Skocz do zawartości
Nerwica.com

ACETYLOCYSTEINA (ACC, ACC classic/mini/optima/optima Active/optima Hot, Acetylcysteine Sandoz, Acetylcysteinum Flegamina, Fluimucil Forte/Muko/Muko Junior, Miovelia NAC, Muccosinal, MUCOATAC, Mucofortin)


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie wykazano:

- nieprawidłową budowę 5-HT2a

- zaburzoną pracę SERT

- psychodeliki (jak psylocybina) - agonisty 5-HT1a, 5-HT2a/c poprawiały stan chorych na OCD;

- mCPP (narkotyk i metabolit m.in. trazodonu) jako SRA i agonista 5-HT2c pogarszał przebieg OCD;

- wiązanie 5-HT z 5-HT2a było zarówno nasilone jak i obniżone u różnych pacjentów z OCD;

 

Niestety nie ma idealnych leków, które działają aż tak bardzo selektywnie. U jednych pacjentów transmisja dopaminergiczna też była na plus, a u innych na minus. Może szkopuł polega na wykorzystaniu małych dawek atypowych neuroleptyków (sulpiryd, amisulpryd, flupentiksol), która wpływają wtedy głównie na rec. presynaptyczne i zwiększają wyrzut DA albo wręcz przeciwnie - te same neuroleptyki w wyższych dawkach blokujących postsynaptyki. Może lek antyglutaminergiczny jak lamotrygina. Nie sugeruję leków. Każdy ma od tego swojego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ważna sprawa! Trazodon przez ten chędożony metabolit pogarsza przebieg OCD.

https://en.wikipedia.org/wiki/Meta-Chlorophenylpiperazine

 

"(...)It also worsens obsessive–compulsive symptoms in people with the disorder.[13][14][15]"

 

Działanie mCPP jest depresjogenne, anksjogenne i dysforiogenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem,że trazodon jest nieskuteczny w OCD ale o tym ,że wręcz szkodzi  ( w zasadzie jego czynny metabolit ) to nie ,a chciałem spotencjalizować nim działanie 40 mg paroksetyny i poprawić architekturę snu . Zdecydowałem ,że jednak poproszę lekarkę o amisulpiryd. Poprawi mi samopoczucie doda napędu,energii i motywacji do działania na jakiś czas. Bo wiadomo ,że to lek tymczasowy . No i dobry jest podobno na obsesje.

 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 19:36, Lord Cappuccino napisał:

Właśnie, ważna sprawa! Trazodon przez ten chędożony metabolit pogarsza przebieg OCD.

 

No to chyba muszę się zastanowić co robić dalej, bo od dłuższego czasu biorę Trittico w dawkach do 600mg dziennie. Ogólnie rzecz biorąc na moje OCD i tak nigdy nic nie działało, więc jest nadzieja, że i negatywnie nie zadziała. Po wypróbowaniu przez lata garści innych antydepresantów zostałem przy Trittico ze względu na minimalne efekty uboczne. Dawkę 600mg najpierw sam wypróbowałem (czego oczywiście nie polecam) i dopiero potem powiedziałem o tym swojemu doktorkowi, który dał błogosławieństwo na jej dalsze stosowanie. Po prostu przy tej dawce Trittico działa na mnie wyraźnie przeciwlękowo, co powoduje, że lepiej znoszę natręctwa, mimo że ich nasilenie nie zmienia się. W moim przypadku oznacza to, że jestem w stanie wychodzić z domu, choć też nie codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×