Skocz do zawartości
Nerwica.com

otepiane emocje


cynicfm

Rekomendowane odpowiedzi

została warstwa pola magnetycznego

modl sie do Pana

 

 

co? xD

 

-- 25 maja 2014, 15:09 --

 

Witam

zaczne od tego, ze kiedyś bylem chory, zmienial mi sie charakter. Bralem przez poktora miesiąca tabletki rispolept i pomoglo. Potem skutecznie zrywalem kontakty ze znajomymi, siedzialem przy komputerze. Wtedy tez palilem swoje stare ubrania. Niszczylem dom, gdy mnie mama zdenerwowala. O wszystkim moja babcia opowiedziala lekarzowi, wyladowalem w ośrodku gdzie stwierdzili, ze mam schizofrenie. Aktualnie moje życie nie ma sensu, komputer zniszczylem, mam otepiale emocje, z ludźmi nie stwarzam relacji żadnych, bo nie potrafie, w Internecie zawsze gadam do siebie. Czy istnieje szansa, ze wyzdrowieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30% osób ze schizofrenią ma tylko jeden epizod psychotyczny - więc nie jest to choroba nieuleczalna

 

czy leczysz się wciąż u psychiatry? dostajesz jakieś leki na dodatkowo oprócz neuroleptyków np na depresję albo poprawę pamięci? ile miałaś epizodów psychotycznych?

z tego co piszesz mogłaby to być schizofrenia postać rezydualna - niestety najprawdopodobniej zostały objawy negatywne

 

PS koleżanka Ahma sama sobie dawkuje leki (dużo mniejsze niż jej lekarz wypisał) - efekty widać :-P

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei od 4 miesięcy jakby stępione uczucia, percepcja działa mniej więcej normalnie natomiast w kontakcie z ludźmi czuję taką wewnętrzną blokadę, strasznie mnie to męczy i dołuje dlatego zaczynam unikać ludzi. Zauważyłam jeszcze, że brak mi uczuciowości wyższej w kontaktach z ludźmi, nie odczuwam empatii, nie tęsknię, nie jest mi żal, "udaję" tylko mnie sprzed lat, ale chyba mi to nie do końca wychodzi. We wtorek wizyta u lekarza, niestety, nie widzę nadziei na poprawienie stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei od 4 miesięcy jakby stępione uczucia, percepcja działa mniej więcej normalnie natomiast w kontakcie z ludźmi czuję taką wewnętrzną blokadę, strasznie mnie to męczy i dołuje dlatego zaczynam unikać ludzi. Zauważyłam jeszcze, że brak mi uczuciowości wyższej w kontaktach z ludźmi, nie odczuwam empatii, nie tęsknię, nie jest mi żal, "udaję" tylko mnie sprzed lat, ale chyba mi to nie do końca wychodzi. We wtorek wizyta u lekarza, niestety, nie widzę nadziei na poprawienie stanu.

 

na c chorujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×