Skocz do zawartości
Nerwica.com

Składanie komputera samodzielnie czy kupno w sklepie?


Abbey

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Cóż, mój stary komputer wg informatyków dożywa swoich ostatnich tygodni, więc mam czas na przygotowanie jakiegoś nowego sprzętu. Sensowny komputer w mojej mieścinie to okolice czterech tysięcy, więc można się domyślić, że za samą skrzynkę ze średnim środkiem tyle nie jestem skłonna zapłacić za.

Mam możliwość załatwić u znajomego składanie komputera wg własnych upodobań - problem jest w tym, że sama mam napisać praktycznie dokładne wymagania, a aż takiej wiedzy nie mam. :pirate:

Jeśli ktoś mógłby mi poświęcić chwilę na jakiekolwiek wsparcie, byłabym wdzięczna. Swój obecny komputer wybierałam sama jakieś 6 lat temu, więc już nie jestem na bieżąco :pirate:

Nie jestem wielkim gamerem, ale jeśli już wpadnę w trans, to trzepię w dość wymagające gierki... A muszę patrzeć nieco do przodu, bo ten nowy pewnie też pociągnie kolejne 6-8 lat bez praktycznie żadnej ingerencji.

Który teraz system wybrać? 7 czy 8? jestem starym wyznawcą xp, z chęcią bym przy nim pozostała, no ale cóż Ile Win7 czyta RAMu? bo w internecie widzę różne wersje odpowiedzi.

Ilurdzeniowe procesory teraz głównie obowiązują?

 

help, help, help :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Moim zdaniem jeśli kupować stacjonarnego, to tylko składaka, a nie gotowca ze sklepu.

Moim zdaniem warto pozostać przy siódemce, ale kontakt z 8 miałem sporadyczny, więc mogę się mylić.

Windows 7 32 bitowy czyta do 4 gb ramu, a 64 bitowy do 8 gb bodajże. Zresztą wydaje mi się, że jeśli nie składasz filmów bądź nie robisz czegoś ramożernego to więcej niż 4 gb ramu Ci niepotrzebne.

Mogę na priw podać kontakt do forum internetowego, gdzie mądrze doradzają przy składaniu komputerów, sam korzystałem. Albo sama znajdziesz :)

Co do procesorów to dwa rdzenie to minimum, cztery optimum.

Za 4 tysiaki można naprawdę solidny komputer dostać, wydaje mi się, że przeciętnie dobry pecet zaczyna się już od 2 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/gamer-i5-3-4ghz-gt740-2gb-ddr5-8gb-1-5tb-2gry-raty-i4307227014.html ten ma dobre parametry i cena do zaakceptowania, moze samodzielne złozenie na podobnych podzespołach wyszłoby troszke taniej, wydaje mi sie bardzo sensowny pececik

 

i jeszcze ten, bardzo fajna opcja http://allegro.pl/quad-4x4-2-ghz-4gb-8570-2gb-1-5tb-usb3-led-21-5-i4328232771.html razem z monitorem, myszka i klawiatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie!

co facet to facet :(

W 2008 miałam montowany dwurdzeniowy procek, więc jak się domyślałam, pewnie będę przy czterordzeniowym. Choć w zestawieniach widziałam ośmiordzeniowe o większej częstotliwości tańsze od cztero- o mniejszej. To po prostu Intel tak się ceni nad AMD czy co?

Czy SSD jest konieczny? Bo w tańszych konfiguracjach go nie widziałam, to bonus?

Tak, czytałam trochę o tym, ale i tak średnio ogarniam.

 

Mam zamiar poczytać na jakimś profesjonalnym forum, ale nie wiem czy zdążę - jutro mam niby dać wstępne wymagania :?:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vett, a to nie wiedzą jak Ci kompa złożyć do twoich potrzeb? ;)

 

Jak chcesz procka to weź AMD chyba że tak kasą szastasz to Intel i5 bądź i7. :mrgreen:

 

SSD aż tak Ci potrzebny? Chociaż nie wiem po ilechodzą.

 

5 lat temu kupiłem kompa nie do gier za 1500 i jeszcze nawet Skyrim śmigał. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davin, wiedzą, ale grom wie dlaczego to ja mam powiedzieć cokolwiek o tym kompie :P

No właśnie nie wiem czy mi ten SSD potrzebny, bo tak średnio ogarniam jego funkcję.

Ja tam dużo nie gram, ale jeśli już - jest to wtedy jakaś niezła wyścigowa na detalach najlepiej albo (co się zdarza co tydzień) Simsy + serial online + jakieś przeglądarkowe w tle. Wbrew pozorom niby taka prosta gierka, a już ze wszystkimi dodatkami trzeba nieźle się postarać, żeby działało :? Ogółem to tak trochę chcę w ten komputer zainwestować, bo jak już mówiłam, pochodzi mi on dobre kilka lat, a na dodatek niedługo wychodzą Simsy 4.

