Skocz do zawartości
Nerwica.com

TEMGIKOLURYL (Adaptol, Mebicar) !Niedostępny w PL!


Marek 1977

Rekomendowane odpowiedzi

Lek przeciwlękowy- oddziałuje na receptory GABA,cholinergiczne,serotoninowe i adrenergiczne.Zmniejsza poziom noradrenaliny w mózgu,zwiększa zaś serotoniny.

Jest także pomocny w rzuceniu palenia.Może być użyteczny w leczeniu objawów ADHD.Nie uzależnia,nie powoduje sedacji,nie zaburza funkcji motorycznych.

Prawdopodobnie wkrótce go zamówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek przeciwlękowy- oddziałuje na receptory GABA,cholinergiczne,serotoninowe i adrenergiczne.Zmniejsza poziom noradrenaliny w mózgu,zwiększa zaś serotoniny.

Jest także pomocny w rzuceniu palenia.Może być użyteczny w leczeniu objawów ADHD.Nie uzależnia,nie powoduje sedacji,nie zaburza funkcji motorycznych.

Prawdopodobnie wkrótce go zamówię.

 

To prawie tak jak alkohol :mrgreen: ;-)

 

Jak słyszę słowo GABA to od razu z działaniem alkoholu mi się kojarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, udaje że mam dobry humor,przypominało mi się to ruskie przekleństwo

odnośnie tych farmaceutyków zastawiam się nad zakupem któregoś z nich ale mam jakąś obawę czy to mi aby nie zaszkodzi.Czy to dobry pomysł zapytać psychiatrę o tego typu specyfiki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz w swoim posiadaniu dwa leki z Rosji -Adaptol i Afobazol-testuje obecnie Adaptol-moje spostrzeżenia są na temat tej substancji następujące:

Lek wyraźnie działa na mnie przeciwlękowo (jakby ktoś lub coś po jego zażyciu wyłączył mi obszar w mózgu odpowiedzialny za lęk)-odczuwam to jako swoiste zobojętnienie na cierpienie i wszelkie zagrożenie,lek ten nie usypia,nie rozleniwia.

Ważne jest tez to ze rozluźnia psychicznie tzn tak jakby ktoś wyjął mi głowę z imadła-to naprawde miłe uczucie,piszą że zmniejsza on poziom NE-daje się to odczuć jako-mniemam że to jest tego następstwo-zwiększoną konsolidacje świadomości,tzn zmniejsza się uczucie "rozchwiania zmysłów/świadomości".

Oceniam lek na 4+,biorę 2 razy dziennie po 1 tabletce 500mg.

PS Wkrótce będe testował Afobazol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy dzień na połowce ADAPTOLU ( tj. 250mg ) . Dziwne uczucie , serotoninowe oszołomienie ( jako że dla organizmu to jeszcze nieznana substancja ) . Trudno opisać ten stan ,,, za parę dni powiem coś więcej .

Czekam z niecierpliwością :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---a ja myślałem ,że ruskie to tylko na przestarzałych kombajnach potrafią po pijaku jeżdzić ;)

Ten Afobazol to naprawdę lek jakich mało . Lęk znika , a to żadne benzo i w ogóle nie czuć ,że cos wziąłeś .

Ciekawe ,czemu Zachód tak się nie kwapi by od ruskich kupic licencję . Może wtedy niepotzrebny był by -wart milardy dolców- przemysl benzodiazepinowy ,,, tego nie wie nikt , oprócz Putina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuje obecnie Adaptol-moje spostrzeżenia są na temat tej substancji następujące:

Lek wyraźnie działa na mnie przeciwlękowo (jakby ktoś lub coś po jego zażyciu wyłączył mi obszar w mózgu odpowiedzialny za lęk)-odczuwam to jako swoiste zobojętnienie na cierpienie i wszelkie zagrożenie,lek ten nie usypia,nie rozleniwia.

Ważne jest tez to ze rozluźnia psychicznie tzn tak jakby ktoś wyjął mi głowę z imadła-to naprawde miłe uczucie,piszą że zmniejsza on poziom NE-daje się to odczuć jako-mniemam że to jest tego następstwo-zwiększoną konsolidacje świadomości,tzn zmniejsza się uczucie "rozchwiania zmysłów/świadomości".

Oceniam lek na 4+,biorę 2 razy dziennie po 1 tabletce 500mg.

PS Wkrótce będe testował Afobazol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fenylopiracetam ma silną komponentę stymulującą,ewidentnie pobudza,wzmaga napęd,poprawia koncentracje i szybkość kojarzenia ,adaptol to głownie lek przeciwlękowy,ma tą zalete że nie usypia i nie zamula,selektywnie uderza w obszary mózgu odpowiedzialne za lęk.Nie da się tych leków porównać ponieważ mają skrajnie różny mechanizm działania.Obydwa są moim zdaniem bardzo wartościowymi lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada w porównaniu z fenylopiracetamem? Podobieństwa/różnice...?

Fenylop. bardziej nootropowy, poprawiający pamięć kojarzenia , rozjaśniający umysł zaczadzony chorobą , Adaptol znowu to niwelacja lęków , podniesienie nastroju i tylko z lekka nootropowo. Tak mi się zdaje .

 

-- 19 cze 2014, 20:25 --

 

jakoś nie bardzo mam zaufanie do rosyjskiej myśli technicznej

 

Wiśnia wolisz amerykańską myśl techniczną w wydaniu Mac Gaywera ? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×