Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam :)


Autori

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesuje się szeroko pojętą sztuką ( rysunek, malarstwo, grafika tradycyjna, szkło artystyczne, teatr). Chodzę do szkoły artystycznej i w razie pytań mogę spróbować pomóc :) Uwielbiam książki i gry z gatunku horror/dokumentalne/psychologiczne/sci-fi/ fantastyka. Moje hobby to także medycyna, wycieczki górskie i okultyzm.

Mam wrażenie, że mój układ nerwowy nie działa odpowiednio lub to wina osobowości. Nigdy nie czułam szczęścia, nie potrafię okazywać emocji. Bardzo dużo chciałabym powiedzieć ciepłych słów przyjaciołom, ale one są wypowiadane tylko w moim wnętrzu. Bardzo niechętne zwracam się do ludzi, którzy zaczepiają mnie na ulicy i chcą porozmawiać. Po części nie lubię miejsc publicznych, ale nie mam fobii społecznej. Czasami nie mam siły do innych, ich zachowania, priorytetów. Nie mam ochoty patrzeć na głupotę. Mam niewielki krąg osób, które chyba lubię.

W ludziach denerwują mnie jeszcze zwierzęce odruchy i uzależnienie od alkoholu, papierosów.

Jestem osobą wrażliwą, często wyczuwam emocje innych. Niestety to stwarza wiele problemów dla mnie. Potrafię mieć ataki płaczu.

 

Mam nadzieję, że spotkam osobę, którą emocjonalnie będę mogła nazwać przyjacielem bez 'chyba'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części nie lubię miejsc publicznych, ale nie mam fobii społecznej. Czasami nie mam siły do innych, ich zachowania, priorytetów. Nie mam ochoty patrzeć na głupotę. Mam niewielki krąg osób, które chyba lubię.

Też mam tego dosyć. Ludzie są tacy trywialni.. Czasem wystarczy sama ich obecność, a człowiek jest zmęczony. ;)

 

ale one są wypowiadane tylko w moim wnętrzu

Przez rozmowę nie w cztery oczy (komunikator, mejl) też jest tak samo?

 

A co do alkoholu..cóż, każdy widzi rozwalające się rodziny dookoła. Jak ludzie wszystko tracą, a i tak wszystkich do niego ciągnie. Dziwne trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez komunikatory też mam podobnie, ale mimo wszystko jestem bardziej otwarta. Chyba mam blokadę wewnętrzną, ale nie wiem przez jakie wydarzenie mogła powstać. Może zwyczajnie nie potrafię zaufać, niepotrzebnie analizuje ( mam tendencje do analizy ludzi).

 

Czy nazwa "kaffe och blod" jest związana z tytułem piosenki ?

 

-- 17 maja 2014, 17:48 --

 

Progressive, faktycznie czasami " czegoś " brakuje. Może więzi emocjonalnych...Tak samo jak ciężko jest mi wypowiedzieć ciepłe słowa, tak samo trudno przyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uważasz się za śmiałą osobę?

 

Odnośnie analizy ludzi ..ja w sumie najczęściej spotykam się z typem kilku schematycznych osób.

Często po 5iu minutach rozmowy już potrafię kogoś do niego wpakować a później przez kolejne miesiące ten ktoś tylko to udowadnia.

 

Nazwa kaffe och blod nie tyle co związana jest z tytułem piosenki lecz z sentymentem i wspomnieniami odnośnie 'tej' piosenki. Dodatkowo artysta malował obrazy właśnie ze swojej krwi ...no i kawy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaffe_och_blod, zależnie od okoliczności ;) Zauważyłam, że łatwo dostosowuje się do charakteru danej osoby i 'wypełniam' np. mam koleżankę bardzo nieśmiałą i w takiej relacji staje się osobą dominującą. Jeżeli nikt nie ma ochoty przyłożyć się do projektu to ja rozdzielam zadania, pilnuje terminów, pokazuje błędy. Inna koleżanka bardzo lubi dominować, więc jestem neutralna. Chyba to wynika z analiz kiedy wiem co zrobić i z każdą osobą mogę porozmawiać, ale nie tracę przy tym swoich przekonań, charakteru. Nieśmiała byłam jak wybrałam się na spotkanie z osobą, którą poznałam przez internet. Czasami też się jąkam, ale to wynika z nieśmiałości lub zasady' nie mam ochoty tego tłumaczyć, ale zrobię to'. Dodatkowo strasznie uciekam przed zdjęciami i kamerą.

