Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mysli samobojcze przez zyciowe problemy:((Moja naiwnosc;(


Jessi2912

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowilam napisac na tym forum poniewaz ja sobie juz nie umiem radzic sama ze soba;( ,ostatni 1,5 roku był dla mnie koszmarny i niestety ten koszmar z dnia na dzien staje sie coraz gorszy;( Kazdego dnia mysle aby skonczyc ze soba.Okolo 2lata temu tato na urodziny wziol mi telefon na abonement z orange,jednak nastep.dnia okazalo sie ,ze nie mam domu ani jednej kreski zasiegu postanowilam tam isc i chcialam oddac ten tel. Niestety pani powiedziala ,ze nie ma takiej mozliwosci i w tymeum celu trzeba pisac do warszawy. Napisalam do warszawy pismo ,otrzymalam odp za jakies 4-5miesiecy ,wezwania do zaplaty za abonament przychodzily a ja mialam nadzieje,ze mogla zwrocic ten tel. Dostalam pisamo ,ze nie moge zwrocic go bo tato podpisal umowe na 36miesiecy. Za 2tyg przyszlo mi pisamo ,ze wzwiazgu z nieplatnoscia za abonametn umowe rozwiazuje i trzeba zaplacic kare w wysokosci 1700zl.:( Totalnie sie zalamalam. Nie pracuje ucze sie w liceum mam nauczanie w domu poniewaz od 2011r lecze sie psychiatrycznie na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne z lekami. Wiec onie bylo mozliwosci abym poszla do jakiej kolwiek pracy,moj tato na mnie zaczol krzyczec ,ze przez zemnie komornik mu usiadzie na pensje ,rodzice sie klucili caly czas z tego powodu. Ja naprawde nie moglam na to patrzec. Zaczalam szukac po internecie jakies pozyczki aby wziasc na siebie :( prosilam znajomych ale bez skutku:( Dalam ogloszenie ,ze potrzebuje pozyczki na 2tys opisalam ,ze jestem mloda nie mam pracy i jesli moze mi ktos pomoc to aby sie odezwal. Odzywali sie rozni ludzie 2razy nawet wplacalam ostatie moje grosze mowili ,ze to jakas przedplata itp. A potem kontakt urywal sie :( Nie mialam juz sily wtedy odezwala sie jakas pani ,ktora mi powiedziala,ze ona moze mi pomoc zapytala tylko ,czy nie mam na siebie zadnych zadluzen i mam jej wyslac dowod. Tak tez zrobilam. Nastepnego dnia ta kobieta powiedziala mi takie cos ,ze ona mi zalatwi ta pozyczke ale wezme na siebie 35tys i 5tys dla mnie a 30 dla niej. Ja oczywiscie sie na to nie zgodzilam nie odbieralam tel od tej kobiety. Na drugi dzien odezwala sie jakas inna pani podawala sie za pracownice banku ,powiedzialaa ze jest od tej osoby ktorej wysylalam ten dowod i zadnych 35tys nie zalatwila bo tyle mlodym ludzia nie dadza i mowila ,ze ona zalatwila 14tys i ja musze po nie przyjechac bo jak nie to ona bedzie miala problemy powazne w banku ,bo juz druga osoba tak zrobila ,ja napierw zapytalam ile rata wynosi ona pow ze okolo 400zl odrazu powiedzialam,ze nie bo nie pracuje i gora jaka moge zaplacic rate o to 100zl miesiecznie. Wiec ona zaproponowala mi cos takiego ,ze ja wezme ten kredyt na siebie ona da mi 6tys a 8wezmie sobie ale ona bedzie placic rate ,mowila ,ze pojdziemy do notariusza abym sie nie bala ,ze ona jest uczciwa osoba itp. :(( Ja glupia zaufalam jej i nastepnego dnia pojechalam z kolezanka do tej miejscowosci. Poszlam do tego banku