Skocz do zawartości
Nerwica.com

Deklaracja wiary lekarzy


Imipramina

Rekomendowane odpowiedzi

co myślicie na ten temat? Będziecie wybierali lekarzy z listy?

 

Ja wolałabym, żeby lekarzowi, który mnie leczy, bardziej zależało na moim dobru niż wyobrażeniach o tym co by wolało lub nie jego wymyślone bóstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie skandalem jest dyskusja na ten temat...Pare lat temu wprowadzono tą deklaracje która miała być kompromisem i wszystko grało...teraz ni z tego ni z owego jedzie sie po tych co ją podpisali i gada zupełne brednie. Jak rozumiem chodzi tu tylko o aborcję...Czy to do krw nędzy jest niemożliwe żeby do takich spraw był oddelegowany lekarz który tej deklaracji nie podpisał?...a SLD gada o chirurgach z kropidłem....To jest dla mnie dno. Od lat trąbi sie o prawie kobiet do aborcji, że nie wolno w zgodzie z własnym światopoglądem im tego zabraniać. Trąbi sie o tolerancji, równościach srościach itd...A teraz owa strona o prawach i wartościach tolerancji mówiąca robi dokładnie to samo...Ja sam nie pojmuję jak do cholery jasnej można ludziom zabraniać odmawiania przeprowadzenia aborcji...jak można ich do tego zmuszać? Jak można tego nie brac pod uwagę i mówić o wykluczeniu ich z grona lekarzy...Dla mnie to jest skandal. Zwykłe obrzydliwe i nie wiem co jeszcze napisac...ale owaą stroną rozczarowałem się już dawno. Dawno sie nauczyłem że ludzie rozsądni to siedzą w domach a w debacie publicznej uczestniczą idioci...na prawde nie rozumiem jaki to wielki problem jest z ta deklaracją i aborcją

 

to jest generalnie lekcja dla wszystkich na temat debaty publicznej i jak sie to wszystko toczy. To było po prostu zaplanowane od początku. Ową deklaracje wprowadzało SLD i te środowiska lewicowe od początku chciały jechac po bandzie...tylko że krok po kroku do tego dochodzić. Te same brednie mamy na temat związków partnerskich, które defacto sa fundamentem pod prawdziwy cel...czyli adopcje śluby i inne gówna...Nie podoba mi sie że wszystko sie dzieje w taki sposób, że ludzi sie po prostu oszukuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej źle wiesz zujzuj, taki katoberet nie wypisze nawet kobiecie antykoncepcji :lol:

W państwie prawa taka sytuacja nie miałaby miejsca dopóki istnieje rozłączność państwa od kościoła, chcą sobie leczyć bogiem to niech to robią w swoich katotalibańskich prywatnych gabinetach a publicznych pieniędzy nie dostaną skoro nie wywiązują się ze swojej służby wobec obywateli.

No ale co zrobić jak nawet w UE obowiązuje jakaś ta gówniana klauzula sumienia, która generalnie zezwala coś takiego, tyle, że takie coś to w wydajnym systemie ochrony zdrowia a nie w takim w stanie agonii gdzie może przydarzyć się sytuacja, że zanim w końcu odwiedzi prawdziwego lekarza np. zgwałcona dziewczyna to już urodzi :lol: ...bóg tak chciał :lol:

 

A co dalej...a może by tak policjant kibic Śląska Wrocław mógł odmówić interwencji przeciwko kibolom WKSu jako sprzecznej z jego sumieniem/przekonaniami/odczuciami :lol:

 

-- 31 maja 2014, 17:47 --

 

Wiecie jak wygląda ta lista lekarzy? Jej wartość informacyjna dla pacjenta wynosi jebane 0! Bezładny spis 'lekarzy' bez podziału chociażby na miejscowości świadczenia usług, taki żart tylko u nas :lol:

 

-- 31 maja 2014, 18:11 --

 

zujzuj, aborcja jest zresztą w Polsce zakazana, dopuszcza się ją tylko w 3 sytuacjach:

- ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (bez ograniczeń ze względu na wiek płodu[1])

- badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo

nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej),

- zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od początku ciąży).

 

jeśli Twoim zdaniem odmówienie wykonania zabiegu w jednej z tych 3 sytuacji nie powinno podlegać karze..to ja Ci kurva gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lekarze nie powinni tego podpisywać, prywatnie mogą se wierzyć w co chcą, chodzić codziennie do kościoła itd, ale wiara nie powinna ingerować w ich życie zawodowe, kompetencje. Przecież składają oni przysięgę lekarską oparta na przysiędze Hipokratesa to ona powinna być wiążąca a nie jakieś tam religijne nakazy i zakazy, medycyna to nauka a nie jakaś tam szarlataneria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej marimorena, powinna być ryba przy nazwisku takiego na tabliczce żeby było wiadomo gdzie cymbał siedzi, to jak z samochodami, jest ryba i od razu wiadomo, który wóz kradziony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lekarze nie powinni tego podpisywać, prywatnie mogą se wierzyć w co chcą, chodzić codziennie do kościoła itd, ale wiara nie powinna ingerować w ich życie zawodowe, kompetencje. Przecież składają oni przysięgę lekarską oparta na przysiędze Hipokratesa to ona powinna być wiążąca a nie jakieś tam religijne nakazy i zakazy, medycyna to nauka a nie jakaś tam szarlataneria.

