Skocz do zawartości
Nerwica.com

przewlekly stres przyczyna nerwicy?


bercik1910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 22 lata od 3 lat walcze z nerwica lekowa. Zaczelo sie gdy pracowalem tylko na noce po 12 godz, po powrocie do domu spalem tylko od 4 do 6 godzin zdarzalo sie ze przez.40 godzin zero snu. Nagle informacja ze w firmie beda zwolnienia, co wywolalo ciagly stres zwiazany z.tym.tematem. Wytrzymalem tak 4 miesiace.do.czaau kiedy nagle dopadl mnie atak paniki/leku. Drrzenie rak, dusznosci, bole klatki, ciagly lek przed wszystkim, bezsennosc. Bylem zalamany kompletnie.rozbity nic nie dawalo mi szczescia lekalem sie wszystkiego kazda mysl to czarna mysl. Udalem sie do psychiatry ktory stwierdzil nerwica lekowa przepisal leki. Po braniu lekow widzialem znaczna poprawe po miesiacu, zmienilem prace, wreszcie.bylem szczesliwy. Po 3 moze 4 miesiacach sam odstawilem leki po jakis 6 miesiacach objawy powrocily i znowy specjalista ponownie leki ( lekarz powiedzial ze tych lekow nie odstawia sie samemu a leczenie trwa dosyc dlugo) po ponownym wzieciu lekow znow byla poprawa lecz nie do konca nie.bylo ciaglego uczucia lekow ale stres dosyc czesto pojawial sie. Przez brak pieniedzy po 5 miesiacach zaprzestalem brac lekow. Znowu o kolo 5 miesiecy i objawy powrocily. Moje pytanie brzmi czy moja nerwica mogla wziasc sie ze stresu przewleklego? Od 2 lat tone w dlugach jeden oddaje pozyczajac gdzie indziej ( caly czas pracuje ) i takie kolo przez.caly czas. Miesiac w miesiac nie mam pieniedzy na swoje potrzeby i caly czas kombinuje.jak tu oddac.lub cossplacic ciagle tym sie stresuje. I tak przez 2 lata. Moje objawy przy powrocie nerwicy. ( lek ogolny, nie konkretny do jednej sytuacji np. Stres po przebudzeniu odrazu. W ciagu dnia trzyma mnie ten stan caly czas niemoge wylaczyc negatywnego myslenia. Uwielbiam ogladac.pilke nozna a tu.nagle w ogole nie sprawia mi to radosci ciagly stres, mija tylko gdy czyms zajme sie w 100% wtedy mija i wszystko wraca do.normy i.tak przez pare minut godzin i znowu wraca. Co moze byc tego przyczyna? Czy to przewlekly stres zwiazany z pieniedzmi wywoluje u mnie.nagle.i.dlugie.zalamanie.nerwowe bez.przyjmowanai lekow? Gdzie sie.udac i.co zrobic aby cos mi pomoglo?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Twoja nerwica mogła się wziąć ze stresu przewlekłego natomist jezeli badania masz w porządku wszystkie badania natomiastw uważam że psychoterapia pomogłaby Ci najbardziej bo leki są potrzebne ale tylko tłumia objawy natomiast nie usuwaja przyczyny dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz a o jakich badaniach mowisz? Psychoterapia pomoze? Mysle.o tym aby rozwiazac jak najszybciej skaplikowana sytuacjie pieniezna i moze wtedy bedzie efekt? Chcialbym do pisac ze od 12 roku zycia prawie w ogole nie jadam warzyw i owocow raczej nie.zdrowe fast foody lub gotowe.kupne potrawy. Moze to tez przez zla diete? Brak.jakis witamin? Mineralow? Jakie badania zrobic ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pracy glownie spedzam czas z dziewczyna ogladamy tv gram przy kompie spotykamy sie czasami ze znajomymi. W niedziele gram w pilke. Chcialbym isc na silownie i na taniec z dziewczyna ale przez dlugi nie moge. Gdy bralem leki przez zalozmy 4 miesiace nastepnie odstawilem je to po tym przez pol roku bylo dobrze nieprzeszkadzalo mi to spedzanie czasu. I nagle z dnia nadzien lek od rana do wieczora przemija gdy sie czyms zaime. Dlatego teraz doskwiera mnie mi nic nie robienie co wyzwala jeszcze wiekszy lek, np niechce.tak siedziec i ogladac tv z dziewczyna cos bym porobil gdzies poszedl i nagle dopadaja mnie mysli w stylu "moze jej nie kochasz jezeli stresujesz sie tez.przy niej " itp. Mysle o dzisiaj meczyk potem idziemy na spotkanie ze znajomymi i nagle jest szczescie ze bedzie fajnie i z tad nizowad po 5 min stres i juz nie jest szczesliwie na mysl o tym samym. To mnie najbardziej zastanawia. Magnez biore od miesiaca i od tyg jestem na diecie jem duzo owocow wazyw zero fast foodow i nie zdrowego jedzenia. Psychoterapia pomoze w takim typie problemu?

