Skocz do zawartości
Nerwica.com

F21 Zaburzenia schizotypowe


mateusz89m

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie problem mam taki jak powyżej w temacie i ciekawi mnie jak sobie radzicie z tym czy też macie takie odloty żartowania udawanego magicznego myślenia. Wiem, że jest to część mojej osobowości ale jest trochę tego dużo ale mi to średnio przeszkadza ale co zrobić żeby żyć zgodnie ze sobą. Czy nie sądzicie, że źródłem tego zaburzenia i w ogóle jest lęk pierwotny, czyli lęk przed utratą tożsamości. Czemu pierwotny jest bo człowiek począwszy od narodzin zastanawia się co tutaj robi i kim jest, to ściśle jest związane z genezą powstania człowieka i teorią osobowości ale to nieistotne w tej chwili. Ciekawi mnie co tam u was i jak się z tym czujecie. Jak coś pogadam najlepiej na priv lub w ogóle bo samotność niezbyt dla mnie pomocna. :smile:

 

-- 08 cze 2014, 22:18 --

 

I jeszcze wywyższacie się czasami i chcecie mówić coście dokonali i bardzo skupiacie się na sobie tak jakbyście się tym chełpili choć to nie jest waszym zamiarem.

 

-- 08 cze 2014, 22:21 --

 

Dodatkowo dużo mówicie często z sensem ale mało robimy i to mówicie inteligentnie bo jesteśmy inteligentnie ale mało w nas pozytywnych wartości i motywacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dostępu do głosów i wizji to ciężko może będzie się do tego dobrać, ale dobry psycholog może wydobędzie twoją podświadomość, np. tak zwaną terapią w piaskownicy. Chodzi generalnie o znalezienie symboli które rządzą życiem, ja się już zaczynam do nich dobierać, ale opór otoczenia mam niezły, mama już zaczęła nalegać na redukcję leków a ja jestem tutaj jak mur i nie pozwolę.

Symbol jest to myśl związana z emocją, wydarzenia z życia odbijają się w umyśle jak w lustrze i też tworzą symbole.

 

Podświadomość wielu matek mających synów chorych na schizofrenię, dąży do posiadania chorego synka.

Nie rozumiem tego mechanizmu, ale go zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaźń odzwierciedlona to kawał skurczybyka i tego nie da się normalnie zrozumieć szczególnie w relacjach najbliższych osób na których nam zależy bo głównie z domu wynosimy to jak myślmy o tym co inni o nas myślą w pewnym sensie i może to prowadzić tzn. samospełniającego się proroctwa. A jak czujesz emocje w organizmie bardzie w brzuchu czy w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skąd się to bierze, to zaburzenie.

Od lekarza wiem,że rozwijało się to u mnie latami, od dzieciństwa.

Nie wywyższam się, a samotność mi służy, im mniej ludzi tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×