Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki które rzeczywiście leczą!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki mechanizm powinny mieć leki które można by z powodzeniem nazwać lekami przez duże "L"?

Jeśli chodzi o leki przeciwdepresyjne o działaniu serotoninergicznym były by to leki o następujących mechanizmach działania:

 

1.Całkowity agonista autoreceptorów 5HT1a-efekt przeciwdepresyjny po ok 10 dniach przewlekłego stosowania-długotrwały,wysoka skuteczność i mała liczba objawów ubocznych -obecnie nie ma takiego leku na Polskim rynku poza jednym który niestety tylko częściowo spełnia powyższy warunek-jest nim buspiron-jego skuteczność jest jednak średnia gdyż jest częściowym agonistą autoreceptorów 5HT1a.

2.Inhibitory Zwrotnego wychwytu 5HT (SSRI) oraz te będące jednocześnie antagonistami 5HT2 receptorów-szybszy efekt przeciwdepresyjny,zdecydowanie mniej objawów niepożądanych niż na "czystych" SSRI.

 

 

Jeśli chodzi o neuroleptyki w schizofrenii z objawami negatywnymi ,apatii,anhedonii.

1.Całkowity agonista autoreceptorów D2 w układzie mezolimbicznym.

2.Inhibitor DA .

3.Częściowy agonista receptorów postsynaptycznych D2(aripiprazol).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Inhibitory Zwrotnego wychwytu 5HT (SSRI) oraz te będące jednocześnie antagonistami 5HT2 receptorów-szybszy efekt przeciwdepresyjny,zdecydowanie mniej objawów niepożądanych niż na "czystych" SSRI.

Fajnie jakbyś w takim razie do końca podzielił się wiedzą i wskazał jakie to leki są bo mój upośledzony umysł pozwolił mi jedynie na szybko sprawdzić, że wiki wskazuje tylko mirtazapinę jako coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben-Vilazidon jest zarówno SSRI jak i antagonistą 5HT2,także w pewnym stopniu trazodon -o takie połączenie mi chodziło oraz o "czyste" SSRI.

 

-- 20 maja 2014, 11:49 --

 

Wikipedia nie jest źródłem moich inspiracji.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakimi lekami leczy się sieroctwo emocjonalne,pospolitość,brzydotę,nieprzebojowość,nic nie znaczenie,nieudacznictwo i rozpaczliwą samotność?zadaję to pytanie bo tu podobno znaleziono leki które rzeczywiście leczą.te choroby leczy się tabletkami czy zastrzykami?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek idealny nie istnieje a jeśli by istniał z natury rzeczy musiałby działać na wszystkich dobrze-w końcu taka jest definicja ideału-uniwersalna.

 

nieboszczyk czytałem swego czasu że na chorobę sierocą dobre rezultaty daje naltrekson stosowany w niskich dawkach(Low Dose Naltrexone, LDN).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek przypadkowi nie równy-w wątku tym chciałem nakreślić mechanizmy działania leków przeciwdepresyjnych i przeciwpsychotycznych które -są skuteczne w tych zaburzeniach i skuteczne długoterminowo,mają mało objawów niepożądanych itd.Dlaczego jest tylko kilka leków spełniające niektóre z powyższych warunków?-niech każdy sam sobie na to pytanie odpowie.

 

-- 20 maja 2014, 12:02 --

 

nieboszczyk nie jestes smieszny,zaśmiecasz ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz ze w polsce dostaniesz 2 leki ssri zeby zwiekszyc efekt, moze za 10 razem a w dawkach i tak zalosnie malych, wyjebane maja wola umyc rece wymyslajac co tylko sie da o zespole serotoninowym, po co w ogole mialby to robic, w intreresie psychiatry nie jest wyleczenie tylko leczenie im dluzsze tym lepsze

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś polazłem na NFZ po receptę to stwierdziła pinda, że 60mg mianseryny do 30mg paroksetyny to zbyt duże dawki. No tak, duże w chu*. Po co się dobrze czuć, lepiej żeby pacjent ciągle przychodził bo za niego jest kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NFZ to dadzą Ci max. jeden lek. I to jeszcze do połowy maksymalnej dawki, żeby Ci nie było zbyt dobrze. Nasłuchałem się niezłych historii w poczekalni. Babka przy schizofrenii dostała tonę zamulaczy (najstarsze leki z największymi skutkami ubocznymi) i tylko spała całymi dniami. W końcu dopadła ją depresja i lekarz jej dał 50mg sertraliny. I powiedział, że większej dawki nie da. No tak, po co schizofrenik ma się pozbyć depresji... Ogarnia mnie wku*wienie jak słyszę o takich akcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema leków które rzeczywiście leczą.większość chorób można usunąć ale razem z chorymi na te choroby niczym ból z zębem bo nie można usunąć bólu z zęba i to jest najgorsze.żeby się wyleczyć trzeba umrzeć.śmierć daje jedynie brak czucia bólu,przytomności i różnorakich potrzeb.po śmierci z istoty stajesz się rzeczą która nic nie czuje i niczego nie potrzebuje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuje sie niestety pod tym

jak myślisz dlaczego w świecie zwierząt,w naturze niema szpitali,zastrzyków,gipsów,tabletek,narzędzi chirurgicznych?jakiś uraz i już po tobie i zamiast polować i jeść sam jesteś jedzeniem i dajesz energię jedzącemu ciebie którą miałeś za życia.najzdrowszy gatunek to owady bo jest ich najwięcej na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może człowiek człowieka nie zje ale robale owszem.oprócz tego im zmarły był poważniej chory tym bujniej rośnie zielsko na jego grobie.jeśli ktoś miał raka z przerzutami lub gangrenę zielsko jest wręcz niebieskie i mutuje.ostatnie namaszczenie chorych oliwką z różnorakimi ziołami to jedynie przyprawa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×