Skocz do zawartości
Nerwica.com

Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.


mefiboszet

Rekomendowane odpowiedzi

Czy coś sie stanie jak wezme i zjem przeterminowany ketrel?

Ale przeterminowany o ile i gdzie leżał ? Bo ogólnie żeby zbytnio nie komplikować (wiadomo nie każdy człowiek powinien polegać na swoim rozumie) to panuje ogólna zasada, że lek choćby 1 dzień po terminie ląduje w śmietniku. Ale odbiegając od ulotkowej teorii - jeżeli jest to 2 , 3 msc. do pół roku i nie przechowywałaś go w zalanej wodą piwnicy czy na balkonie to nie widzę powodu żeby wyrzucać dobry lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir, Właśnie nie wiem ile. Nie mam opakowania. Leżał dość długo w szafie. Jestem poza domem , nie wziełam sobie ketrelu bo nie sądziłam że mój pobyt tu sie przedłuży i mam ten ketrel ale na bank jest przeterminowany. Ale co mam nie spać całą noc czy wziąć ten ketrel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir, Właśnie nie wiem ile. Nie mam opakowania. Leżał dość długo w szafie. Jestem poza domem , nie wziełam sobie ketrelu bo nie sądziłam że mój pobyt tu sie przedłuży i mam ten ketrel ale na bank jest przeterminowany. Ale co mam nie spać całą noc czy wziąć ten ketrel?

Jak leżał w szafce i jest około roku przeterminowany to wziąłbym na pewno. Jak jest przeterminowany o 10 lat to ze starości lek jak każda substancja chemiczna może się utleniać i zmieniać swoje właściwości, nie wiem jak z kwetiapiną, ale są leki podawane w zastrzykach które po takim czasie byłyby trujące - nikt normalny nie wziąłby leku z tak przekroczonym terminem. Dlatego bez tej informacji (ile lek jest po terminie) nie możesz wziąć leku. W tej sytuacji to poszedłbym do szpitala z kimś znajomym na nocny dyżur , poszukał jakiegoś lekarza , wytłumaczył mu jaka jest sytuacja i lekarz musi wypisać Ci ten lek. Jeżeli po wyjaśnieniu sytuacji tego nie zrobi , a ty wyskoczysz rano przez okno to będzie miał dużo większe problemy :) I tak powiedz wałkoniowi jak będzie niezadowolony z przerwania snu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jestem wokół tematu neuroleptyków czy one niszczą? Sam biore neuroleptyki już 8 lat 4 lata perazyna i 4 lata az do teraz chloroprotrixen i chyba żałuje że zaczełem brać teraz się tyle naczytałem o neuroleptykach ze szkodza strasznie wcześniej jakos nie dobijałem sobie do głowy że przecież te leki to psychotropy i mogą szkodzić .Poczytalem troche gdzies napisano ze zanikac może mózg 1 % rocznie to już się przeraziłem.Neroleptyki biore na spanie i nerwice lękowo -depresyjną i mam wrażenie ,że się od nich uzależniłem tzn od chloroprotrixenu, teraz tak sobie mysle ,że to niepotrzebne było może bez tych neuroleptyków dałbym rade sam .Przez te lata brania moja waga to 118 kg mam 35 kg nadwagi i jakos mi trudno schudnąć właśnie mi się wydaje ze to przez chloroprotrixen. Co sądzicie czy te leki niszcza człowieka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym zastosowaniem neuroleptyków są psychozy z objawami osiowymi (np. autyzm), jak też z objawami wytwórczymi (urojenia, halucynacje), pomocniczo w depresji, bezsenności (szczególnie w postaci z objawami psychotycznymi) i w celu zwalczenia myśli samobójczych.

 

:szukam:post1524257.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuje po mału odstawić chloroprotrixen od 3 tygodni biore dawke 75mg a tak brałem 100 mg ciekaw czy mi się uda odstawić ale po 8 latach to nie wiem.

 

Czarnobiała mery dużo przytyłaś po braniu neuroleptyków bo ja prawie 35 kg masakra jakas ? A wogóle neuroleptyki brane na noc działają na metabolizm tzn zwalniają go? Dzisiaj zapisałem się na siłownie i tam i się ważyłem i waga pokazuje np. tkanke tłuszczoa ,miesniowa,kostna itp. i pokazuje jaki ma się meatobolizm i wyszło, że mam metabolizm jak 40 latek masakra a mam 25 lata :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Co sądzicie czy te leki niszcza człowieka?