 

-- 02 lip 2014, 14:50 --

 

Badan nie robilem myslicie ze moze byc to jakas choroba fizyczna ktora wywoluje takie leki, stres? Jezeli tak to pod jakim katem sie badac?

 

-- 02 lip 2014, 14:51 --

 

Badan nie robilem myslicie ze moze byc to jakas choroba fizyczna ktora wywoluje takie leki, stres? Jezeli tak to pod jakim katem sie badac?

 

-- 02 lip 2014, 16:14 --

 

Czytalem co nieco o kwasie omega 3 i wychodzi na to ze u mnie chyba go brak bo ryb nie.jem w ogole a reszte produktow bardzo bardzo rzadko... Jaki suplement wybrac? Mozecie cos doradzic najbardziej przekonuje mnie ten Olimpu Gold Omega 3 ?

 

-- 02 lip 2014, 16:14 --

 

Czytalem co nieco o kwasie omega 3 i wychodzi na to ze u mnie chyba go brak bo ryb nie.jem w ogole a reszte produktow bardzo bardzo rzadko... Jaki suplement wybrac? Mozecie cos doradzic najbardziej przekonuje mnie ten Olimpu Gold Omega 3 ?

 

-- 02 lip 2014, 19:14 --

 

Doradzi ktos? Na prawde dosyc mocno mnie to martwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o omegę to polecam najprostszy tran, tam jest go jeszcze najwięcej; zrób sobie też badania ogólne krwi i moczu aby stwierdzić czy czasem też na coś jeszcze nie chorujesz; bardzo dobrze że zmieniłeś dietę, tak trzymaj a psychoterapia jak najbardziej może Ci pomóc;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj plan dzialania jest nastepujacy i jezeli sie myle prosilbym o rade a wiec: 1. Ide do psychiatry po leki( nie mam po nich skutkow ubocznych ani nic tylko mi pomagaja) 2. Zmiana diety duzo warzyw owocow zero nie zdrowego zarcia + witaminy magnez b6 omega 3 potas wapn.3. Psychoterapia 4. Splata wszystkich zadluzen 5. Silownia ( aktywniejsze spedzanie czasu)

Myslicie ze bedzie efekt? boje sie ze to juz nigdy nie minie... :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem... Nie bylem nigdy na terapi. Boje sieze bez lekow moj stan sie pogorszy ....

 

-- 03 lip 2014, 06:12 --

 

Na terapii mysle ze bede uczyl sie pokonywac stres, jak sobie z nim radzic. Po lekach nie jest tak ze w ogole stresu nie odczuwam. Stres w sytuacjach codziennych typu ze cos w danej sytuacjii mnie martwi nie wiem np. Czy zdarze na autobus bo do pracy sie spoznie czy taki bardziej przyziemny wystepuje. Chodzi o to ze po lekach nie czuje stresu odrazu po przebudzeniu do wieczora. Dziala to chyba w ten sposob : stresuje sie nie wiadomo dlaczego i mozg jest w stanie obronnej i szuka odpowiedzi przez to jest natlok czarnych mysli i brak odczuwania szczescia i entuzjazmu. Jak by nagle moj uklad nerwowy dzialal w 100% 24 h na dobe. Nie jest przeciez normalne ze to co lubie i sprawia mi wielka przyjemnosc nagle mnie nie cieszy i powoduje moj stres jeszcze wiekszy. Rozumiecie cos z tego? Moze ktos mial podobnie?

