Skocz do zawartości
Nerwica.com

WILAZODON (Viibryd) !Niedostępny w PL!


Gość miko84

Rekomendowane odpowiedzi

Viibryd (swoją drogą głupia nazwa, ale do czorta z nazwą, byle działał) - vilazodone (wilazodon?) - inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny i częściowy agonista 5-ht1a (silniejszy od buspironu). Ponoć nie ma tych efektów ubocznych które mają wszystkie ssri. W USA został już zaakceptowany przez FDA, więc mogą go już tam produkować. Ciekawe kiedy u nas? To może być przełom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilazodon jest nowym wielofunkcyjnym lekiem przeciwdepresyjnym. Mechanizm działania wilazodonu opiera się na hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny, jest on również częściowym agonistą autoreceptora serotoninowego 5-HT1A. W ten sposób lek ten zwiększa stężenie serotoniny w szczelinie synaptycznej w większym stopniu niż klasyczne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Konieczne jest stopniowe zwiększanie dawki leku, do dawki maksymalnej i terapeutycznej wynoszącej 40 mg/dobę. Lek powinien być przyjmowany z pokarmem, w przeciwnym wypadku jego stężenie we krwi może ulec obniżeniu nawet o 50%. Wilazodon jest metabolizowany w wątrobie głównie przez cytochrom CYP3A4. Dwa randomizowane, przeprowadzone metodą podwójnie ślepej próby badania kliniczne potwierdzają przewagę wilazodonu w dawce 40 mg/dobę nad placebo w krótkoterminowym (8. tygodniu) leczeniu depresji. Skuteczność długoterminowa była oceniana jedynie w badaniu otwartym. Profil bezpieczeństwa leku nie różni się istotnie od innych serotoninergicznych leków przeciwdepresyjnych. Do głównych działań niepożądanych należą nudności, biegunki i bóle głowy. Dostępne dane nie wskazują na to, aby wilazodon pod jakimkolwiek względem istotnie przewyższał aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny SSRI , tyle że troche mniej selektywny i tyle , nic ciekawego , to już Prozac jest lepszy . ma antagonizm 5ht2c chociaż. słaby ale ma.

 

-- 20 sty 2015, 04:36 --

 

Niech zrobią lek co daje serotonine i dopaminę , bez mixów . A nie takie lipy tworzą. Albo jakis SNRI bo tylko wenla jest .

 

-- 20 sty 2015, 04:39 --

 

Niech zrozumia że nie serotonina odpowiedzialna jest za depresje bo to już wkurwia , owszem serotonina też , ale nie kosztem dopaminy czy noradrenaliny. na wszystkie neuroprzekaźniki musi mieć przyjebanie.

 

-- 20 sty 2015, 04:49 --

 

w mózgu musi być zachowana harmonia , a SSRI zaburzają harmonie. Wysoko Serotonina Nisko Dopamina i popada się przez te leki w depresje. Sram już tą serotoniną uszami wypływa :) A jestem taki szczęśliwy że szok no:) Pomogła mi Serotonina w chuj:) , leżę na kanapie i nie mam siły się ruszyć ale Serotonina płynie w mózgu i jestem radosny tak to najwyższy poziom mojego szczęścia . pozostaje przy prozaczku bo jest najlepszy z tego całego szamba.

 

-- 20 sty 2015, 05:07 --

 

Kurwa że też głowa musiała ucierpieć , mózg jest skomplikowany i nie ma złotego środka a psychiatria w Polsce kuleje . Nie mogło mi na wojnie ujebać nogi,ręki ?? albo być chory na serce,płuca itp - to przynajmniej wiadomo jak leczyć .

 

-- 20 sty 2015, 05:08 --

 

przepraszam musiałem się wyżalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull jak ma być głośno skoro go nie ma w Polsce. Poza tym w USA też furory nie zrobił. Dziwi mnie jedno, skoro ciągle się wałkuje, że to 5-HT1a i serotonina są kluczowe w depresji (w co osobiście niezbyt wierzę) to czemu leki agonizujące te receptor (jak vilazodon czy wortioksetyna)+dodatkowo zwiększające serotoninę przez SRI nie robią furory.

 

Jak kolega wyżej napisał, w mózgu jedne neuroprzekaźniki wpływają na inne i jak zwiększymy bardzo serotoninę to odbija się to ujemnie na dopaminie i noradrenalinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry żart ;) Tedatioksetyna zniknęła ostatnio ze strony pipeline Lundbecku... Co nie znaczy, że jej nie będzie. Ale myślę, że to tak odległa przyszłość, że lepiej na razie zapomnieć o tym leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktoś już go brał i jak efekty w porównaniu do innych SSRI , z tego cvvo czytałem to mocno daje po serotoninie bo ki -NMm 0,1 , czyli tyle ile parox, smocno hamuje wycjhwyt zwrotny serty, a do tego, co jest bardzi istostne , agonuzuje recepttor 5ht1a   i to silniej od buspironu , aktywacja te rec 5ht1 , teoretycznie powinno korzystnie wpływać na uwolnienie dopaminy , tsk samo altywacja tegp receptora sprawia ze ten lek jest wiele funkcyjny a nie zwykły jakiś szmatowy SSRI . jestem ciekaw siły jego działania i jak sobie poradzi .

Lek jest dobrze zrobiony inhibicja sert - silna , agonizm 5ht1a silny , nic tylkio testoiwać. 

PS: taka dygresja , soboscie dał bym trmu lekowi amtagoznim 5ht2c. Ale nie jest źle prosze o opinie ludzi , co jedli te cukierki .Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zburzony napisał:

Jakoś mi się przypomniało że takie gówno kiedyś było, poczytałem i jednym ze skutków ubocznych jest tak trzustki, nie dziwne że ten szajs nigdy nie wszedł do Europy i niech tak zostanie.

Zwykła sertralina ma w skutkach ubocznych nowotwór także no 😉 wiadomo że to jest wpisane żeby było a w rzeczywistości pewnie i zdarzył się jakiś przypadek nie mający związku z przyjmowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styx chyba masz rację. A co do tego leku to musi być niezły szajs skoro po tylu latach nikt nie sprzedaje go w Europie. Może coś w stylu wortioksetyny, skuteczność ogólnie niska, ale komuś tam może coś pomóc. Oczywiście, ja bym pewnie się nie powstrzymał i pewnie wilazodonu spróbował, chociaż tej wortioksetyny nigdy nie brałem serio pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×