Skocz do zawartości
Nerwica.com

BROMOKRYPTYNA (Bromocorn)


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie miałaś skutki uboczne? Czy są inne leki na obnizenie prolaktyny, ktore np. beda mialy mniej skutkow ubocznych? bral to ktos razem z amisulpirydem? Bromokryptyna agonizuje także bardzo wiele receptorow zarowno serotoninowych jak i adrenergicznych no i oczywiscie dopaminowych http://en.wikipedia.org/wiki/Bromocriptine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałaś skutki uboczne? Czy są inne leki na obnizenie prolaktyny, ktore np. beda mialy mniej skutkow ubocznych?

Dawno to było, z tego co pamiętam to głównie dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie pożądne mdłości, ale też zawroty głowy, i większa depresja.

 

Lekarz mówił, że są leki, których stosowanie nie powoduje prawie żadnych działań ubocznych ale są mega drogie, więc podziękowałam. Nazwa leku szybko mi z głowy wyleciała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linka Dark Mam pytanie o Norprolac.

Z racji że Bromergon przez 3,5 miesiąca na mnie nic nie zadziałał - prolaktyna dalej wysoka a testosteron dalej zero, to zastanawiam się nad zmianą. Na wypisie szpitalnym mam zalecenie brać agonistę dopaminy i tak się zaczęłam zastanawiać czy agonista agoniście nierówne są sobie? Skoro Bromergon nie działa, to co innego z tej półki zadziała?

Czy może winą jest tianeptyna, która może koliduje z bromokryptyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wypróbuj inny lek, innego agoniste dopaminy. Możesz zacząć suplementować też cynk. Np. Zincas Forte na recepte 27mg (ewentualnie z Olimpu chelat aminokwasowy - nie wiem ktory lepszy) też pozytywnie wplywa na hormony. pssd-prolaktyna-testosteron-dopamina-libido-t52696.html Ile masz tej prolaktyny? Zerowy testosteron? Ja tu kiedys jak mierzylem to mialem jakos 35 prolaktyny gdzie norma to jakoś 15 chyba. Od zasranego amisulpridu w ktory wpieprzyl mnie psychiatra bo on lubi neuroleptykami leczyc nerwice i inne takie nie schizofreniczne rzeczy. Testosteronu mierzylem. Ciekawe ile mam, albo mialem swego czasu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dodatkową suplementację to brałam codziennie witaminę B6, B12 i Magnez, do czasu jak nie poruszyłam tego tematu na wizycie u swojego psycho, bo powiedział stanowczo że mam nie brać dodatków. Nie uzasadnił jednak dlaczego.

 

Co do testosteronu to na wypisie mam 0,00 ng/ml (krew pobrana dwukrotnie w odstępie jednodniowym) dla pewności wyniku.

Prolaktyny nie pamiętam, musiałabym zobaczyć w wynikach. Dodatkowo miałam robiony test z Metoclopramidem i pamiętam że po godzinie wyszedł 15sto krotnie wyższy wynik prolaktyny niż na czczo. Dlatego mam przepisany Bromergon, którego zmienię na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie 2.5mg rano biore, ale są takie uboki ze sie zastanawiam nad przyjmowaniem na noc i to pół tabletki. W łepie mi sie kręci, jakies kolatania serca mam, dziś na mieście myslalem ze zemdleje jakos tak slabo mi sie robi. I mdli mnie jak cholera calyczas mi niedobrze.moze jakos sie przyzwyczai organizm po czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej brać kabergolinę?

-pewnie ,że lepiej .

tylko sprawdż jeszcze ile ona kosztuje :

http://indeks.mp.pl/leki/subst.html?rfbl=1&id=1329

 

 

Dostinex można kupić już za 14,99 pln za tabletkę. Ja przyjmuję 1/4 tabletki na tydzień, więc naprawdę katastrofy nie ma. Dla potrzebujących podsyłam wątek o dobrych cenach Dostinexu w Trójmieście: http://forum.trojmiasto.pl/DOSTINEX-w-ktorej-aptece-w-Gdansku-najtaniej-t284176,1,50.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dostinex kosztuje jedyne 380 Zł za 8 tabsów 0.5 mg, co prawda 1 tabse sie bierze na tydzien. Ale uboki mi przeszly z bromo. Jest ok teraz jak biore 1 tabse na noc. Prolaktyna już spadła mi z 69 na 30, a norma to 5-15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dostinex kosztuje jedyne 380 Zł za 8 tabsów 0.5 mg, co prawda 1 tabse sie bierze na tydzien. Ale uboki mi przeszly z bromo. Jest ok teraz jak biore 1 tabse na noc. Prolaktyna już spadła mi z 69 na 30, a norma to 5-15

 

 

zobacz tu - już nawet w dozie (nie szukając specjalnie jakiś tanich aptek) 8 tabletek po 0.5 mg kosztuje 130 zł...: https://www.doz.pl/apteka/p123631-Dostinex_05_mg_tabletki_8_szt._import_rlwnolegy_Delfarma

 

Dobre efekty kliniczne uzyskuje się już przy dawce 0.25 mg na tydzień (mniej niż w ulotce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suwak, Podwyższa testosteron i libido. Według mnie dlatego miedzyinnymi ssri tak kastrują bo podbijają prolaktyne. Co też zaniża estradiol.

 

-- 10 lut 2016, 22:51 --

 

Jeszcze w dodatku z witaminą T działa lepiej niż jakikolwiek antydeprech tylko trzeba pilnować hormonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu kiedys jak mierzylem prolaktyne to mialem 38 prolaktyny. A norma w tym laboratorium to 4 - 15. Jeśli wynikiem idealnym była by połowa normy czyli 9 to ja mam 4 razy za dużo. Ciekawe co na to by powiedział endokrynolog - miec przez kilka lat taka wysoką prolaktyne ale według mojej cudownej psychiatry to nic takiego ehhhhhh czy wysoka prolaktyna obniza testosteron? ciekawe ile mam tescia. jak sie moze objawiac niski testosteron?

 

-- 13 mar 2016, 12:13 --

 

ja biore przewlekle amisulpiryd 50mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×