Jakich zachowań ludzkich nie tolerujesz?

Fascynuje mnie krew, ale kawa jakoś zbytnio nie pociąga ;)

-- 17 maja 2014, 18:12 --

 

Progressive, tak jak już napisałam, ciężko. Pochwały nic dla mnie nie znaczą, a krytyka jest neutralna ( sama siebie krytykuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autori,

U mnie w projektach to chyba tylko kwestia umiejętności na dany temat, jeżeli mam nikłe - siedzę cicho i nie wypowiadam się. Dużo też zależy od tego z kim je się realizuje. Jeżeli wszyscy mamy nikłe umiejętności ..wtedy zaczyna się improwizacja. ;)

 

Internet ma to do siebie, że im dłużej z kimś się pisze tym bardziej obawia się spotkania.

Czym się objawiała ta nieśmiałość jak w końcu się spotkałaś? I czemu spytałaś mnie się o nick?

 

 

 

Jakich zachowań..

Braku jakichkolwiek zasad, nadużywania pomocnej ręki jak i tego ..jak ktoś szybko zapomina kiedy mu pomogliśmy. Wtedy akurat, gdy myślimy, że możemy na kogoś również liczyć. Pewnie doszłoby do tego kolejnych innych miljon powodów jak brak wierności (cokolwiek to znaczy), dwulicowość ale to chyba norma w tych czasach więc już przyzwyczaiłem się. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaffe_och_blod, druga osoba dużo mówiła, a ja przeważnie słuchałam ( odpowiada mi ten układ, nie lubię opowiadać o sobie, wolę jak ktoś to wywnioskuje). Mówiłam też dość cicho i czasami miałam wahanie aby w ogóle się odezwać, mimo iż tamta osoba była w stosunku do mnie bardzo pozytywna.

Ponieważ nazwa może bardzo dużo powiedzieć o danej osobie. Osoba o przykładowej nazwie ola123 raczej będzie mniej kreatywna i nie ma zamiaru zagościć na dłużej na jakimś forum.

W sumie to ja już się przyzwyczaiłam do 'odchodzenia' znajomych, ale nadal to gdzieś w głębi boli.

 

-- 17 maja 2014, 18:53 --

 

papierowykot, nie spotkałam się jeszcze z ambitną krytyką. Kiedyś koleżanka zaobserwowała moją mimikę ( raczej jej znikomość) i wymieniła w jakich sytuacjach zachodzi u mnie zmiana. To bardzo pozytywnie odebrałam, bo faktycznie ktoś też analizuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autori,

..tylko co wtedy gdy obydwie osoby które nie bardzo lubią opowiadać o sobie ...się spotkają?

 

Co do nazwy..

..zależy jak na to patrzeć, taka ola123 sama wymyśliła te '123', a ja zaś bezczelnie skopiowałem od kogoś to. Nie dodając własnej inwencji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaffe_och_blod, rożnie. Koleżanka, o której wspominałam ( bardzo nieśmiała) ma problemy z odzywaniem się do innych, ale z czasem ona też się otworzyła. Problemem nie jest rozmowa o sobie( chęć lub brak), ale ilość wspólnych zainteresowań.

'123' wymyśliła sama...szczerze wątpię. Poziom kreatywności też musi być super wysoki ;) Cyfry, które nic nie wprowadzają.

 

papierowykot, uważam, że jest to rozległy temat na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autori

Zazwyczaj na problemy z odzywaniem się do innych..otworzeniem się. Wystarczy, że się ma jedną zaufaną osobę np. przyjaciel/przyjaciółka/chłopak/dziewczyna. Jak z kimś sporo czasu się spędza razem to jakoś inaczej wtedy nawiązuję sie kontakt gdy ktoś np. jest przy Tobie.

 

Ilość wspólnych zainteresowań? Toż to można być nawet przyjacielem i nie mieć wspólnych zainteresowań z kimś. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaffe_och_blod, ja każdej napotkanej osoby, z którą więcej rozmawiałam nie nazwę przyjacielem/przyjaciółką. Musi być więź emocjonalna, a jeżeli danym osobom dobrze się rozmawia to prędzej czy później interesują się w jakimś stopniu hobby drugiej osoby. Jeżeli osoba nie chce rozmawiać o sobie to ile można poruszać tematy szkoły/pracy, pogody, roślin itd. ;)

 

Ps. nie wiem co mają do szukania przyjaźni portale randkowe.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×