Skocz do zawartości
Nerwica.com

SELEGILINA (Selgres)


Fightel

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      11
    • Nie
      4
    • Zaszkodziła
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Czy PEA jest rozkładana właśnie przez enzym MAO-B?

Nawiasem mówiąc czytałem na wiki że w USA zarejestrowano selegiline do leczenia depresji. Ale w tym wypadku stosuje sie dawki nawet do 60mg/dobe. W wiekszych dawkach ma stawaćsiętakże iMAO-A, hamując rozkład innych neuroprzekaźników. A ten lek jest na zwykłą receptre czy tak jak metylofenidat na rpw??

 

-- 12 paź 2014, 03:03 --

 

A bierzesz jeszcze piribedil i amitryptyline? - bo masz to w stopce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brał ktoś ten lek razem z SSRI? dostałem takie połączenie od lekarza 5mg selegiliny + SSRI ale na ulotce pisze ze tych leków nie wolno ze sobą łączyć bo moga być poważne interakcje ze śpiączką włącznie, wystraszyłem sie tego i nie wiem w koncu co robic, lekarz by raczej nie dał czegos czego nie mozna brać no ale czemu tak pisze na ulotce, wie ktoś moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz nie dałby Ci czegos co Ci może zaszkodzić. Często na ulotkach jest napisane, ze czegos z czyms nie można łączyc, ale to tylko ogolna wskazowka. Ja wiele razy brałam rzeczy wywolujace ZS a skonczylo się tak, ze mało, ze nie wywolalo ZS to nawet nie było poprawy w depresji.

Jak się boisz, to po co ulotki czytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic o, ciekawe połączenie dostałeś, pewnie lekarz jakiś młody. 5mg selegiliny działa jak iMAO B i to raczej słabo.

O ZS nie tak łatwo.

 

-- 22 paź 2014, 11:55 --

 

jeśli chodzi ci o ulotkę, to selegilina jest iMAO jak moklobemid. Chodzi pewne o zespół serotoninowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak, ale ja jestem teraz w stanie tak nasilonych stanów lękowych ze byle ukłucie w brzuchu wpędza mnie w napad paniki a co dopiero sam fakt lączenia tych lekow, pewnie bym sobie od razu wkręcił sam objawy, ostatnio z powodu wkrecenia sobie zatrucia płynem do e-papierosa ktorego liznąłem może krople wylądowałem na pogotowiu bo atak paniki byl tak duzy ze 3 tabletki benzo nie potrafiły nic pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale selegilina jest iMAO-B czyli hamuje rozklad tylko dopaminy. NIe wplywa w ogole na serotonine w takich malych dawkach. Więc jaki niby zespół serotoninowy. ZS mógłby sie pojawiać jakby łączyć moklobemid z SSRI, bo moklobemind jest iMAO-A (serotonina, noradrenalina...) na bazalekow.mp.pl pisze ze ssri moga zwiekszac ryzyko pojawienia sie ciezkich dzialan niepozadanych ale niby jakich tych dialan bo juz tego nie napisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak, ale ja jestem teraz w stanie tak nasilonych stanów lękowych ze byle ukłucie w brzuchu wpędza mnie w napad paniki a co dopiero sam fakt lączenia tych lekow, pewnie bym sobie od razu wkręcił sam objawy, ostatnio z powodu wkrecenia sobie zatrucia płynem do e-papierosa ktorego liznąłem może krople wylądowałem na pogotowiu bo atak paniki byl tak duzy ze 3 tabletki benzo nie potrafiły nic pomoc

 

To nie bierz.

Tylko po co pytasz o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×