Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witajcie!


natuf

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imię Natalia, mam 17 lat. Nerwica dopadła mnie miesiąc temu (28 kwietnia była miesięcznica). Ja zareagowałam bardzo szybko, tuż po 'ataku' już tydzień po byłam u psychologa. Jestem na terapii behawioralno-poznawczej, dopiero 4 spotkanie. 4 dni temu byłam u psychiatry, dostałam Sulpiryd 50mg, i Setaloft 25mg a po tygodniu 50mg. Psychiatra powiedział że jest to zwykła nerwica, nie lękowa. Tylko są to jakieś lekkie zaburzenia lękowe, nie pamiętam jak on to nazwał... Powiedział również, że z terapią jest wyleczalna w 100% i że od tego się nie umiera. Za miesiąc widzę się z nim znowu. Już jest trochę lepiej, przedwczoraj byłam w wielkiej galerii handlowej przez 4 godziny (męczyły mnie czarne myśli, w autobusie też siedziałam jak na szpilkach) ale powiedziałam 'walić to!' i bawilam się super. Byłam trochę zdezorientowana, ale jak to w galeriach :P Teraz męczą mnie myśli, szczególnie z rana typu 'Nie będziesz mogła chodzić do szkoły, nie będziesz mogła wychodzić z domu bo będziesz miała atak' nienawidzę poranków. Nie mogę długo pospać, budzę się o 6... Im dalej w południe, tym lepiej.

Jak myślicie, dam radę wyjść z tego szybko? Jeszcze 5 dni temu ciągle ryczałam, a dziś jestem pogodna, mogę usiedzieć w miejscu i jestem spokojniejsza (Dodam, że kiedyś kłóciłam się z chłopakiem co 2 dni, a teraz nie kłóciliśmy się miesiąc haha :D) sam mówi, że stałam się spokojniejsza.

Ja już pogodziłam się z tym zaburzeniem. Nazywam to tak, ponieważ to nie jest choroba. To jest chwilowy okres, który ma mi pokazać, jak dobrze mam w życiu i że trzeba cieszyć się z każdego dnia. Dla mnie to jakiś 'dar' żeby człowiek mógł sobie z tego zdać sprawę i żyć i cieszyć się małymi rzeczami. :)

Dodam, że czytam książkę 'Umysł ponad nastrojem', sama chciałam iść do psychologa i sama zdecydowałam się na leki. Odkąd ćwiczę też 'trening Jacobsona' mogę spokojnie spać, nie budzę się już w nocy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×