odebralam pieniadze dalam jej tyle ile mialam dac. i zapytalam co bd z tym notariuszem ona powiedzia,ze dziecko jej sie rozchorowalo i musi szybko do domu jechac ale zadzwoni do mnie i napewno przyjedzie. Zapewniala mnie ,ze zadnych problemow nie bede miala. Czekalam na jej tel zadzwonila do mnie ,ze przyjedzie za tydzien i poprosila mnie o pozyczke 1000zl bo mowila ,ze dziecko bedzie mialo jakis zabieg :( A ona jak przyjedzie to zaraz mi odda ;(( Pozyczylam jej jeszcze ten 1000zl potem czekalam az zadzwoni niestety nie dzwonila. Nadszedl 1-dzien splaty raty zazdz do niej ona powiedziala,ze ma problemy z finansami i abym ja zaplacila ta 1rate ona mi potem wszystko odda. Zaplacilam ta rate ,czekalam na jej tel ale niestety okazalo sie ,ze to oszustka i zostalam sama z kredytem;((( Potem za jakies 2miesiace dzwonila do mnie bezczelna i pytala sie czy nie mam pozyczyc pieniadzezy nie chcialam z ta kobieta rozmawiac ;((( wyl tel.Od tamtej pory az do ubieglego miesiaca nie mialam wgl kontaktu z nia. Az tu nagle u mnie w domu zjawila sie policja i oskarza mnie o jakiej wyludzenie kredytu wgl to byl dla mnie szok. Czulam sie jak jakas -trudno mi jest to okreslic moi rodzice wgl nie wiedzieli o tym kredycie.Dla nich to byl tez szok. Zabrala mnie policja na wyjasnienie ;(( Okazalo sie ,ze to byla jakas oszutska ,ktora zalatwiala kredyty na lewni o czym ja wgl zadnego pojecia nie mialam.:(( Nie dosc ,ze zostawila mnie z kredytem to jeszcze przez nia zostalam ukarana i nie wiem jak to sie skonczy dla mnie;( Narazie dostalam dozur podpisuje na policji ,zostalam tam zbadana przez lekarzy bieglych ,ktorzy stwierdzili ,ze jestem niepoczytalna.Wkrotce ma byc sprawa w tej sprawie z tego co wiem jest mnostwo ludzi takich jak ja;(( Boje sie tego strasznie. Najgorsze dla mnie jest to ,ze moi rodzice i rodzina sa przeciwko mnie;(( Winia mnie za wszystko ,ze robie im problemy :(Dla mnie zycie naprawde stracilo sens biore leki escitil 2tabletki dziennie ale niestety od tych problemow nerwica natrenct wrocila do mnie 2razy silniej niz przed tem. Nie chce byc przeszkoda dla innych osoba:(( A pozatym zycie dla mnie to cierpienie nie moge sie na niczym innym skupic niz na tym ,zeby myslec z kad ja wezme pieniadze na zaplate nastepnej raty za ten kredyt :(( Jak do tad przez te 10miesiecy od kiedy wzielam go place regularnie go, kazdy grosz przeznaczam na to :(( nawet nic nie moge sobie kupic :((( Bo musza placic ten kredyt najgorsze jest to ,ze nie moge znalesc zadnej pracy :(( W domu caly czas panuje napieta atmosfera a ja trace nadzieje kazdego dnia coraz bardziej:((((Jutro ide z mama do psychiatry i nie wiem czy mam o tym wszystkim lekarce powiedziec poniewaz wsytdze sie i boje ,ze zrobi ze mnie jakas przestepczynue tak jak zrobili rodzice;(((((( Przepraszam z gory za tak dlugi post ale ja naprawde nie mam sie komu wygadac :(( poniewaz wszystcy mowia ,ze jestem debilka ;(( ktora pcha sie w bagno:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wzięciu tego kredytu - nie słyszałaś o tym, jak na każdym kroku próbują nas naciągać? Przecież ciągle głośno o tym.

