Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność a zaburzenia odżywiania


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest u Was ze snem? Czy widzicie jakąś zależność pomiędzy ilością snu a tym, jak jecie?

 

Ja sama od siebie powiem, że od kiedy jedzenie stało się moim problemem, budzę się o 5-6 rano i nie ma mowy, bym zasnęła z powrotem, chyba że na jakąś godzinkę, która nic mi nie daje - i tak chodzę jak zombie. Budzę się tak wcześnie niezależnie od tego, o której pójdę spać. Teraz to nawet boję zasiedzieć się u znajomych, bo wiem, że oznacza to pozbawienie się snu :/

 

Kiedyś miałam problemy z zasypianiem, kręciłam się po łóżku, teraz wieczorem zasypiam od razu (tzn. "od razu" w porównaniu z tym, co było kiedyś. bywało, że 4 godziny leżałam, gapiąc się w sufit, teraz jest to jakaś godzina), tylko to poranne budzenie się mnie męczy. Trwa to już dobrych kilka miesięcy. Początkowo była to godzina 7-8 rano (a gdy bardzo chciałam spać, nawet 9 :P), co mnie w sumie cieszyło, bo miałam więcej czasu na bezsensowne zapierdzielanie po mieście, ćwiczenia, zajmowanie się byle dziadostwem, byleby spalić kcale i nie mieć kiedy zjeść ;) teraz jestem już zdołowana, bo chciałabym się w końcu wyspać... Poza tym często wybudzam się w nocy, ale szybko zasypiam z powrotem.

 

Ktoś miał coś podobnego? Albo ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antananarywa, ,a, tak. Biorę mirtę na sen, więc zasypiam od razu ale ciężko mi dospać i budzę się o 3,4 czy 5 i z trudem z powrotem zasypiam albo już wcale nie zasnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dostałam hydroksyzynę, ale jej nie wykupiłam jeszcze. Spróbuję jakoś sama się z tym uporać, choć większych nadziei nie mam. Anna Maria, Ciekawe, skąd to się bierze u Ciebie? Ma to związek z depresją (albo czymś podobnym) czy zaburzeniami odżywiania albo z jednym i drugim? U mnie to może być też to, że się zawsze budzę megagłodna :roll: dziś pobudka o 3. później lekki półsen do 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antananarywa . mam dopiero co 17 lat mam nerwice lekowa i ten stres... przed 3 tygodnie spalem tylko z 3 h (dokladnie spalem od 3 do 6 ) pozniej szkola .. nie jedzac prawie nic . tylko przed lekami cos jadlem zeby sie nie uszkodzic . to jest jakas masakra tak schudlem i wgl ta bezsennosc . teraz ciagle mi sie spac chce chyba ze atakow dostane to lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×