Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy naukowcy chcą pomóc chorym na depresję?


Carla

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o postępach w leczeniu depresji, nadal stosuje się leki psychotropowe i psychoterapię. Czy żaden mądry naukowiec nie wpadnie na jakiś inny sposób by ulżyć chorym na depresję?

Czytałam kiedyś o operacji na otwartym mózgu, mężczyzna cierpiał na nerwicę natręctw. Czy ktoś z Was słyszał o operacjach tego typu na świecie?

Neurochirurgia to być może przyszłość w leczeniu depresji, ale czy my dożyjemy tych czasów, gdy takie operacje będzie się przeprowadzać na szeroką skalę, bezpłatnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według modelu neurochemicznego przyczyną depresji może być niedobór pewnych amin biogenicznych (substancji neurochemicznych wspomagających przekazywanie impulsów nerwowych w synapsach między neuronami). Hipotezy na temat neurochemicznego podłoża depresji dotyczą głównie spadku poziomu norepinefryny (inaczej noradrenaliny; hipoteza katecholaminowa) oraz serotoniny (hipoteza serotoninowa). Obniżenie poziomu tych amin biogenicznych powoduje pojawienie się deficytów motywacyjnych.

 

Norepinefryna (bądź serotonina) wyprodukowana w jednej komórce nerwowej jest uwalniana do synapsy, gdzie stymuluje drugą komórkę. Aby powstrzymać tę stymulację norepinefryna (bądź serotonina) musi zostać zdeaktywowana:

Co sądzicie o postępach w leczeniu depresji, nadal stosuje się leki psychotropowe i psychoterapię.

Tak i są to narzie jedyne możliwości aby to leczyc. A co do operacji nie wiem ale słyszałem że to bajki. Co mieli by Ci wyciąć neurony czy kawałek muzgu.

Poczytaj dokładnie na temat konfliktów zachodzących w muzgu i organizmie człowieka.

To nie jakis guz że da sie go wyciąć. Są to konflikty zachodzące w podświadomości człowieka, można powiedzieć że jest to jak sen który męczy nas po przebudzeniu

 

Dopisuję

Czytałem kiedyś że Takie operacje Robią w Bostonie ale obiło mi sie coś na ten temat że w Bydgoszczy jakiś lekarz podjoł sie takiej operacji.

Jak się dowiem czegoś nowego na ten temat dopiszę

Pozdrawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×