Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przeszkoda w życiu...


adrianoos966

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 18 lat. Jestem osobą "samotną", niby z wyboru, ale to był pewnie wybór jedynej opcji...

Problem polega na tym że chciałbym (pasowałoby) mieć przyjaciół, znajomych. Bo właśnie skapnąłem się że żyjąc bez znajomych to d... zrobisz w życiu. Między znajomymi załatwia się pracę (ale nie mylić "po znajomości") i dużo innych rzeczy. Ja nie mam do kogo się zwrócić, dotychczas trafiałem w większości na bliskich którzy mocno odbiegali od mojego standardu (mocno inne charaktery) Ale nie myślcie że byłem jakąś marionetką jakiegoś choleryka (ja jako melancholik) jak to zwykle bywa.

Ogólnie to jestem zrażony wszelakimi ludzmi...

 

Mianowicie jest problem z zawiązywaniem znajomości!

1. Chodzi o to że czyje się zażenowany, zniechęcony (nie wiem dlaczego) w czasie rozmowy z kimś nowym, "uciekam od znajomości" choć nie mam lęku przed rozmową. A w domu pytam siebie DLACZEGO?. Chcę mieć znajomych (choć to u mnie słaba potrzeba) a potem jednak się wycofuje z wszystkiego.

 

Po prostu nie chcę się wdawać w znajomości, czuję się zniechęcony do życia towarzyskiego a jednak chciałbym mieć przyjaciół, choć w minimum. Choć jedna porządna osoba, nawet w wieku 50 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj adrianoos966!

 

Jest w Tobie pewna sprzeczność, bo z jednej strony piszesz, że masz słabą potrzebę zawierania znajomości z innymi, a z drugiej strony piszesz, że "pasowałoby" znajomych mieć. Zdajesz sobie sprawę z zalet posiadania bliskich znajomych, na których można byłoby polegać, ale z drugiej strony czujesz, że nie są Ci oni niezbędni do życia. Możliwe, że jesteś introwertykiem, który generalnie lubi swoje własne towarzystwo, jest raczej samotnikiem, a jeżeli już chciałbyś mieć znajomych, to raczej bardzo wąską grupę albo nawet jedną/dwie zaufane osoby. Cóż Ci doradzić? Gdzie szukać znajomych/przyjaciela? Jeżeli masz jakieś pasje, hobby, to może warto poszukać kogoś w jakiś grupach hobbystycznych, na jakiś zlotach, na których spotkają się osoby pasjonujące się daną dziedziną, np. są zloty motocyklistów, zloty miłośników kina, teatru, fotografii, kluby tańca itp. Są też wirtualne strony zrzeszające dane grupy (podobnie jak to forum, które łączy "nerwicowców" i nie tylko). Tutaj ludzie również się zapoznają, nawiązują znajomości, nawet długotrwałe przyjaźnie, spotykają się na zlotach. Może tutaj spotkasz jakąś "bratnią duszę"? Jeśli chcesz kogoś poznać, przede wszystkim daj sobie szansę, nie rezygnuj od razu. Nie klei Ci się rozmowa? To nic, możesz być dobrym słuchaczem, nie musisz od razu gadać jak nakręcony. Trzymam za Ciebie kciuki i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×