Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kręcąca się dziewczyna


Gość monooso

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy macie tak samo. Gdy popatrzę na dziewczynę z lewej strony to po chwili ta środkowa zaczyna się kręcić w ten sam sposób, natomiast gdy popatrzę na dziewczynę z prawej strony to ta środkowa zaczyna się kręcić również w ten sam sposób. Jak to jest możliwe?

 

ezgif_save.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mózg tworzy interpretacje tego obrazu i podsuwa albo jedną albo drugą, nie może dać interpretacji w której tancerka kręciłaby się jednocześnie w obydwie strony.

kolory na nogach tancerki prawej narzucają interpretacje taką a kolory na lewej interpretacje przeciwną, która udziela się również środkowej - mózg leci schematem ;)

 

ja kręceniem się środkowej tancerki mogę manipulować w jedną i druga strone bez tych pomocniczek po bokach 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale nie jednocześnie - ruch się zmienia z kręcenia w lewą stronę, na kręcenie w prawą stronę, na przykład w obrębie 180 stopni...aby zmieniać ruch tancerki środkowej bez pomocy tych dwóch po bokach najłatwiej jest to zrobić patrząc na jej stopę, którą stoi na ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, Nie mam pojęcia jakim cudem naliczyłaś tam aż 6 nóg, nie mówiąc już o 8. Pierwsza noga, którą widać przy samej trąbie jest całkowicie nielogiczna, tak więc nie biorę jej w ogóle pod uwagę. Ktoś specjalnie narysował tylko samą 'stopę' aby wprawić w zakłopotanie widza. Ja tutaj widzę 4 nogi chociaż jak tak teraz baczniej się przyglądam to ten cały obrazek jest nielogiczny. Z ciała słonia wyrastają nogi, które nie mają zwieńczenia w postaci stóp.

 

jetodik, Aha, ciekawe. Ciężko mi to pojąć, że postrzeganie obrazka jest uzależnione od tego co widzieliśmy przed chwilą. Ja nie potrafię manipulować jej ruchem bez pomocy tych pomocniczek po bokach. Gdy tak patrzę na tą środkową to czasem zmieni kierunek na moje życzenie ale nie zawsze. Najciekawsze jest to, że ona nawet zmienia nogi. Czasami kręci się na lewej, a później momentalnie przeskakuje na prawą i cały ruch się zmienia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie wydaje mi sie ze jednocześnie , to dziwne uczucie bo czlowiek wtedy czuje jakby zaczynał wariowac i nie wie o co chodzi ,ale wydaje mnie sie ,ze jednoczesnie, a ze na to jest teoria i mowiz ze nie to niekoniecznie musi odnosic sie do wszystkich,ale ja mam dziwny mozg hii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo obrazek jest płaski, mózg musi zinterpretować go jako przestrzenny, a że jest tam zbyt mało informacji to głupi głupieje.

To podobnie jak z tym słoniem i ile ma nóg ?
Będę strzelał, 84? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy macie tak samo. Gdy popatrzę na dziewczynę z lewej strony to po chwili ta środkowa zaczyna się kręcić w ten sam sposób, natomiast gdy popatrzę na dziewczynę z prawej strony to ta środkowa zaczyna się kręcić również w ten sam sposób. Jak to jest możliwe?

 

ezgif_save.gif

przecież one cały czas się kręcą w jednym kierunku :?::bezradny:

 

-- 09 maja 2014, 20:50 --

 

Ta po prawej stoi na innej nodze niż ta po lewej

 

-- 09 maja 2014, 20:55 --

 

 

To obczajcie jakiego psikusa mogą zrobić oczy albo raczej my im poprzez odciskanie wzorca koloru na siatkówce oka-

Zajebiste to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×