Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mirtazapina-mianseryna -różnice w działaniu.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

jak będziesz po mirtazapinie wpie.rdalal słodycze to będzie zakrawać o euforię :lol:

 

Pytam sie bo to jest wazne. Mam poczucie winy kiedy zasypiam a takze rozpacz. Jestem na Paro, i dzieki temu mam dobry dzien. Jestem tez na ketrelu i jest calkiem dobrze. Tylko tyle ze jestem ciagle otepiony do poludnia a ja pracuje w domu. Wiec dobrego samopoczucia mi potrzeba i ostrzejaszy umysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który z tych dwóch leków lepiej działa na libido i byłby lepszy w walce z pssd? Bynajmniej teoretycznie patrząc na te wszystkie właściwości receptorowe? Bo z tego co rozumiem anatagonizm alfa2 poprawia libido, natomiast antagonizm alfa1 zmniejsza tak? Z tego bym wnioskował że mianseryna z racji tego że bardziej antagonizuje alfa1 od mirtazapiny będzie gorsza? Dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina ma dużo silniejsze działanie przeciwdepresyjne od mianseryny - to na pewno. Jeśli chodzi o działanie przeciwlękowe to ciężko powiedzieć, bo obie prawie tak samo blokują receptor 5-HT2A, ale mirtazapinę uważa się za bardziej "wszechstronną". Mianserynę obecnie traktuje się głównie jako środek ułatwiający zasypianie i poprawiający sen. 

 

Mogą powodować spadek ciśnienia ale na pewno nie jakiś znaczny i jak już to są tylko takie chwilowe spadki ciśnienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×