Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie są Wasze doświadczenia z terapią grupową?


Natalie81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Jestem dzisiaj swiezo po wizycie u mojej psycholog.Chodze do niej juz rok.Dzisiaj stwierdzila , ze nastepnym etapem mojego leczenia powinna byc terapia grupowa.Nigdy wczesniej na takiej nie bylam.Jestem ciekawa Waszych doswiadczen w tej dziedzinie.Jak to sie ma do terapii indywidualnej ? Czy jest trudniej otworzyc sie na grupie ?Czy pomoglo to Wam bardziej niz indywidualna ?

Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi terapia grupowa bardzo sie podobala. ja zazyczaj nie mam problemu z nawiazywaniem znajomosci czy rozmowami z ludzmi, ale na poczatku bylo mi tak troche trudno, bo to o czym mialam mowic powodowalo u mnie wiele emocji. po czym bardzo zaprzyjaznilam sie z moja grupa, czasami zdarzalo sie nam siedziec np. godzine po zakonczonej sesji i rozmawiac. w moim przypadku terapia to byly glownie uwagi uczestników terapii niz terapeutów, czasami tylko przeprowadzalo sie "scenki" z zycia - np. nie wiem, ktos ma ciezkie przezycia z rodzicami i jest proba przedstawienia tego, jakies konkretne zdarzenie.

po skonczeniu terapii az zal bylo odchodzic, ale wszystko bylo dobrze. potem mialam nawrot i wtedy juz terapia indywidualna, ale inna, wieej ze mna rozmawiano.

teraz tez chodze indywidualnie, ale do kogos innego i ta pani psycholog mi uzmyslowila jak wiele nauczyla mnie ta terapia i jak wiele pomogla (bo troche mnie wkurzalo to, ze terapeuci nic nie mowia itd.).

na prawde, fajna sprawa, w sensie, ze masz mozliwosc dowiedziec sie mnostwa rzeczy o sobie, spojrzec na siebie z perspektywy innych osob. czasami jest ciezko, ale wsparcie grupy na prawde pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedz:)

Ja troche sie boje terapii grupowej , bo z natury jestem niesmiala.Trudno mi bylo mojej psycholog mowic o problemach...dlatego nie wiem czy sie otworze na forum...no wlasnie to robie przez internet ;)..ale to co innego niz siedziec z ludzmi i patrzec sobie w oczy ,jak sie mowi o swoich kompleksaqch czy zaburzeniach emocjonalnych...wstydze sie troche ...Ale moja psycholog mowi ze potrzeba mi wlasnie rozmowy w grupie ...

Dzieki jeszcze raz :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natalie81 zobaczysz, ze bedzie ok. na poczatku jest trudno cokolwiek mowic, ale kiedy zrozumiesz, ze nikt nie bedzie sie smial, bo ludzie maja rozne problemy to bedzie o wiele latwiej. ja w grupie mialam rozne zaburzenia: depresja, nerwica natrectw, nerwica lekowa... kazdy mial jakies problemy, ale bylo nam latwiej sie z nimi zmierzyc. bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×