Skocz do zawartości
Nerwica.com

Drapanie się na tle nerwowym


damaged0

Rekomendowane odpowiedzi

Cierpię na atopowe zapalenie skóry,jednak zauważyłam że tracę kontrolenad drapaniem sie. Raz wyladowalam w szpitalu bo moj stan byl tragiczny; okropne,ogromne rany,rozdrapane czerwone placki. Oczywiscie bylo gadanie o pielegnacji,masciach ale PO CO ONE,skoro ja i tak sie bede drapala? Wtedy,kiedy za duzo o czyms mysle,lub sie stresuje,lub gdy jestem wkurzona - na kogos, lub na siebie. Drapie sie,zeby odreagowac. Po prostu czasem musze,nie umiem tego nie robic...a wyglada to strasznie i bardzo boli,szczypie,swedzi i przeszkadza.

Jest to taki impuls ktoremu nie umiem sie oprzec.

Po drapaniu nastepuje ulga,uczucie przyjemnosci a potem wiadomo,cierpie,bo mam jednak poranione rece. Czy myslicie,ze takie drapanie moze byc objawem nerwicy,lub wlasciwie - co moze oznaczac? Czy sa leki lagodzace "wewnetrzny swiad" jesli wiecie o czym mowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damaged0, nikt nie zdiagnozuje Cię przez Internet. Kompulsywne drapanie skóry traktowane jest często jako zaburzenie nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną, a bardziej konkretnie jako zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (nerwica natręctw). W ramach klasyfikacji DSM-IV można je traktować jako zaburzenie kontroli impulsów. Do grupy tej należą również trichotillomania, kleptomania, piromania czy patologiczny hazard. Wspólną cechą wszystkich zaburzeń kontroli impulsów jest doświadczanie nieodpartego impulsu, któremu towarzyszy wzrastające napięcie. Impuls może być wstępnie uświadomiony lub nie, a osoba może starać się świadomie go powstrzymać. Kiedy osoba podda się impulsowi, ma poczucie ulgi, które może być tak intensywne, że można je nazwać stanem przyjemnym lub wręcz euforycznym. Może warto byłoby się skonsultować z lekarzem psychiatrą i opowiedzieć mu o swoich doznaniach i problemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imipramina, To jest dopiero masakra.

Wszędzie mam blizny bo każdy strup zdrapuje nawet jak się leje krew, to silniejsze ode mnie

I drapanie, po głowie, rękach, nogach. Na głowie miałam kiedyś aż mocne rany.

W sumie do teraz potrafię tak mocno głowę drapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imipramina, To jest dopiero masakra.

Wszędzie mam blizny bo każdy strup zdrapuje nawet jak się leje krew, to silniejsze ode mnie

I drapanie, po głowie, rękach, nogach. Na głowie miałam kiedyś aż mocne rany.

W sumie do teraz potrafię tak mocno głowę drapać

 

Ja też kończyłam bardzo czesto pocharatana(nie wiem czy dobrze napisałam?) I mimo to nie umiem przestać

Jestem typem osoby "reagujacej" ktora musi odreagowywac - albo sie drapie, albo obżeram, albo nie jem prawie nic żeby się ukarać, albo się tnę, albo po prostu wyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kończyłam bardzo czesto pocharatana(nie wiem czy dobrze napisałam?) I mimo to nie umiem przestać

Jestem typem osoby "reagujacej" ktora musi odreagowywac - albo sie drapie, albo obżeram, albo nie jem prawie nic żeby się ukarać, albo się tnę, albo po prostu wyję.

damaged0, to, że jesteś "osobą reagującą" potwierdza tylko, że masz problemy z kontrolą impulsów, stąd albo kompulsywne drapanie się, albo kompulsywne jedzenie, albo autoagresja...

 

Ponawiam pytanie essprit - dlaczego się nie leczysz? Pozwól sobie pomóc i skorzystaj ze wsparcia specjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imipramina, To jest dopiero masakra.

Wszędzie mam blizny bo każdy strup zdrapuje nawet jak się leje krew, to silniejsze ode mnie

I drapanie, po głowie, rękach, nogach. Na głowie miałam kiedyś aż mocne rany.

W sumie do teraz potrafię tak mocno głowę drapać

 

też tak samo :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×