Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jaka jest nasza polska policja?


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, czy policja w Polsce jest skuteczna w walce z przestępstwami? Z najpoważniejszymi zbrodniami? Mimo że w dzisiejszych czasach jest dość dobrze rozwinięta technika, wszystko jest skomputeryzowane, to jednak wiele spraw kryminalnych nie jest wykrywanych.

Oglądam zawsze różne programy kryminalne (bo jest to moja pasja), i ukazywane tam są przestępstwa, które nie zostały zakończone, a sprawcy tych przestępstw, nie zostali wykryci. To dobrze, że w każdej KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ, powstał tzw. "Archiwum X", który ma za zadanie wykrywać niewyjaśnione sprawy sprzed wielu lat.

Ale i ta policja nie zawsze wykrywa wszystkie takie sprawy kryminalne. Zdarza się też i tak, że sami policjanci nie przykładają się do swojej pracy, wiele spraw bagatelizują, i przez ich zaniedbanie, ktoś inny cierpi, bo zamiast sprawiedliwości, przestępcy na czymś zyskują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko oceniać..policja to jedna struktura,ale też pojedyncze osoby,możesz trafić na dobrego pałkarza,a możesz trafić na jakiegoś skur^*&*&, Co do ogólnej organizacji struktur policji,szkolenia,wyposażenia,działania i reszty...z tym też różnie bywa zapewne :mrgreen:,widząc czasem gości w drogówce z kondychą daremną jak moja,albo podobną sam się zastanawiam co oni tam robią :mrgreen: ,a czasem przeciwnie...Nima zasady.

Co do JP100%,HWDP,wydaje mi się że 90% osobników propagujący to hasło na widok radiowozu spier**** gdzie ich nogi poniosą albo grzecznie mówią "Dzień dobry" dzielnicowemu rofl.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do JP100%,HWDP,wydaje mi się że 90% osobników propagujący to hasło na widok radiowozu spier**** gdzie ich nogi poniosą albo grzecznie mówią "Dzień dobry" dzielnicowemu rofl.gif

 

:great: zapewne właśnie tak się dzieje :mrgreen:

 

-- 30 cze 2014, 11:28 --

 

Aranjani, nie patrz powierzchownie. To ma głebsze przesłanie.

 

tak, na pewno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od samych ludzi. Jak policjanci są w porządku, kierują się uczciwością, sprawiedliwością, to zawsze są pomocni innym ludziom.

Ale są tacy policjanci, którzy olewają sprawiedliwość, uczciwość i wolą mieć korzyści, np. z łapówek. A przecież sami policjanci walczą z łapówkami, w wydziale do spraw korupcji. Czyli jest to policja cywilna. Dla mnie najlepszym przykładem są policjanci z serialu "W 11", którzy są dobrymi i uczciwymi policjantami z wydziału kryminalnego, z krakowskiej komendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, Ok, rozumiem.

Ja w każdym razie nie lubię programów, które są wyreżyserowane i przerysowane od razu.

Pokazują jak to policja ze wszystkim sobie radzi, jak w trybie automatycznym wyszukuje przestępców, którzy od razu zostają w znowu w trybie natychmiastowym aresztowani, mało tego od razu mają wyroki.

A w rzeczywistości tak to nie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k, hahahahahahahahaha :lol::lol::lol::lol:

 

-- 01 lip 2014, 12:16 --

 

1322776632_by_KotwButach_500.jpg

 

jp-na-50-bo-na-wiecej-ojciec-nie-pozwala-pl-ffffff

 

:lol::lol::lol:

 

mark123, I dlatego nie lubię tego programu, co innego takie nie wyreżyserowane. Na faktach to owszem, czasem leci też gdzieś taki program gdzie jeżdżą z kamerą na prawdziwe zdarzenia to takie też lubię ale akurat W11 nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym się zgodzę. W tym "W11", wszystko jest takie ładne, piękne. Policja w rzeczywistości, nie rozwiązuje wiele spraw i są one zamykane.

Niektóre śledztwa trwają miesiącami, o ile nie latami. A w tym serialu ukazują, wprawdzie pracę prawdziwych policjantów, ale tam zbyt szybko się wszystko odbywa. Oni za ten serial dostają niemałe pieniądze, więc ukazują to, co jest, zbyt koloryzowane. Ale ja lubię oglądać seriale kryminalne, gdzie chodzi o policję kryminalną, a także wydział zabójstw. Szczególnie cenię wydział zabójstw w Komendzie Stołecznej, w Warszawie. Tam się dostają tylko nieliczni, a i tak ciężko jest się dostać do takiego wydziału.

Trzeba się nadawać, szczególnie psychicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×