Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki dla dzieci...


atrucha

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie. mój brat ma niecałe 13 lat. był u neurologa z silnymi bólami głowy. ten stwierdził że trzeba dac leki uspokajające ;/ co prawda to było w poradni dziecięcej ale coś mi tu śmierdzi... czy to mu nie zaskzodzi? no i czy się nie uzależni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wieku 13 lat właśnie stwierdzono u mnie nerwicę wegetatywną.

Coprawda kupę lat temu to było ale moim rodzicom(jak to ładnie brzmi),odradzono silniejsze uspokajacze.

Feszerowali mnie więc Melisaną klosterffrau

(dostępna do dziś) i.....obrzydliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LEKI PRZECIWLĘKOWE WOBEC DZIECI?

 

Lek przeciwlękowy fluwoksamina działa na dzieci i młodzież tak samo dobrze, jak na dorosłych - podaje "New England Journal of Medicine".

Po przeprowadzeniu testów na 128 dzieciach w wieku od 6 do 17 lat, naukowcy pracujący pod kierownictwem dr. Daniela Pine z National Institute of Mental Health w Stanach Zjednoczonych stwierdzili, że fluwoksamina skutecznie łagodzi silne lęki doświadczane przez dzieci, powstające np. wskutek odseparowania od rodziców.

Na początku badania z zastosowaniem fluwoksaminy ochotnicy poddani zostali krórkiej, zaledwie trzytygodniowej psychoterapii. Metoda ta pomogła tylko 3 proc. dzieci.

Z 63 osób przyjmujących fluwoksaminę przez 8 tygodni w jednym z pięciu centrów medycznych, 76 proc. badanych wykazało mniejszy stopień lęku, podczas gdy w 65-osobowej grupie dzieci przyjmującej placebo zaledwie 29 proc.

"Chociaż nowe wyniki wydają się imponujące, to wywołują jednak bardzo ważne pytania dotyczące zażywania środków psychotropowych przez dzieci"- mówi dr Joseph Coyle z Harvard Medical School.

Fluwoksamina, sprzedawana pod firmową nazwą Luvox, zaliczana jest do klasy leków znanych jako selektywne opóźniacze, obejmującej m.in. Prozac, Paxil i Zoloft.

Zaburzenia lękowe są problemem dotyczącym 3 proc. dzieci w wieku od 9 do 17 lat.

Komisja Narodów Zjednoczonych wyraziła ostatnio zaniepokojenie tendencją do stosowania środków medycznych przy rozwiązywaniu problemów społecznych i "szeroko rozprzestrzenione używanie leków zwalczających symptomy behawioralne zamiast leczenia zasadniczych przyczyn".

 

http://www.ipz.edu.pl/index.php?dz=serwis&op=opis&id=83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytulać kochać, wspierać i motywować do działania dostarczyć dużo miłych wrażeń, zabierać na basen i do kina dostarczać wielu miłych wrażeń. Przecież to tylko dziecko, można je jeszcze oduczyć złego reagowania na stres. i nauczyć pozytywnego myślenia. Dziecko jest bardzo podatne na sugestie. Leczyć to trzeba rodziców i nauczycieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×