Skocz do zawartości
Nerwica.com

ACETYLOCYSTEINA (ACC, ACC classic/mini/optima/optima Active/optima Hot, Acetylcysteine Sandoz, Acetylcysteinum Flegamina, Fluimucil Forte/Muko/Muko Junior, Miovelia NAC, Muccosinal, MUCOATAC, Mucofortin)


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Kaleb, w jakiej postaci kupujesz (proch/tabsy/tabsy musujjące), ACC, czy z zagranicy sprowadzasz ?

 

Najbardziej cost-effective chyba doctor's best - http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-NAC-Detox-Regulators-60-Veggie-Caps/41653 Bo w PL drogie są te preparaty jeśli zakładać używanie 1,2-2g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten proch Kaleba to wychodzi 80g za 75 zł - 94gr/1g

Te tabletki doctora besta - 36g za 5,37$ (21zł dziś) - 59gr/1g, wychodzi 1/3 taniej :P a przynajmniej jest pewność że to co jest w tabsie to rzeczywiście NAC, bo doctor best, now foods czy jarrows mają 3rd party kontrole. Ja ogólnie jestem uprzedzony do allegrowych sprzedawców supli w prochach, bo nie wiadomo co tam jest, a Polak potrafi :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Heparegene ---

Kwas tiazolidynokarboksylowy jest w wątrobie metabolizowany do cysteiny (...).

 

Czy nie lepiej więc przyjmować po prostu cysteinę, na wypadek, gdyby szlak metabolizmu kwasu tiazolidynokarboksylowego nie był u kogoś sprawny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczalem przyjmowac NAC, poczulem jakby uruchomila sie jakas uspiona czesc mozgu, zaczely wracac dawno stlumione wspomnienia, procesy psychiczne wyraznie przyspieszyly, polepszył się nastrój, zwiększyła motywacja, problemy zeszły na dalszy plan. Lęk uogólniony prawie wygasł. Działo się tak od niemal pierwszej dawki 900 mg. Dodatkowo przyjmowałem NLPZ w związku z przeziębieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest cudowny suplement.

Leczy OCD w sposób fantastyczny i nic innego tak nie działa.

 

Tylko mam jeden z nim problem, problem zasypiania (prawdopodobnie przez wpływ na zwiększenie histaminy)

 

To co próbuje aby sobie pomóc to glutation(też w tabletkach-ma to zwiększyć hamujący aminokwas glicynę i spowodować jego wzrost w mózgu, a przez to uśpienie), druga rzecz to  probiotyk Lactobacillius rhamnosus, choć on średnio działa na dopaminę), zastanawiam sie nad piracetamem, bo po tym leku spało mi sie dawniej wyjatkowo dobrze, oczywiście oprócz pierwszych kilku dni.

 

Co możecie jeszcze zaproponować, może coś serotoninowego, aby wygasić histamine w organizmie?

 

Proszę nie proponować antyhistamin w miarę możliwości.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czytam.

 

Może to spanie jest zaburzone od tego że acetylocysteina przeszkadza w jakis sposób w procesie metylacji.

 

Muszę spróbować SAM-e (s-adenozylometionine) dla metylacji, może ma ktoś jakiś mały zapas, bo ceny drogie a nie wiadomo czy zadziała

Kolejna opcja to metylowane witaminyz grupy b, zwłaszcza b12 i kwas foliowy(metylofolan)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie te leki(citalopram, paroxinor) ogólnie ssri powodowały marność

 

takie pogrążanie się, nasilenie OCD i ADD

 

(chociaż w ostatnim czasie to pewne obsesje mi weszły na głowe i agresje)