 

-- 03 lip 2014, 06:13 --

 

Na terapii mysle ze bede uczyl sie pokonywac stres, jak sobie z nim radzic. Po lekach nie jest tak ze w ogole stresu nie odczuwam. Stres w sytuacjach codziennych typu ze cos w danej sytuacjii mnie martwi nie wiem np. Czy zdarze na autobus bo do pracy sie spoznie czy taki bardziej przyziemny wystepuje. Chodzi o to ze po lekach nie czuje stresu odrazu po przebudzeniu do wieczora. Dziala to chyba w ten sposob : stresuje sie nie wiadomo dlaczego i mozg jest w stanie obronnej i szuka odpowiedzi przez to jest natlok czarnych mysli i brak odczuwania szczescia i entuzjazmu. Jak by nagle moj uklad nerwowy dzialal w 100% 24 h na dobe. Nie jest przeciez normalne ze to co lubie i sprawia mi wielka przyjemnosc nagle mnie nie cieszy i powoduje moj stres jeszcze wiekszy. Rozumiecie cos z tego? Moze ktos mial podobnie?

 

-- 03 lip 2014, 09:49 --

 

Kolejne moje pytanie o ktore bardzo bym prosil aby ktos mi odpowiedzial: chodzi o to ze gdy zaatakuje mnie nerwica i stresuje sie prawie calo dobowo nagle e moim mozgu pojawiaja sie mysli ze nie kocham swojej dziewczyny, ze cos jest nie tak i to strasznie boli bo wiem ze ja kocham... Przy braniu lekow tego myslenia nie bylo w ogole. To moj 3 taki atak ktory tyle trztma i zawsze przy nich mam taka mysl... Atakuja mnie one same ( stresujesz sie przy niej moze jej nie kochasz ) gdy zajme sie czyms to takiej mysli nie mam rowniez.jak bralem leki? Wie ktos moze co to.oznacza? To.wynik nerwicy? Mial ktos podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj bercik1910!

 

Przeczytałam Twój wątek i muszę zacząć od tego, że w klasyfikacji chorób i zaburzeń psychicznych nie ma choroby o nazwie "nerwica lękowa". To jest nazwa zwyczajowa, którą używają lekarze, chociaż nie powinni. Ja tutaj bardziej u Ciebie widzę zespół lęku uogólnionego - to też jest rodzaj nerwicy, a dokładniej zaburzeń lękowych. Pytasz, co robić, jak sobie radzić? Ktoś słusznie zauważył, że leki, które bierzesz, nie zlikwidują źródła Twoich problemów, bo one działają jedynie objawowo. Łagodzą objawy lub je okresowo eliminują. Kiedy jednak odstawiasz leki (zbyt szybko), objawy te po jakimś czasie wracają. Na chwilę zaleczysz problem, ale go nie wyleczysz. W przypadku nerwic najlepiej byłoby podjąć psychoterapię. Szukaj jakiejś na NFZ, by nie płacić z własnej kieszeni, bo i tak twierdzisz, że się stresujesz kiepską sytuacją materialną. Po drugie, jeżeli finanse spędzają Ci sen z powiek, popracuj może nad lepszym gospodarowaniem gotówką (zapisuj, na co wydajesz, prowadź zeszyt, w którym zanotujesz, co musisz kupić, opłacić w danym miesiącu, a na co Ci poszło, porównuj tabelkę wydatków rzeczywistych z tymi zaplanowanymi). No i oczywiście pamiętaj o dobrej zdrowej diecie, bo fast foody na pewno nie pomagają Twojemu samopoczuciu. Radzę też spędzać aktywniej czas wolny niż tylko TV i mecze. Aktywność fizyczna sprzyja wydzielaniu endorfin - naturalnych hormonów szczęścia, więc nawet samo bieganie może pomóc. Jak męczy się ciało, odpoczywa mózg, emocje się wyciszają. Trzymam za Ciebie kciuki i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×