Skocz do zawartości
Nerwica.com

30-latkowie mieszkający z rodzicami-wstyd czy normalna sytua


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to zależy od sytuacji. Jeśli ktoś mieszka z rodzicami, żeby uniknąć odpowiedzialności, bo tak mu wygodnie, bo dzięki temu nie musi pracować - to na pewno nie jest to normalne.

Ale w moim przypadku jest inaczej - mieszkam z tatą. Mama umarła parę lat temu. Z tatą mam średni kontakt, przez większość dnia każdy jest w innej części domu. Pracuję, zarabiam na tyle, że mogę się z tego utrzymać, nie mam problemu z gotowaniem i sprzątaniem, jestem w sumie od niego niezależny. Mieszkam z nim z kilku powodów - przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Opłatami dzielimy się po połowie. Po co utrzymywać dwa domy, skoro można jeden? Dzięki temu moje oszczędności finansowe szybko rosną i są już dość duże. Drugi powód to samotność, moja i jego - po śmierci mamy nie zostawię go samego, bo by sobie nie poradził, a i ja nie mam żadnych znajomych, więc przynajmniej czasami można z nim pogadać. To chyba w miarę normalna sytuacja. Mam 26 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamiledi15, normalna, bo jestes niezalezny finansowo, o ile mozna zrozumiec osoby chore/zaburzone itd ze siedza w domu to juz osoby radzace sobie, z lekkimi zaburzeniami itd powinny pracowac. A sa i takie lenie co to im sie nie chce, tyle, ze rodzice wiecznie nie zyja a zostana rachunki i mieszkanie do oplacenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×