Skocz do zawartości
Nerwica.com

Reframing – uniwersalna technika mediacyjna


torres

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że tradycyjna psychoterapia jest przeze mnie postrzegana jako strata czasu i pieniędzy postanowiłem wyleczyć się sam.

 

Założenia główne:

cierpię przez błędne przekonania

umysł to komputer i zmiana przekonań na pozytywne poprawia nastrój

 

Wypisujesz sobie dlaczego cierpisz. Następnie sprawdzasz czy to prawda i czy można myśleć inaczej. Zmieniasz myśli na pozytywne. Koniec tej jakże prostej metody.

 

Przykładowo ktoś cierpi bo nie ma pieniędzy. Zgodnie z założeniem jest to błędne przekonanie i naprawa go spowoduje, że zaczniesz wykorzystywać swój potencjał i zarobisz pieniądze. Zastępujesz to przekonanie pozytywnym i znajdujesz przykłady na to, że możesz mieć pieniądze. Wypisujesz negatywne przekonania kojarzące się z brakiem forsy i tak samo je obracasz na pozytywne szukając przykładów.

 

W efekcie odblokowujemy zablokowane potencjały i dochodzimy tam gdzie trzeba.

 

Szukamy swojego powołania i pasji: co bym chciał robić? Nie robię tego bo: (wypisujesz dlaczego i tak samo to odwracasz). Jeśli nie wiesz co jest Twoją pasją weź przekonanie "nie mam pasji" "nigdy jej nie poznam" "nie potrafię" i tak samo to odwróć. Inna metoda to po prostu poproszenie swojej podświadomości żeby powiedziała mi co jest moją pasją i co chciałbym robić. proste, każdy robi sam i za darmo. Jedyny minus to przekonanie ludzi, że potrzebują terapeuty do rozwiązania problemów a to błąd bo każdy jest w stanie sam się leczyć a wszystkie negatywne myśli sami sobie tworzymy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×