Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie badania zrobić?


Gość monooso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeżeli wielokrotnie paliłem niedopałki papierosów znalezione na ulicy oraz w dzieciństwie bardzo często trzymałem w buzi różne brudne przedmioty (miałem obsesje na tym punkcie) to jakie badania powinienem zrobić aby wykluczyć różne choroby? Podejrzewam, że mogłem się czymś zarazić. To jest zwyczajnie nie możliwe aby moje wszystkie problemy zdrowotne wynikały z problemów psychicznych. Konkretne nazwy badań poproszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robiłem żadnych badań, nawet zwykłej morfologii. Chociaż teraz przypominam sobie, że gdy byłem malutki to pobierali mi krew parokrotnie i chyba zawsze wszystko było ok bo nic nie mówili. Do lekarza chodziłem tylko jak byłem malutki i miałem przeziębienie, grypę lub na szczepienia. Od wielu lat nie chodzę do żadnego lekarza bo nie mam po co. BARDZO rzadko choruje, a jak już się zdarzy to na zwykłe przeziębienie, które samo mija po 1 lub góra 2 tygodniach bez zażywania żadnych leków. Pytam się jakie konkretnie badania mam zrobić bo jak wszedłem na stronę pewnego laboratorium w moim mieście to w ofercie mają morfologie z różnymi rozmazami, np. automatycznym, ręcznym, a ja na tym się nie znam i nie wiem, która jest 'lepsza'. Uważam, że morfologia to za mało. Podajcie mi listę badań jakie mogę zrobić w celu rozpoczęcia diagnostyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit, Bardzo rzadko choruję, tak jak pisałem ale mam inne objawy, których nie nazwałbym normalną chorobą, np. taką jak przeziębienie lub grypa. Nie wyklucza to tego, iż mogę być na coś chory od bardzo dawna, a przyjąłem ten stan jako coś normalnego. Mogę mieć jakiegoś wirusa, bakterie, grzyby, nie wiem, cokolwiek. Będę robił badania jakie się da dopóki nie wykluczę wszystkich możliwości. Liczę na podpowiedzi od czego mogę zacząć. Będę robił badania prywatnie na własną rękę i analizował przez Internet. Jeżeli wykryję coś podejrzanego to dopiero WTEDY udam się do lekarza.

 

macieywwa, On mi w niczym nie pomoże. Gdybym mu powiedział o wszystkich objawach to z miejsca wysłałby mnie do psychiatry, uznał za hipochondryka i nie byłoby nawet żadnej rozmowy. Tyle tego się nazbierało, że aż sam łapię się za głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monooso, dziwnie to wszystko brzmi. Piszesz, że chcesz nazwy konkretnych badań, bo nie wierzysz, że niczym się nie zaraziłeś (sic!), a nie wspomniałeś ani słowa o objawach. Morfologię jako podstawowe badanie jednak negujesz, a do lekarza nie pójdziesz... Czego więc oczekujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit, Nie chcę pisać o swoich wszystkich objawach publicznie ponieważ mógłbym zostać bardzo łatwo zidentyfikowany, a tego nie chcę. Niektóre objawy są bardzo nietypowe.

 

niosaca_radosc, Źle mnie zrozumiałaś. O to chodzi, że właśnie podejrzewam, iż mogłem się czymś zarazić. Nie neguję morfologii, zamierzam ją zrobić tylko pomyślałem, że przydałoby się zrobić więcej tych badań tylko nie wiem jakich dokładnie i właśnie po to jest ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit, Nie mam 3 nogi ale gdybym to wszystko tutaj napisał (a jest tego sporo) to później bym miał obawę, że ktoś może mnie zidentyfikować (co nie byłoby takie trudne dla pewnych osób). Po co mam jeszcze dodatkowo obciążać psychikę. Później bym tylko się zastanawiał czy on wie, czy sąsiad wie, czy rodzina wie, czy może nie wie itd. Zresztą temat już został rozwiązany. Użytkownik o nicku niosaca_radosc doradził mi na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaffe_och_blod, Diagnoza będzie poparta przeprowadzonymi badaniami w laboratorium, a nie swoimi własnymi domysłami, które w przeważającej wielkości mogą być niecelne. Mając wyniki badań oraz dostęp do Internetu będę mógł bez problemu zawężać kręgi poszukiwań. Lekarz rodzinny w tym przypadku nie jest mi potrzebny, a jeżeli uważasz inaczej to proszę mi to uzasadnić. Udam się tylko do jego aby otrzymać parę skierowań w celu przeprowadzenia badań na koszt NFZ ponieważ cienko u mnie z gotówką. Gdy w swoich wynikach badań zobaczę coś niepokojącego to dopiero WTEDY skonsultuję się z lekarzem.

 

acherontia-styx, To samo co wyżej. Następnym razem uważniej czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monooso, czytam ze zrozumieniem, ten sam obrazek mogę odnieść do szukania z wynikami badań. Wg internetowej interpretacji moich wyników badania krwi już dawno powinnam umierać na białaczkę. A jakoś żyje i mam się całkiem nieźle.

Lekarz jest od tego żeby interpretować wyniki badań, nie internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×