Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brak miesiaczki od pol roku, jakie hormony lub choroby?


damaged0

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczyny mogą być różne. Na pierwszym miejscu postawiłabym na ED, bo jeśli masz z tym problem, to najprawdopodobniej chodzi o to, ale to może być także skutek leków czy problemów z tarczycą albo jeszcze wielu innych spraw typowo ginekologicznych.

Wniosek: konieczna wizyta u ginekologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zaburzenia odzywiania i pytasz skad brak miesiaczki?

tak, dokładnie. ostatnio jem dosc normalnie, pomijajac napady, i tak naprawde nie spadam juz z wagi, pozostalam przy takiej naturalnej dla mojej sylwetki wadze i nie mam wcale tak niskiego bf% zeby od wychudzenia znikl mi okres. dlatego podejrzewam homony... pewnie niezle namieszalam,ale ide niedlugo na badania

 

-- 14 cze 2014, 22:05 --

 

Przyczyny mogą być różne. Na pierwszym miejscu postawiłabym na ED, bo jeśli masz z tym problem, to najprawdopodobniej chodzi o to, ale to może być także skutek leków czy problemów z tarczycą albo jeszcze wielu innych spraw typowo ginekologicznych.

Wniosek: konieczna wizyta u ginekologa.

tak wlasnie podejrzewam, tarczyce lub ogolne zaburzenia w gospodarce hormonalnej :"( pojde na badania i to ogarnę jakoś,bo tak jak nigdy mnie to nie ruszało,nagle zaczęło. ale jak dosyane tuczace hormony to j#bać to,wole nie miec okresu :D tak bardzo brak logiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to j#bać to,wole nie miec okresu
Też tak myślałam dopóki gin nie wytłumaczył mi jak to wygląda. Bez miesiączki wszelkie choroby układu rozrodczego łapie się jak katar. Od jakiś łagodnych po drożdżaki, grzybice, endometriozy, a w skrajnych przypadkach nowotwory i bezpłodność.

Ja dostałam "łagodny lek" wywołujący Duphaston, który nie powoduje tycia w ogóle, a resztą mam się zająć, żeby wyregulować organizm. U mnie to przede wszystkim opanowanie ED, schudnięcie, zejście z leków i kontrole hormonalne - w tym tarczycy.

Także nie bój się i lepiej spróbuj to opanować.

Powodzenia życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cykam sie leków że dostane jakieś mutant hormony i zczne tyć do rozmiarów wieprzowiny, tak

wole juz byc bezplodna chyba :D

 

Twoje życzenie może się spełnić i wtedy będzie płacz

jak nie przytyjesz, nie będziesz miała okresu, mogą Ci jajniki przedwcześnie wygasać (coś na wzór przedwczesnej menopauzy) i wtedy będziesz żałować

 

-- 15 cze 2014, 08:11 --

 

tak wlasnie podejrzewam, tarczyce lub ogolne zaburzenia w gospodarce hormonalnej :"( pojde na badania i to ogarnę jakoś,bo tak jak nigdy mnie to nie ruszało,nagle zaczęło. ale jak dosyane tuczace hormony to j#bać to,wole nie miec okresu :D tak bardzo brak logiki

 

jeśli to tarczyca to ona i tak ma wpływ na wagę - w nadczynności chudniesz, w niedoczynności tyjesz - wyrównasz, wracasz do wagi normalnej

 

bezpłodność - Twój wybór i myślenie nastolatki, jak zaczną wygasać jajniki to już nic nie zrobisz - wtedy nawet in vitro nie da się zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Twoje życzenie może się spełnić i wtedy będzie płacz

jak nie przytyjesz, nie będziesz miała okresu, mogą Ci jajniki przedwcześnie wygasać (coś na wzór przedwczesnej menopauzy) i wtedy będziesz żałować

 

bezpłodność - Twój wybór i myślenie nastolatki, jak zaczną wygasać jajniki to już nic nie zrobisz - wtedy nawet in vitro nie da się zrobić

 

*myślenie osoby chorej na zaburzenia odżywienia

masz w ogóle ed? bo wydajesz się być strasznie cyniczna w stosunku do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damaged0, wiesz czym skutkuje dluzszy brak miesiaczki?

Perimenopauza - normalnie zaczyna sie okolo 35 roku zycia, przypomina objawy prawdziwej menopauzy, ale wystepuje nawet na kilka do 10 lat przed nia i jest jej zapowiedzia.

Uwarzasz, ze nieregularna miesiaczka lub jej brak, uderzenia goraca, uczucie oslabienia, silne pocenie, problemy z pamiecia, bezsennosc, zmiany nastrojow, zwolnienie metabolizmu, czeste zlapalenia pecherza i pochwy, osteoporoza, suchosc pochwy i przedwczesne starzenie sie sa lepsze niz regularny okres?

 

Piszesz, ze jesz normalnie - nikt, ze stwierdzonym ED, nie je normalnie ;) Nawet jesli nie masz niedowagi, a masz zla diete, organizm nie funkcjonuje jak powinien. Jesli nie masz w diecie odpowiedniej ilosci tluszczy, nie dzialaja Ci normalnie hormony, nie funkcjonuje poprawnie przysadka mozgowa i masz widoczny u siebie skutek.

Dolacz do diety zdrowe tluszcze (ryby morskie, nasiona slonecznika, pestki dyni, awokado, oliwe z oliwek) i idz do ginekologa, bo na forum nikt Ci nie wywrozy z fusow, co Ci dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×