---nie wiem czy niszczą . Mi na pewno mówiąc delikatnie nie pomagały . Nigdy bym ich nikomu nie polecił , ale jak ktoś ma jakieś schiozofrenie , psychozy etc ,to leki te zapewne są nieodzowne i niezastąpione .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek, no właśnie ja nic nie przytyłam, ważę obecnie ok 53 kg.

Przytyłam kilka kilogramów po rispolepcie i po olanzapinie, ale jak zmieniłam te leki, to waga sama wróciła mi do normy, bez żadnych ćwiczeń, diet niczego. Po mnie w ogóle w żadnym aspekcie chyba nie widać, że biorę neuroleptyk.

Chlorprotixen też brałam, oprócz tego solian, sulpiryd, abilify, haloperidol, fluanxol, ketrel, no i rispolept i olanzapinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie umnie tak wyglądało jak brałem perazyne to waga bardzo szybko poszła w góre z 65 czy 70 do 90 kg a reszta się potoczyło bo teraz waże 116 kg. A ummnie chyba widać że biore neroleptyk jetem blady strasznie na twarzy , długo po wstanie mam napuchnięte oczy , od jakiegoś czasu mam ciemniejsze since pod oczami kiedyś miałem jaśniejsze .

 

czarnobiała mery A coz przebarwieniami skory? Pojawiaja Ci się? Mam wrązenie że ja mam właśnie przebarwienia na twarzy przez neuroleptyki . A co z emocjami? Bo ja od sporego czasu w ogóle nie odczuwam radości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek, a co teraz bierzesz? Ten chlorprotixen? Może lepiej by było, gdyby lekarz zapisał Ci jakiś nowszy lek. Ja nie mam żadnych skutków ubocznych poza wydłużonym snem. Nie mam żadnych przebarwień skóry, bladości, napuchniętych oczu. A emocje normalnie odczuwam. Radości mam ostatnio bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuje po mału odstawić chloroprotrixen od 3 tygodni biore dawke 75mg a tak brałem 100 mg ciekaw czy mi się uda odstawić ale po 8 latach to nie wiem.

 

Czarnobiała mery dużo przytyłaś po braniu neuroleptyków bo ja prawie 35 kg masakra jakas ? A wogóle neuroleptyki brane na noc działają na metabolizm tzn zwalniają go? Dzisiaj zapisałem się na siłownie i tam i się ważyłem i waga pokazuje np. tkanke tłuszczoa ,miesniowa,kostna itp. i pokazuje jaki ma się meatobolizm i wyszło, że mam metabolizm jak 40 latek masakra a mam 25 lata :(

 

te nowe głównie powodują tycie (nie wszystkie np ten co bierze koleżanka ma mały wpływ na metabolizm)

te starszej generacji mają działanie depresjogenne

ja właśnie też biorę neuroleptyk żeby spać, ale chudne

 

-- 15 cze 2014, 09:42 --

 

Neroleptyki biore na spanie i nerwice lękowo -depresyjną i mam wrażenie ,że się od nich uzależniłem tzn od chloroprotrixenu, teraz tak sobie mysle ,że to niepotrzebne było może bez tych neuroleptyków dałbym rade sam .

 

co bierzesz na depresję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imipramina - Nic nie biore na depresje a powinienem . Na początku leczenie pare lat temu zaczełem brać seronil , jakies 2 lata temu brałem setaloft pobrałem pare miesięcy i przestałem.

 

-- 27 cze 2014, 01:04 --

 

Czy po neuroleptykach mogły się pojawić zmarszczki pod oczami? Bo jak oglądam zdjęcia to już zmarszczki miałem pod oczami w 2007 r miajac 18 lat a rok przed zaczolem brac perazyne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu dyskusji polecam zapoznać się z tym linkiem;

 

http://nowadebata.pl/2011/12/14/o-lekach-ktore-mogly-byc-gorsze-od-choroby/

 

Przeprowadzone śledztwo przez kanadyjskich badaczy ujawniło (wbrew tego co większość uważa) do czego prowadzi leczenie antypsychotykami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×