W dodatku takie telefony, że ktoś się rozchorował i potrzebuje pieniędzy na leczenie. Wybacz ale ..nie było to wtedy dziwne dla Ciebie?

 

Cóż. Narobiłaś sobie problemów...

 

Ale na szczęście to tylko problemy finansowe. Pieniądze nie są warte zdrowia, by tak sie nimi przejmować. Czekaj na rozwój sytuacji. Nie myśl o niej, tylko jak najszybciej znaleźć uzbierać środki na spłatę. Pieniądze kiedyś w końcu uzbierasz, a zszarganym zdrowiem może być gorzej. ;)

 

Chociaż masz nauczkę na przyszłość by być ostrożną na każdym kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bylo tak jak piszesz to ojciec chyba wiedzial, ze skoro bral telefon na abonament to trzeba placic? Zreszta skoro wzial na siebie dlaczego kara byla na Ciebie? Poza tym skoro jestes niepoczytalna, ale jakos za skladnie na to piszesz;) to powinnas byc ubezwlasnowolniona przez rodzine. Dalej skoro wzielas kredyt (jakos wcale nie wierze w te bajke z ta kobieta) to teraz plac. Nikt niczego nie daje za darmo. Taka nauczka na przyszlosc, i gdzie sa te pieniadze ? Na co wydalas? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten telefon to byl na zasadzie ,ze on mi bierze a ja place abonament ale za co ja mialam placic abonametn jak u mnie nie bylo wgl zasiegu tel lezal na pulce:( a o tej niepoczytalnosci to ja nie wiem wgl jak to na jakiej zasadzie jest ale jak bylam u prokuratury na przesluchaniu to rozmawialam z 2-lekarzami byli to psychiatrzy i oni przeprowadzili ze mna rozmowe taka zwyczajnie jak to robi psychitra poczym zaniesli opinie do pani prokurator i pani poinformowala mnie ,ze opinia psychiatrow jestem niepoczytalna. Z takim okresleniem ja sie spotkalam poraz pierwszy. A jesli chodzi o ta kobiete to prosze mi uwierzyc ,ze owa sytuacja miala miejsce ja wiem bylam naiwna i prózna ale ja poprostu tak mam ,ze ufam ludzia i wierze. Przeciez ja nie pracuje wgl mi na mysl nie przyszloby isc do banku po jakis kredyt. Te pieniadze tak jak mowilam dalam tej babie 8tys a sobie wzielam 6 z tych splacilam to zadluzenie za tel zostalo okolo 4tys i z tych pieniedzy jeszcze pozyczylam tej babie te 1000zl. A z reszta co zrobilam? wiedzialam ,ze ta kobieta oszukala mnie i zostawilam te pieniadze na splate rat i one starczyly mi na okolo 7rat a reszte to dawalam ze swoich i do tej pory tak jest. Wiem ,ze to dla mnie nauczka na cale zycie ale niestety tak jak pisalam najgorsze jest to w tym ,ze nie umiem sobie z tym poradzic:( Przestalam jesc,spac praktycznie spie jakies 4h tylko i nie mam wsparcia od nikogo:( Czuje sie jakbym byla obwiniana za cale zlo jakie panuje na swiecie i mozecie Panstwo mi nie wierzyc ale naprawde tak jest. I z zadna baba nie zmyslilam sobie historii tak naprawde niestety bylo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Ty masz strasznie toksycznych rodziców, czemu nie poradziłaś się ich przed wzięciem kredytu? Oni wiedzą, że jesteś chora a jakoś słabo opiekują się Tobą. Jezdzisz gdzie chcesz, robisz co chcesz, pakujesz się w kłopoty a oni co na to? Po co się zamartwiasz o spłatę tego wszystkiego i tak nie ma komornik Ci czego zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pomału.Dlaczego zostałaś oskarżona o próbę wyłudzenia kredytu skoro jak twierdzisz spłacasz te raty???

Druga sprawa-zostałaś uznana za niepoczytalną? Skoro tak to raczej tak bardzo się tym nie martw, skoro byłaś wtedy niepoczytalna nie zostaniesz bardzo ukarana, może uda się załatwić tą sprawę z tym kredytem skoro zostałaś właściwie poszkodowaną w tej sprawie i wpadłaś w łapy oszustki.

Powiedz lekarzowi o tym co się stało nie zrobi z Ciebie przestępcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie chodzi o to ,ze moi rodzice do dzis nie wiedza o tym ,ze ja wzielam kredyt powiedzialam im o pozyczce ale nie kredycie i nie o tym,ze zostalam nabrana przez ta oszustke dlatego ,ze wtedy moja mama nie dalaby mi zyc ciagle mi to wypominala ,ze dalam sie nabrac i nie mialabym spokoju;(

 

