Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kurkuma (kurkumina, curcumin, turmeric)


xanonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam właśnie najlepiej wchłanialnego suplementu z kurkuminą, czy jest już ktoś w stanie pomóc? Może ja pomogę komuś lub nie, ale widzę pytanie o kurkumę complex swansona, to co ja znalazłam na jego temat, to to że ten ekstrakt z czarnego pieprzu przedłuża tylko działanie, ale nie wpływa w ogóle na wchłanianie, więc niestety jest to w dalszym ciągu marny wynik, bo podobno około 1% :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziki nie docieniacie kurkumy, owszem potrafi zwalczyć depresje tylko trzeba jej umiejętnie używać ...no więc powiem wam jak należy ją spożywać żeby działała , najwiekszy bład to szamanie kurkumy jeden raz dziennie , kurkumina w organizmie utrzymuje się jakoś godzinę a to dużo za mało żeby mogła zacząć działać w mózgowiu :P

no więc do połowy szklanki ciepłej wody wsypujemy łyczeczkę kurkumy i 1/4 łyżeczki pieprzu mieszamy elegancko pijemy po czym pijemy małą łyżeczkę oleju lnianego i tak co godzinkę 4 razy dziennie najlepiej w porze wieczornej np o 18/19/20/21 metabolizm zwalnia na wieczór

 

takim sposobem kurkuma przez 4 godziny działa i jest we krwi a nie przez godzinę można wiec powiedziec ze 4 razy szybciej widzimy efekty i 4 razy lepsze

olej lniany zwiększa wchłanianie kurkuminy ( kurkumina rozpuszcza się w tłuszczach )

pieprz zwiększa wchłanianie kurkuminy u ludzi o 2000% : )

dla jeszcze lepszej przyswajalności można do mixu dorzucić 1/4 łyżeczki papryki cayenne

kurkumina odwraca zmiany w mózgu wywołane stresem min . zwiększa poziom czynnika bdnf którego w każdej chorobie psychicznej jest niedobór wspiera tworzenie nowych komórek nerwowych i połączeń neuronalnych wzmacnia osłonkę mielinową fajna sprawa .

 

boje sie zrec 4 łyzeczki kurkumy dziennie, to sprawdzone info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło 2,5 miesiąca. Niestety nie zaobserwowałem istotnej poprawy, którą mógłbym przypisać kurkuminie. Wydaje się, że jest to kolejny internetowy hit, na który szkoda kasy (oczywiście jeśli chodzi o leczenie depresji/lęków, być może działa na jakieś inne problemy jak stawy itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ważne żeby pamiętać, że kurkumina to nie to samo co kurkuma ;) Ciekawi mnie czy w praktyce wersje liposomalne kurkuminy dają dużo lepsze odczucia? Są sporo droższe niż zwykłe kurkuminy z pieprzem...

Edytowane przez Heledore
usunięto link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 14:44, Venencja napisał:

A czy kurkumę można łączyć z SSRI (konkretnie Escipram) ?

Sama kurkuma nie powinna być problemem w połączeniu z SSRI, ale w suplementach często dodany jest ekstrakt z pieprzu, który zwiększa wchłanianie różnych substancji z jelit. Jego działanie może być niebezpieczne w połączeniu z różnymi lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się pogrzebać w internecie, rzeczywiście zwykła kurkumina, nawet z dodatkiem piperyny, ma niewielkie działanie na mózg - pozytywne rezultaty w leczeniu depresji mają większe szanse pojawić się przy stosowaniu którejś ze specjalnie zaprojektowanych form, np Longvida, które cehcują się nieporównywalnie lepszą absorbcją (nawet w stosunku do kurkuminy + piperyny), a także lepszym przenikaniem BBB.

 

Ale są też niestety znacznie droższe niż zwykłe formy, więc ciężko powiedzieć czy warto.

Edytowane przez Muirden
ominięcie cenzury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja akurat kurkumę polecam na odchudzanie :D Koleżanka w pracy stosuję i mówi, że widać efekty więc za jej radą zaczęłam szukać w necie informacji. Polecam artykuł (...) Są tam różne przepisy na zastosowanie kurkumy. Ja akurat wybrałam z imbirem i miodem. Czy jest tu jakiś zwolennik kurkumy na odchudzanie i chcę się podzielić doświadczeniem ? Pozdrawiam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×