Skocz do zawartości
Nerwica.com

ile płacicie za prywatną sesję psychoterapii


joasik01

Rekomendowane odpowiedzi

no to Cie ktos niezle naciagnal. u mnie to bylo w graniaach 100-120zl. nie wiem w jakim miescie mieszkasz ale nawet w WWA czy KrK nie ma tak drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100, w Krakowie

żeby jeszcze efekty były zdumiewające :( czytałam na forum że psychoterapeuta potrafi podniesc na duchu- ja jak wychodze od swojego to 45minut rycze w aucie. mam nerwicę lekową i nie miałam trudnego dzieciństwa.

to chyba lepiej, terapeuta nie ma ci powiedzieć że wszystko będzie dobrze tylko coś w tobie poruszyć, to znaczy że mu się udaje i posuwasz się do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba lepiej, terapeuta nie ma ci powiedzieć że wszystko będzie dobrze tylko coś w tobie poruszyć, to znaczy że mu się udaje i posuwasz się do przodu

 

Chodzę od początku roku co 2- 3 tyg( taka częstotliwośc spotkań) i ostatnio terapeuta pytał się jak sie czuję odpowiedziałam zgodnie z prawdą że gorzej, a on na to że trzeba będzie w takim razie zakończyć terapie- zatkało mnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit, nie rozpędzaj się, że terapia z taką częstotliwością nie ma sensu, bo jestem żywym przykładem, że ma ;) nigdy nie miałam sesji częściej niż 2x w miesiącu, często mam nawet 1x w miesiącu i miałam tak od samego początku.

Wszystko zależy od problemu z jakim się trafia i jak człowiek funkcjonował przed terapią.

A u mnie taka częstotliwość sesji wyszła od początku od terapeutki. I terapia jakoś daje efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, nie mieszaj dziewczynie, psychoterapia to 1x w tygodniu, w sytuacji polepszenia sytuacji max co 2 tygodnie. Każdy DOBRY terapeuta to powie. Raz w miesiącu to można sobie iść na kawę do psychologa na pogaduchy, ale to nie nazywa się psychoterapią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie- jak u was się sytuacja przedstawia? ja za 50 minut 170 zł. Uważam że to bardzo dużo i jestem na liście oczekujących na nfz- ale muszę czekać kilka miesięcy do roku :(

 

Jak to się stało że poszłaś do tak drogiego terapeuty? CZy to jedyny dostępny terapeuta?

W moim mieście moja córka płaci 60 zł za godzinę. Cena niska bo terapeutka jeszcze się uczy.

Ja płacę 150 za 2 godziny. Też mam cenę obniżoną w stosunku do innych ze względu na to że chodzę na terapię wiele lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faza, napisałam, że częstotliwość sesji zależy od stanu pacjenta, nurtu itp. ja mam taką i nie widzę potrzeby chodzenia częściej. Z tym, że moje sesje nie zaczynają sie od "pogaduch" tylko jest od razu temat z grubej rury, bo nie ma czasu na pierdoły i to aż ja się "rozgadam" przy takiej częstotliwości. Jak widać moja "kawa i pogaduchy" z psychologiem działają :lol:

 

Co do stanów "cięższych" (ja przed trafieniem na terapię funkcjonowałam dobrze) owszem, psychoterapia min. 1x w tygodniu i tu się w zupełności zgadzam, jednak to do terapeuty (w porozumieniu z pacjentem) należy decyzja jak często powinny być sesje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uciekam;) byłam u lekarz pierwszego kontaktu i wyprosiłam skierowanie na nfz. Stwierdziłam tylko, że jak ktos by miał głęboką depresję z myślami samobójczymi to mógłby nie doczekać terapii na NFZ. :why:

wtedy może iść do psychiatryka, tam go przyjmą i podleczą

ale taką depresję leczy się głównie lekami, nie gadaniem

 

-- 30 maja 2014, 13:28 --

 

acherontia-styx, nie mieszaj dziewczynie, psychoterapia to 1x w tygodniu, w sytuacji polepszenia sytuacji max co 2 tygodnie. Każdy DOBRY terapeuta to powie. Raz w miesiącu to można sobie iść na kawę do psychologa na pogaduchy, ale to nie nazywa się psychoterapią.

 

rozumiem, że piszesz to opierając się na jakiś wytycznych?

 

-- 30 maja 2014, 13:30 --

 

a swoją drogą zostanie psychoterapeutą to niezły biznes :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, za miesiąc kończę studia :-)

Troche pogadać o dzieciństwie, trochę o tym czego się wstydzimy, jakiś mały dramat wyciągnąć żeby pacjent popłakał i nastąpilo katharsis

Można nawet 5 pacjentów przyjmować dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pogadać o dzieciństwie, trochę o tym czego się wstydzimy, jakiś mały dramat wyciągnąć żeby pacjent popłakał i nastąpilo katharsis

Można nawet 5 pacjentów przyjmować dziennie

no tak ..nie mam pojecia jak wyglada terapia ale sie wypowiem :roll: uwielbiam to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pogadać o dzieciństwie, trochę o tym czego się wstydzimy, jakiś mały dramat wyciągnąć żeby pacjent popłakał i nastąpilo katharsis

Można nawet 5 pacjentów przyjmować dziennie

no tak ..nie mam pojecia jak wyglada terapia ale sie wypowiem :roll: uwielbiam to

Ja się wypowiadam na tematy o których coś wiem z doświadczenia albo się uczyłam :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż no tak candy zapomniałam, ze jesteś psychoterapeutą i wiesz o niej wszystko, bo właśnie odebrałaś od prezydenta profesurę w tej dziedzinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×