Skocz do zawartości
Nerwica.com

Test empatii


mark123

Rekomendowane odpowiedzi

Opcja

30-19 punktów – bardzo mocna empatia

 

Jesteś osobą silnie empatyczną. Twoje relacje z innymi są bliskie i ciepłe. Ludzie znajdują u ciebie wsparcie. Jesteś spolegliwy(-a), potrafisz załagadzać konflikty i wysłuchać nawet takie osoby, które bardzo cierpią i potrzebują wsparcia. Nie masz trudności w nawiązywaniu kontaktu z innymi i łatwo ci zrozumieć postępowanie innych.

 

co mnie zupełnie nie dziwi. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Empatia jest twoją mocną stroną. Często zdarza ci się współodczuwać i nie stanowi dla ciebie problemu zrozumienie zachowania kogoś, kto działa w niezgodzie z twoimi zasadami. Empatia pomaga ci dobrze komunikować się z innymi i wiesz, jak ją wykorzystać. Potrafisz nawiązywać bliskie i głębokie relacje z innymi.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 punktów czyli umiarkowana empatia.

Często potrafisz wczuć się w sytuację drugiego człowieka, ale nie zawsze jest to łatwe. Rzadko kiedy potrafię się wczuć.

W sytuacjach konfliktowych często trudno ci zrozumieć intencje drugiej strony. Nigdy nie potrafię zrozumieć.

Miewasz też trudności z przekonaniem osób do swojego zdania. Z tym akurat raczej nie mam problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 9 punktów czyli umiarkowaną,z czego na 3 pytania nie mogłam się decydować :/ (bywa to irytujące). Jeśli miałabym doliczyć pozostałe punkty wyszło by góra 12 więc powiedzmy że jestem pomiędzy jedną a drugą XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik to 16pkt.

[18-10 punktów – mocna empatia]

 

Empatia jest twoją mocną stroną. Często zdarza ci się współodczuwać i nie stanowi dla ciebie problemu zrozumienie zachowania kogoś, kto działa w niezgodzie z twoimi zasadami. Empatia pomaga ci dobrze komunikować się z innymi i wiesz, jak ją wykorzystać. Potrafisz nawiązywać bliskie i głębokie relacje z innymi.

 

Szczerze po podliczeniu na kalkulatorze od wujka gogla to się zdziwiłem myślałem że wyjdzie dużo gorzej w skali empatii :shock::mrgreen:

 

-- 03 lip 2014, 01:25 --

 

16 :?

 

-- 27 maja 2014, 19:33 --

 

aż dziwne bo ostatnio wcale nie jestem empatyczna tylko zadufana w sobie i swoich "problemach" :roll:

 

 

Mam ten sam wynik.Możliwe że jesteśmy bardzo empatyczni tylko rzadko to okazujemy bądź nie mamy ku temu okazji.Bo koncentrujemy się zbyt mocno na sobie i swoich problemach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3

 

4-0 punktów – słaba empatia

 

Empatia nie jest twoją mocną stroną. Nie posiadasz tej cechy w zadowalającym stopniu. Według niektórych jednak, empatii można się nauczyć. Spróbuj od prostych ćwiczeń, takich jak wyobrażanie sobie, co może odczuwać w danym momencie twój rozmówca lub co chce za moment powiedzieć. Warto rozwijać empatię, gdyż bardzo ułatwia kontakt z ludźmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię stary wątek ;) Fajny test! Wyszło mi 23 (bardzo mocna empatia).

 

Nic nowego. Ludzie mnie przytłaczają, aż do przesady widzę te przebiegające im przez głowy myśli/emocje. I biorę to do siebie... skutkiem czego się wycofuję. I pozamiatane. Po relacji ;) Forever alone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×