uznaje się, że jego potencjał nootropowy jest znaczny, zaś testerzy, biorący udział w jednym z badań klinicznych preferowali wybór pikamilonu niż piracetamu. W połączeniu z średnio wyrażonym działaniem przeciwlękowym (bez właściwości sedatywnych), związek ten cechuje się charakterystyczną cechą, mianowicie regeneruje funkcje psychiczne oraz kondycję fizyczną, osłabione szczególnie po wykonywaniu pracy w ciężkich, stresujących warunkach.

 

Źródło: Opis suplementu diety SNS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że ruskie naprawdę dobrze kombinują, te ich wynalazki idą w inną stronę niż "zachodnie" i kto wie czy to nie jest właśnie słuszny kierunek. Jak lek opisany powyżej i niektóre inne, jak bromantan który ma być jednocześnie stymulantem i anksjolitykiem, na dzikim zachodzie nic podobnego nie wymyślono, a przynajmniej oficjalnie takie substancje nie weszły do powszechnego użytku. Ciekawe, naprawdę ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro hydrolizuje na gaba i niacynę to wątroba działa ok no bo to witamina i neurotransmiter :twisted::great::yeah:8)

 

-- 13 lip 2014, 13:22 --

 

no chyba że niacynę się przedawkuje :zonk:

 

-- 13 lip 2014, 13:28 --

 

dawki takie jak u niacyny zwykłej są ?

tzn cząsteczka 1 niacyny z 1 gaba

molowo 1 na 1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...biorę Pikamilon 300mg kilka dni. Działa przeciwlękowo. Warto było kupić ten specyfik.

nie brałem Pikamilonu ,,, ale jestem pewny ,że jego działanie do Afobazolu jest dalece słabe .

 

"Afobazol to jeden z najlepszych leków antylękowych jakie dotąd brałem . Nie działa jak benzo , w sumie nie uzależnia , nie zamula ,,, a jednak daje sobie radę z lękiem je-banym . Jedna tabletka dziennie , ewentualnie dwie i przez cały dzień żyjesz inaczej niż jak inwalida psychiczny . Lek z tego co zauważyłem działa leciutko nootropowo i rozjaśniająco . Wzięty na noc powoduje duże trudności z zasnieciem ( u mnie). Na drugim miejscu jest u mnie po Afobazolu Alpra , ale to zupełnie inne leki ."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie zakupiłaś picamilon?

Testosterone.pl Pikamilon w kapsułkach -150mg. Na allegro można kupić luzem taniej z miarką.

 

-- 18 cze 2015, 08:23 --

 

Biorę tydzień w celu głównie przeciwlękowym. 150 mg , ale rewelacji nie ma. Zwiększam do 300mg. Zobaczymy. Napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niacyna wywoluje straszliwe rumience, tzw. facial flushing.

-wywołuje , ale trzeba jej zeżreć ponad grama , a to juz dawki patologiczne .

No chyba ,że jesteś jakoś szczególnie wrażliwy na tę substę to wtedy tak .

Podobnież dobrze zwalcza cholesterol właśnie w tych wyższych dawkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie to twierdzenie? Zgodnie z wikipedia norma na dzien to 17 mg, gorna granica, po ktorej wystepuje juz zaczerwienienie twarzy to 35 mg. A ten Picamilon wystepuje w tabletkach po 50 mg, z czego po przemianach metabolicznych pewnie 45 mg to niacyna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o Pikamilonie jakoś ucichł, ja zamówiłem sobie i na dniach będę miał, to opiszę swoje odczucia.. GABA+niacyna przekraczające barierę krew-mózg...mniami! ;) Pytanie do ekspertów, czy przyjmowanie zewnętrznego GABA w tej formie ogranicza syntezę endogennego?

 

-- 11 maja 2017, 18:49 --

 

Zarzuciłem dzisiaj 100mg Picamilonu. Na prawdę nie spodziewałem się takiego efektu, miłe rozluźnienie, wewnętrzny spokój. Zatłoczone miasto, idę do pracy... bardzo spokojny na chilloucie, z pewnością to nie było placebo. Efekt dla mnie porównywalny do małej dawki baklo np. 10mg i utrzymywał się kilka godzin. Chociaż po jakimś czasie rozbolała mnie głowa ;) Jutro też zapodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moim celem jest zejście z afobamu , byłem na 0,75 mg teraz staram się zejść do 0,5 , na okres schodzenie będę stosował pomocniczo pregabaline w dawkach 225-0-150 i do tego chciałbym picamilon,działa na gaba , może pomożę to w szybszym i bezboleśniejszym odstawieniu benzo . dopiero jak zejde to włanczam mój drugi lek lamotyrgine . ale jak już nie będę brał benzo ani pregabaliny , pozdrawiam.

 

co myslicie picamilon i pregabalina na zejście z benzo ,. chcę to zrobić w 2-3 tygodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moim celem jest zejście z afobamu

przestań z jakimś picamilonem ( jak sam nazwa wskazuje milion piców na wodę ;) ) .

Normalnie przejdż z afo na tranxene i zaniżaj dawki . Pójdzie jak z nut , prawie bezboleśnie . Obecnie biorę 2mg tranxa około 18 ( bo wtedy odzywa się głód ) i tak jakoś po godzinie przechodzi . Z tranxene łatwo zejść . Potencjał uzależnijący z 10 razy mniejszy od alpry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×