 

carlosbueno, tylko spójrz na to z drugiej strony. Jesteś lekarzem i trafia Ci się pacjent, który jest świadkiem Jehowy. Jedynym sposobem na uratowanie go jest przetoczenie krwi, a jak wiadomo świadkowie Jehowy nie zgadzają się na to, bo jest to niezgodne z ich religią, pomimo, że zarówno pacjent jak i rodzina wiedzą, że bez tego delikwent może odejść na tamten świat. I będąc lekarzem, który składał przyrzeczenie lekarskie, którego fragment brzmi:

służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;

według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic....

nie uszanujesz religii/woli pacjenta i na siłę przetoczysz mu krew?

 

Od lekarza wymaga się szanowania pacjentów, ich wiary, religii itp. (i dobrze), ale też powinno to działać w drugą stronę.

Nie chcemy, to nie wybieramy lekarza, który podpisał deklarację, tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lekarza wymaga się szanowania pacjentów, ich wiary, religii itp. (i dobrze), ale też powinno to działać w drugą stronę.

v7TooW9.gif

 

-- 31 maja 2014, 23:29 --

 

chcieli przekładać prawa boże nad ludzkimi to trzeba im było iść do zakonu...

jednym z podstawowych praw człowieka jest prawo do posiadania potomka i dzięki in vitro w końcu jest to osiągalne ale nie wg tych z listy, a więc łamią swoją przysięgę Hipokratesa i powinni być wyje...z zawodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia...treść przyrzeczenia lekarskiego jest dostępna w necie, w żadnym jej punkcie nie ma mowy o przestrzeni na osobiste poglądy i wierzenia lekarza, a całość jasno daje do zrozumienia, że stosunek pacjent-lekarz jest jednostronny i ma zawsze służyć dobru temu pierwszemu a temu bez wątpienia służą oczekiwane przez pacjenta środki zapobiegające niechcianej przez niego ciąży czy tym bardziej posiadania potomka w skutek zapłodnienia in vitro, więc skąd do ku...nędzy pozwala się na jakieś bezprawne deklaracje wiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lekarza wymaga się szanowania pacjentów, ich wiary, religii itp. (i dobrze), ale też powinno to działać w drugą stronę.

Nie powinno działać w drugą stronę, zresztą dla mnie osobiście nie powinno działać w obie strony ale przecież nie nakaże dorosłym Jehowom czegoś tam bo ta się nie zgodzą bo religia dla nich ważniejsza. W państwach islamu to dopiiero mają przerypane tam kobiety może leczyć, badać tylko kobieta bo przecież nie może ona swojego ciała pokazać obcemu facetowi bo to grzeszne odwrotnie podobnie i mnóstwo ludzi z tego powodu cierpi, czy nawet umiera nechciałbym żeby w Polsce było podobnie żeby religie stawiano wyżej od medycyny.

 

No ale zobaczmy to jest inicjatorem tej akcji pani Półtawska ziomalka JP II, a wiadomo jaki status ma w Polsce Wojtyła jest nienaruszalny, święty itd i każda akcja w jakimś stopniu z nm związana jest nietykalna i niepodważalna.

 

-- 01 cze 2014, 07:57 --

 

Reiben, Ale te 3000 lekarzy to przeciez nic w porownaniu z większością, więc o co chodzi?

Chodzi o rozdział kościoła od państwa, nawet jeśli to ma tylko symboliczne znaczenie nie powinno być dopuszczalne, bo żyjemy w podobno świeckim kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lekarza wymaga się szanowania pacjentów, ich wiary, religii itp. (i dobrze), ale też powinno to działać w drugą stronę.

 

Jestem bezpłodna, co oznacza, że z szacunku dla religii lekarza nigdy będę mogła mieć dziecka. Przepraszam, ale nie mogę się na to zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezgoda na zapłodnienia in vitro to jest jednak nic przy niezgodzie na przeprowadzenie aborcji w każdym wypadku, nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy lekarz odmawia jej przeprowadzenia w momencie zagrożenia życia kobiety powołując się na swoją zjebaną deklarację wiary, przecież to jest odmowa ratowania życia ludzkiego i proces sądowy dla takiego pajaca, a to właśnie m.in. jest zawarte w tym idiotycznym dokumencie- brak aborcji ponad wszystko, vel bóg tak chciał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, w przyrzeczeniu lekarskim może i nie ma o tym mowy, ale jest jeszcze klauzula sumienia, na którą zarówno lekarz jak i pielęgniarka mogą się powołać i odmówić wykonania danego świadczenia jeśli jest niezgodne z ich sumieniem. No poza sytuacjami zagrożenia życia pacjenta.

 

-- 01 cze 2014, 15:57 --

 

Jestem bezpłodna, co oznacza, że z szacunku dla religii lekarza nigdy będę mogła mieć dziecka. Przepraszam, ale nie mogę się na to zgodzić.

 

celena, ja tym co napisałam w żadnym wypadku nie popieram tej deklaracji wiary, ale też jej nie neguję.

Ale z drugiej strony, czy chociażby w tym kraju istnieje tylko jeden lekarz, który zajmuje się leczeniem bezpłodności (in vitro itp.)?! Nie i myślę, że gdyby taka specjalizacja była niezgodna z sumieniem lekarza w ogóle by się za nią nie zabierał.

Co innego ginekologia, bo to już szerokie spektrum działań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy moja lekarka rodzinna podpisała tą deklarację wiary, jest bardzo religijna minimum raz na tydzień do kościoła, a i żadnej pielgrzymki organizowanej przez kościół nie przegapi, stąd jej często nie ma. Choć o poglądy rodem z Radia Maryja bym jej nie posądzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×