Skocz do zawartości
Nerwica.com

Od czegoś zacząć trzeba.


dusza-lunatyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bez wyjątku. Jestem Lunatyczką z być może tylko młodzieńczym weltschmerzem. Chętnie pomogę, doradzę, poniosę na duchu i ucieszę się z czyjegoś szczęścia. Miło mi, że mogę zacząć swoją przygodę z tym forum i mam nadzieję, że znajdę tutaj to czego szukam.

 

Dziękuję z góry za ciepłe przywitanie w tym mniej realnym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LoveHope - głównie to chęć rozmowy i znalezienia swojego miejsca w świecie. W tym realnym nie wychodzi, w tym internetowym też jest ciężko, ale łatwiej.

Miło mi, że tak mnie odebrałaś, bo faktycznie staram się być "ciepłą duszyczką", ale czasem przez ludzi wokół mnie po prostu się nie da.

A co Ciebie tu sprowadziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że taka już nasza natura - nie możemy sobie poradzić ze swoimi problemami to próbujemy pomagać innym. :)

Ciężko określić to co się dzieje u mnie w realu. Właśnie zwaliła mi się na głowę dorosłość, na którą nie jestem jeszcze gotowa i okazuje się, że nic nie mogę na to poradzić. Wiąże się to z upadkiem ideałów i odkryciem, że świata faktycznie nie da się zmienić. A tak bardziej realistycznie - właśnie miałam maturę i o ironio, jako jedna z najlepszych osób w klasie z języka polskiego, chyba właśnie ten egzamin zawaliłam. Zazwyczaj właśnie to, że się dobrze uczę utrzymywało mnie w jakimś stopniu w nadziei, że może pomimo tego jakim jestem okropnym człowiekiem, to chociaż jestem inteligentna. Niestety i tu zawiodłam, więc trochę odsuwam się teraz od realnego świata i chowam się w domu.

To w takim razie też możesz się ze mną podzielić co u Ciebie idzie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dusza-lunatyka witaj na forum. :smile:

Czy jest sens tworzyć w głowie ideały, których na świecie nigdy nie było i nie będzie? Rutyna i zbytnia pewność siebie już wielu zaprowadziła na dno przepaści. Myślę, że warto skupić się na wypośrodkowaniu samej siebie w tej samonapędzającej się machinie społecznych iluzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EmInQu, może i nie warto, ale dlaczego by nie spróbować? Rutyna i brawura to faktycznie najgorsze zmory, szczególnie kiedy nawet nie zakładamy, że może nam nie wyjść. O znalezieniu złotego środka w różnych przypadkach łatwo się mówi, gorzej robi. Gdyby to wszystko było takie proste to nie byłoby nas tylu na tym forum, prawda? ;)

 

Ale witam zarówno Ciebie i amelię, dziękuję za ciepłe przywitanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj właśnie to, że się dobrze uczę utrzymywało mnie w jakimś stopniu w nadziei, że może pomimo tego jakim jestem okropnym człowiekiem, to chociaż jestem inteligentna.

 

Nauka w szkole niestety ..nic nie ma wspólnego z inteligencją. Szkoła jak i matury są zbyt schematowe jeżeli mamy rozpatrywać to w kwestii inteligencji. Wybacz.

I witaj na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×