Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poczucie własnej wartości a związki


L.E.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że ten temat był już na różne sposoby wałkowany, ale mam problem i chciałabym prosić was o radę.

Wiem, że tak tutaj nic się nie rozwiąże, chodzę na terapię, ale i tak muszę się wygadać, a może mi ktoś doradzi.

Czuję się beznadziejna. To nie jest marudzenie, to jest fakt, tak się czuję większość czasu. Nie wierzę, że ktoś mógłby mnie pokochać, a w ogóle zainteresować się mną (doświadczenie mówi co innego, ale w tej chwili tak się czuję).

Zawsze potrzebuję na bieżąco dowodów zainteresowania, a po chwili zapominam, że je dostałam i potrzebuję ich na nowo.

Obecnie jest tak... Poznałam kogoś. Na razie to jest tak, że badamy grunt i sprawdzamy, może coś z tego będzie, może nie.

Mój problem wygląda tak, że stale mam wrażenie, że może ja się narzucam albo coś... Jak się dłużej nie odzywa to zastanawiam się co jest ze mną nie tak, może ma mnie dosyć albo co. Jak odpowiada półsłówkami to samo.

Nie mam żadnej obsesji czy co. Nie jest tak, że stale o tym myślę. Mam inne relacje, zainteresowania, mogę pracować, bawić się, myśleć o wielu rzeczach. Ale jak moje myśli wracają do tego tematu to zawsze schodzą na taki tor. Czuję się beznadziejna, a jak o tym myślę, to czuję się beznadziejna, że tak reaguję. Musiałam się wygadać, wyrzucić to z siebie. Czy ktoś z was tak miał i sobie z tym poradził?

Nie wiem w sumie, co z tym zrobić. Jeśli się nie ogarnę to pewnie nie będę umiała też funkcjonować w związku...

Jak mogę mieć tak niskie poczucie własnej wartości, jeśli świadomie wiem, że nie mam ku temu podstaw? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasia walkowalas o na terapii? Raffuss, moze miec racje..zwazywszy na ostatnie doswiadczenia. Gdzies musi byc zrodlo takiego myslenia bo jestes mega interesujaca kobieta ...szczegolnie dla facetw bo znasz ich swiat, podzielasz ich pasje. Malo kobiet moze o sobie pwiedziec ze jest nerdem :D Masz mnostwo atautow i nie wyobrazam sobie zeby jakis facet sie przy Tobie nudzil. Skad ten brak wiary w siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maik12, terapia mi pomaga na wiele rzeczy, ale ja mam cały miks zaburzeń i nie da się ogarnąć wszystkiego na raz ;)

 

Raffuss, coś w tym jest... ale strach przed odrzuceniem też się wiąże z niskim poczuciem własnej wartości, bo mam niskie poczucie własnej wartości, więc wrażenie, że nie będę chciana, pożądana jako partnerka.

 

Candy14, nie wiem :( Racjonalnie to wiem, że jestem całkiem fajna, niebrzydka i interesująca, ale świadomość to jedno, a podświadome reakcje drugie :/ Nie mniej jednak bardzo dziękuję za to, co napisałaś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×