 

Ale wyszłam na gimbazę :lol:

 

-- 23 cze 2014, 18:50 --

 

A powiem, że porównując allegro i mój sklep (w sumie wiecie, małe miasteczko, brak konkurencji robi swoje), to o podobnych parametrach miałabym za dobre kilkaset zł więcej... Za to mam przynajmniej kilka dobrych gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vett, Ilość rdzeni..do gier nie jest aż tak potrzebna - cztery stykną w zupełności,i jeśli już - to bierz I5,nie I7,nie ma co przepłacać D:

SSD bym kupował jeśli dane ci potrzebne,musisz wlec je ze sobą,mając do czynienia z wieloma komputerami (praca itp?) jeśli korzystasz z jednego PC,to nie widzę sensu,chyba że wydajność...ale taki komp i tak będzie śmigał,jak chcesz,ale jeśli to niepotrzebne - pozostałbym przy HDD i ewentualnie doinwestował w resztę bebechów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vett,

 

Procek: i5 bądź AMD na tym poziomie

Ram: 4gb w dualu powinno styknąć

Hdd: potrzebny? :P

Grafika: tu już nie pomogę :mrgreen:

 

System to raczej win7 64x orginał albo pirat. :mrgreen:

 

No i wypadałoby zakupić jakiś markowy zasilacz chyba że taki posiadasz. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w dobrze kart graficznych jestem zwolennikiem cena/wydajność. Te najdroższe się nie opłacają, bo są drogie, a ich ceny szybko lecą w dół. Natomiast te najtańsze się nie opłacają, bo za każdym razem wystarczy dołożyć parę złotych i przyrost jest nieproporcjonalny do włożonej kwoty. To potrafi wkurzyć, bo nigdy nie wiadomo kiedy przestać dokładać pieniądze do tego.

Myślę, że do aktualnych gier coś za 500 zł starczy, potem i tak będzie trzeba nową. Poza tym zmieniają się standardy typu DirectX i stare karty mogą nie obsługiwać pewnych opcji, albo całych gier.

 

No i dla mnie znaczenie ma monitor. Możesz mieć super komp, ale wszystko brzydko wygląda, bo nie masz odpowiedniego wyglądu. Polecam 23 calowy z dobrą matrycę. Opcji pivot, czyli obracanie ekranu, nie używam. Nie ukrywam, że znaczenie ma tu rozdzielczość. Mam bzika na punkcie rozdzielczości i z pewnością chciałbym nauczyć się na pamięć jak się one nazywają wszystkie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davin,

 

Hdd: potrzebny? :P

Nie, poradzę sobie bez :P:P

A tak na serio, to wezmę ten z serii bardzo dużych, ostatnio znalazłam powycinane ujęcia z różnych filmików, które montowałam dobre 3 lata temu. A ja się dziwiłam, że mi miejsca brakuje :lol:

 

 

dzięki Wam wielkie raz jeszcze, to będzie długi wieczór nad różnymi stronkami pisanymi jakoś tak... nie po polsku :mrgreen:

 

-- 23 cze 2014, 20:17 --

 

Ja w dobrze kart graficznych jestem zwolennikiem cena/wydajność

a ja wyznaję w tej kwestii jedną myśl:

o Boziu, niech ta gra pójdzie na mojej karcie bez dziwnych efektów

 

O ile jeszcze w kwestii podstawowych jak procesor czy ram czy coś w tym rodzaju się dogadam, tak nawet karta graficzna to dla mnie ciemna magia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie widzę sensu,chyba że wydajność...ale taki komp i tak będzie śmigał,jak chcesz,ale jeśli to niepotrzebn
Przesiadka z HDD na SSD daje ogromny wzrost wydajności w działaniu komputera, więc jak dla mnie posiadanie SSD jest obowiązkowe. Ja swojego Goodrama C50 120GB kupiłem za 200zł i jestem bardzo zadowolony.

 

Po założeniu SSD, mój komputer nie wydaje już żadnych dźwięków, uruchamia się w kilka sekund i od razu jest gotowy do pracy, nie trzeba go defragmentować i co najważniejsze nie ma już przymulania.

 

Windows 7 32 bitowy czyta do 4 gb ramu, a 64 bitowy do 8 gb bodajże.
To W7 Baśic czyta do 8GB, ale tej wersji w sklepach nie było. W7 HP czyta do 16GB, a te lepsze wersje do 192GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy lepiej jest samemu złożyć komputer, czy może kupić z całym zestawem w sklepie komputerowym. Myślę, że lepiej byłoby kupić nowy komputer, np. w KOMPUTRONIK, bo to najlepsza marka sklepów ze sprzętem komputerowym.

Ale i w MEDIA MARKT czy w SATURNIE są też dobre sprzęty komputerowe. Ja swojego laptopa kupiłem w MEDIA MARKT, i to jest dobry laptop, który był kupowany, prawie dwa lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×