 

jedyne co dobrego to wyciszały, ale ze zabraniem całego wszystkiego

 

nie mogę po tej acetylocysteinie spać, więc nie znalazłem leku

 

ale jej najbliżej do tego co bym chcuiał

Edytowane przez Amazon1z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moimi schorzeniami psychicznymi ( ZOK,anhedonia, lęk napadowy , bezsenność,chore myślenie) wybór antydepresanta to jak wybór pomiędzy dżumą a cholerą. SSRI tłumią lęk napadowy ale tak rozleniwiają że nie chce mi się nic robić. Bupropion w początkowej fazie daje lekkiego kopa motywacyjnego ale nasila chore myśli ,ZOK i powoduje bezsenność co w perspektywie pogarsza mój stan psychiczny. Zamulacze  typu mirtazapina powodują że lepiej śpię ale jestem nie do życia w dzień. Łączenie antydepresantów o odmiennych profilach działania potęgują u mnie niepożądane objawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie jaka jest przyczyna ZOK. Są tylko teorie a teoria ma to do siebie że może zostać potwierdzona i uzyskać status faktu naukowego ale równie dobrze może ulec falsyfikacji. ZOK może równie dobrze stłumić bupropion jak i sertralina. To nie jest kwestia konkretnego neuroprzekaźnika bo ingerencja lekiem np w serotonine powoduje zmiany w innych neuroprzekaźnikach ( dopaminie, noradrenalinie) także na  ZOK jednemu może pomóc SSRI a innemu bupropion. Czytałem gdzieś że dextroamfetamina wykazała pozytywne działanie  na ZOK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dużym poziomie teoretyzowania, aktualne hipotezy odnośnie etiopatogenezy OCD/ZOK to:

- mutacja genu hSERT, kodującego ludzki transporter serotoniny;

- mutacja COMT/ Katecholo-O-Metylotransferazy, enzymu rozkładającego adrenalinę, noradrenalinę, dopaminę;

- obniżona gęstość rec. dopaminergicznych D1 i D2 w prążkowiu;

- zmniejszona lub zwiększona aktywność DAT, transportera dopaminy;

- zakażenie PANDAS;

- zaburzona aktywność aromatazy, problem z konwersją androgenów w estrogeny;

- zaburzona aktywność rec. serotoninergicznych 5-HT2a/c;

- problemy w anatomii/fizjologii kory przedczołowej, zakrętów obręczy, jąder podstawnych, układu limbicznego;

- uszkodzony gen SLC1A1, wielokierunkowe zaburzenia w transmisji glutaminergicznej;

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując jeżeli nie zostaną definitywnie ustalone mutacje biorące udział w etiopatogenezie ZOK i nie zostanie powszechnie wprowadzona terapia genowa (kolokwialnie=wyszkolone wirusy modyfikujące geny z defektem poprzez wszczepienie nowych instrukcji/podmianę wadliwej kopii) to leczenie będzie nadal w dużej mierze objawowe i na chybił trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie możemy się w tej teorii płechtać

a tak naprawdę to albo coś pomaga albo nie, ja napisałem co może pomóc ale napewno nie każdemu - zawsze jest ryzyko że tej czy tej osobie nie pomoże

 

Lord Cappucino masz bardzo dużą wiedzę gdybyś mógł rozwinąć hipotezę kory przedczołowej i leków na nią wpływających oraz receptorów 5-ht2a i 5-ht2c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę ze szpitala, więc trochę mam ograniczone możliwości. Pewnie to będzie już Ci znane ale jeżeli znasz dość dobrze angielski to:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cause_of_obsessive-compulsive_disorder

https://en.wikipedia.org/wiki/Biology_of_obsessive–compulsive_disorder

 

Najwyżej jak znajdę chwilę to zrobię krótkie tłumaczenie/abstrakt co wiadomo do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie pytanie co byś polecał na zmniejszenie pobudzenia układu mezolimbicznego na rzecz mezokortykalnego

bo tylko w takim stanie jestem w stanie się zająć tym co powinienem, bo tak to włącza mi się ekscytacja niepotrzebna, choć uważam, że ta ekscytacja wiąże się z działaniem osób trzecich, no ale chce zmaksymalizować korę czolową , a zminimalizować układ limbiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×