Skocz do zawartości
Nerwica.com

LURAZYDON (Latuda)


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, liptint napisał:

10 dzień na Latudzie 37mg.
Myślę, że mogę już coś napisać na temat jej działania u mnie. Przyjmuję ją wieczorem podczas kolacji.
Czuję takie napięcie podobne do abilify czyli ma działanie aktywizujące.
Choć różni się działaniem od abilify (chodzi mi o efekt w pobudzeniu) czyli nie powoduje u mnie zmęczenia.
Poprawia nastrój. Np następnego dnia czuję aktywizację, nie muli tak umysłu.

 

 

Pytanie na co bierzesz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore latude 37 mg. Natrectwa na tej dawce sie nasilily no i nerwowosc troszke wieksza, widac ze to typowo aktywizujaca dawka.... problem w tym ze jak zwieksze sobie o cwierc tabletki i wezme rano to mam takie dziwne wewnetrzne pobudzenie czy to mozliwe ze jest to akatyzja... biore wiecej bo jestem za bardzo nerwowy... Czy jesli wezme jedna tabletke rano a cwierc wieczorem to nie bede mial akatyzji czy to nie ma znaczenia czy sie bierze w dawkach podzielonych???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mnie dzisiaj wzięła akatyzja - tabletkę łykałam rano w czasie jedzenia. Teraz mineło już 11 godz. więc jest lepiej.

Wolę jednak brać wieczorem w czasie kolacji to na następny dzień jest całkiem znośnie.

Edytowane przez liptint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, liptint napisał:

ale mnie dzisiaj wzięła akatyzja - tabletkę łykałam rano w czasie jedzenia. Teraz mineło już 11 godz. więc jest lepiej.

Wolę jednak brać wieczorem w czasie kolacji to na następny dzień jest całkiem znośnie.

Sluchaj, moglbys opisac ta akatyzje? Ja jak wezme cwierc tabletki wiecej to mam taki wewnetrzny niepokuj... w tłowiu. Przymus poruszania sie jest znikomy ale niepokuj jest ogromny... Czy mozliwe ze to jest akatyzja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się porobiło bo wzięłam 74 mg rano( teraz wiem, że to jest dla mnie za dużo).

Wracam do 37 mg.
Paweł to jest takie wewnętrzne napięcie - bardzo nieprzyjemne.
Np. weszłam do kościoła - odmówiłam dwie modlitwy i musiałam wyjść bo nie byłam w stanie usiedzieć, skupić się.
Jak chcesz spokojnie usiąść poczytać coś to ten stan napięcia jest nieznośny. Już się ratowałam kloranksenem, herbatą z melisy.
Plus bo nie czuję zmęczenia jak chodzę a po abilify było zmęczenie.
LAtuda jest silniejsza od abilify.


Muszę to przetrwać. Duża zmiana w lekach i dlatego.


 

 

Edytowane przez liptint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość liptint
W dniu 22.02.2021 o 22:52, z o.o. napisał:

Właśnie zaczynam brać. czego się spodziewać?

z o.o. jak czujesz się na Latudzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek 1 marca minął dopiero tydzień jak przechodzę powoli z olanzapiny na latudę, więc trudno to obiektywnie ocenić (subiektywnie też). Pierwsze wrażania są takie, że zmniejszył mi się apetyt i nie jestem aż tak bardzo zamulona (za to jestem bardziej rozgadana, roześmiana, czyli taka prawdziwa ja). Skutków ubocznych nie odnotowałam. Od 1 marca biorę 37 mg latudy i 5 mg oli. Od następnego poniedziałku będę brać 74 mg latudy, a olkę całkiem odstawię. Życz mi powodzenia. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał na latudzie uczucie odrealnienia, jakby znalazł się w nowej rzeczywistości, jakby wszystko było snem? Czuje się bardzo dziwnie i to mnie niepokoi. Nie miałam tego po żadnych innych lekach. A do tego problemy żołądkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wdrażam nowy lek, ze względu na to , że moja doktor kazała mi go brać, nie do końca mam przekonanie do tego leku, biore go rano w dawce 18.5mg i już po godzinie jestem do dupy za przeproszeniem, do niczego się nie nadaje, do pracy nie ma mowy, jestem znięchęcony, źle funkcjonuje i źle się czuje, biore go od 2 tygodni. Mam zamiar przeczekać do miesiąca czasu, gdy nadal będę źle się czuł mam go zamiar rzucić. Moje obecne objawy do coś w stylu depresyjne jakby albo coś w stylu załamanie nerwowe, mam też lęki. Wiem, że potrzeba czasu by lek zadziałał, ale słabo to szczerze widzę, obecnie nie wiem czy to normalne że każdy dzień się tak fatalnie czuje. Możecie się coś wypowiedzieć na ten temat , biorę razem z pregabaliną 75mg na noc, ale pregabaline odstawiam bo źle na mnie działa, jest gorzej niż lepiej. Nie wiem czy można ten lek Latuda brać na noc, tak się zastanawiam czy nie byłoby to lepszym rozwiązaniem niż na dzień. Ale czy to normalne że tak fatalnie na niego reaguje w pierwszych dwóch tygodniach ?

Edytowane przez exodus!
przeniesiono do odpowiedniego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, liptint napisał:

moja przygoda z Latudą skończyła się 3 mies. temu. Powodowała u mnie kołatanie serca, niepokój, wzmożony apetyt.

 

 

Rozumiem. A możesz napisać jak długo brałaś i jak wyglądało Twoje wdrażanie leku, jak się czułaś przez pierwsze 2 tygodnie, potem 3 tygodnie , potem 4 tygodnie itd. No i jak wyglądało odstawianie. Możesz oczywiście napisać na Wiadomość prywatną jeśli niechcesz tutaj pisać. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość liptint

Brałam rok.
moja dawka początkowa to 37mg a po tygodniu 74mg. Brałam na noc nie byłam w stanie rano - czułam za duże napięcie.
Lekko podnosiła nastrój.
Lekarz kazał zmniejszać aż przestałam brać i odstawiłam.
Myślisz, że będziesz miał tak samo???bierzesz 18,5mg dopiero przez 2 tyg.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale wpisałem złą nazwę chodzi mi o lurazydon nazwa handlowa Latuda 18,5mg teraz precyzyjnie.Nadalproszę o informacje

szczególnie odkogoś ktoprzyjmuje ten lek.

                                                                   Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×