Jesli chodzi o splate rat to jak najbardziej splacam je i to zawsze w terminie ale ta baba zalatwiala wielu ludzia takie kredyty jak mi i to w tym ludzia bezrobotym ktorzy nie splacali dlatego bank sie zorietowaL i zaczeli sie temu przygladac a wtedy okazalo sie ,ze ta baba wystawiala ludzia jakies lewe zaswiadczenie bo miala firme a kolega ktory z nia wspolpracowal (pracownik z banku) wyplacal pieniadze. Ale wlasnie mimo ,to ze ja place ten kredyt to i tak zostalam oskarzona poniewaz bank w jakims stopniu byl narazony na strate tak mi tlumaczyla pani prokurator. Jak narazie dostalam dozur i stawiam sie raz na dwa tyg u mnie na policji:( ale co bedzie dalej nie wiem. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jessi2912, Tak czy tak dla mnie to nie zrozumiałe, Ty swój kredyt spłacasz, spłacasz raty,nie możesz odpowiadać za innych, którzy kredytu nie spłacają bo co masz z nimi wspólnego?Przecież to nie Ty załatwiałaś te kredyty, sama zostałaś oszukana. Nie rozumiem dlaczego masz taki zarzut wyłudzenia kredytu...Mam nadzieję,że wszystko zakończy się dobrze :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie tez nie rozumiem dlaczego takie zarzuty mimo ,ze splacam ten kredyt byl ze mna prawnik na przesluchaniu pani prokurator przed badaniem jeszcze lekarzy bieglych chciala mi dac abym poszla na jakies samoukaranie ale moj prawnik powiedzial ,zebym ja sie na to nie godzila poniewaz jestem mloda osoba i w przyszlosci bede miala czarna plame ,ze bylam karana i powiedzial jeszcze,ze -na oskarzeniu pisze wyraznie ,ze to pani taka i taka przedstawiala za mnie zaswiadczenie nie ja i ze place ten kredyt dlatego te zarzuty troche sa niesluszne. A po badaniu lekarzy pani prokurator powiedziala ,ze ona juz nie moze dac mozliwosci samoukarania poniewaz opinia bieglych jestem niepoczytalna i to juz sad bedzie to rozwazal. Starsznie sie boje ten sprawy:( Boje sie ,ze sad kaze mi to splacic w calosci :( i pozatym nie mam ochoty patrzec na ta oszustke;(( przez ktora moja zycie zawalilo sie do gory nogami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jessi2912, Albo ja myślę nielogicznie albo już nie wiem sama :roll: Przecież płacisz raty, TY to TY a INNI ludzie, którzy nie spłacają kredytu to inni ludzie.Zawsze myślałam,że za niespłacone długi nie zamykają do więzienia...wchodzi ewentualnie komornik i jak ma z czego ściągać to ściąga a jak nie ma to nie ściąga, a wyłudzenie jest jak coś weźmiesz np.kredyt i tego nie spłacasz a teraz nic z tego nie rozumiem, jesteś niepoczytalna to już zupełnie nie rozumiem z tego nic, dlaczego masz zarzut :shock:

 

-- 16 maja 2014, 10:50 --

 

A co mówi Twój prawnik na to?Na to,że jesteś niepoczytalna i na ten zarzut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie jest prawo chyba w Polscie. Ja wlasnie nie chce miec zadnych komornikow ,dlugow bo to mi w przyszlosci utrudni zycie. Ja nie pracuje ucze sie jeszcze jestem w liceum no i w sumie nie wiem jak to dalej bd z tymi ratami bede robic wszystko aby placic na czas. Kredyt jest na 72miesiace 10rat juz splacilam wiec jeszcze 5lat bede sie meczyc z tym:(( Prawnik mowi ,ze teraz zalezy wszystko od sadu co prawda powiedzial ,ze malo prawdopodobne jest to ,ze ukaraja mnie za to ale no to pewne to nie jest bo to zalezy wszysto od sadu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jessi2912, Nie wiem, według mojego toku myślenia nie powinnaś zostać ukarana, bo nie rozumiem za co a poza tym jesteś niepoczytalna. No raty rzeczywiście są wysokie i długo jeszcze zostało Ci do spłaty. Nie wiem ten prawnik też chyba jakiś lipny jest, powinien Ci doradzić, pomóc co masz zrobić, sama zostałaś oszukana, powinien coś z tym zrobić a nie mówić, że wszystko zależy od Sądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×