Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a praca


mentalvaccine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Jak radzicie sobie z pracą w sytuacji kiedy nerwica przejmuje nad Wami kontrole?

Nie mogę się skupić na najbanalniejszych pracach, kiedy mam zrobić najprostszą czynność ręce mi się telepią i pocą. Dzisiaj byłem w zakładzie produkującym znicze. Na próbe miałem zafoliować karton ze zniczami. Raptem 4 ruchy + 2 cięcia nożyczkami. W stresie nie mogłem nawet czegoś takiego zrobić.Ręce dygotały, a umysł nie słyszał poleceń. Do tego siedzi mi rodzina, windykacja i osoby trzecie nad głową, co potęguje tylko nerwicę. Czuję, że mam jakieś wrzody z nerwów. Do tego dochodzi jeszcze sezon letni, którego po prostu nienawidzę. Jak sobie radzicie '' domowymi sposobami ", bo póki co wizyta u lekarza odpada. Rodzina nie wie wiele, ale jakbym coś powiedział to byłaby masakra. Jednym słowem wszystko co sobie zaplanowałem wisi na włosku, bo nie mogę przeskoczyć tego pierwszego schodka. Chyba zostaje sprzedaż nerki albo coś takiego, a później psychoterapia. Jakieś pomysły , poza oczywistymi typu idź do specjalisty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mentalvaccine, wiesz mnie nerwica dręczyła tylko przez myśli, psychoterapia może pomóć nie zaszkodzi a zawsze można spróbować

 

Wiesz najlepszym lekarstwem na stres jest olanie rzeczy co nas dręczą i cieszenie się życiem. Wiem że pewnie masz dużo pracy, ale znajdz czasem chwile dla siebie i zajmij się czymś co tobie daje radość twoim hobby, zainteresowaniu. Im bardziej się nie szanuje swojego szczęscia tym bardziej się jest podatnym na stres.

 

Znam też taką metode na rozluźnienie(sry nie chce mi się tego opisywać bo to troche długie to skopiuje ok)

Wiesz znam jeszcze taki sposób. Polega to na wyciszeniu się. Połóż się na chwile na łóżku albo usiądź gdzieś. Teraz leż chwile cierpliwie i daj przechodzić wszystkim myślom. Czekaj cierpliwie aż myśli będą płynąć. Czekaj tak cierpliwie w pewnym momencie poczujesz takie jakby oczyszczenierozluźnienie bo wszystkie rzeczy dręczące przepłyną i umysł będzie czysty(będzierze wiedział o co chodzi). To dobry sposób na rozluźnienie. Najważniejsze bądź cierpliwy, im bardziej będziesz niecierpliwie chcieć to przerwać tym dłużej będziesz się wyciszać. Bądź cierpliwy i daj myślom przechodzić w kńcu twój umysł się rozluźni.

Nie rób tego też za często bo jak za często. Po prostu znajdź dziennie 2-3 chwile na to. To nastroi cię bardziej pozytywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz najlepszym lekarstwem na stres jest olanie rzeczy co nas dręczą i cieszenie się życiem. Wiem że pewnie masz dużo pracy, ale znajdz czasem chwile dla siebie i zajmij się czymś co tobie daje radość twoim hobby, zainteresowaniu. Im bardziej się nie szanuje swojego szczęscia tym bardziej się jest podatnym na stres.

 

Ale ja nie mam życia. Moje życie przez ostatnie 4 lata to moje zagniłe łóżko. Dopiero zamierzam walczyć.

Co do hobby to jest kosztowne, ale to mnie troche motywuje[niewiele].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli psychoterapia odpada to została ci tylko autoterapia. Ewentualnie leki.

Jest wiele książek psychologicznych zawierających rady, opis jak samemu wychodzić z nerwicy. Jest tam podanych wiele sposobów. Nie da się tego szybko załatwić. Trzeba szukać, czytać, wgłębiać się w siebie, analizować, poznawać siebie.

Oprócz tego możesz się nauczyć metody EFT, nauczyć się pracy z afirmacjami oraz metody TRE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli psychoterapia odpada to została ci tylko autoterapia. Ewentualnie leki.

Jest wiele książek psychologicznych zawierających rady, opis jak samemu wychodzić z nerwicy. Jest tam podanych wiele sposobów. Nie da się tego szybko załatwić. Trzeba szukać, czytać, wgłębiać się w siebie, analizować, poznawać siebie.

Oprócz tego możesz się nauczyć metody EFT, nauczyć się pracy z afirmacjami oraz metody TRE.

Możesz (możecie) polecić jakąś literaturę właśnie na taką autoterapię? Na nerwicę, stres, depresję itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×