Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brak obłączków na paznokciach, a problemy psychiczne


Gość monooso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeżeli dział jest nieodpowiedni to poproszę o przeniesienie. Od dzieciństwa zastanawiałem się czemu nie mam obłączków na paznokciach. Chodzi o tą białą część w kształcie półksiężyca na dole paznokcia. Z tego co zaobserwowałem u innych osób przez całe swoje dotychczasowe życie to każdy je miał w pewnym stopniu, większym lub trochę mniejszym ale zawsze je miał, natomiast ja ich nigdy nie miałem. Myślałem, że z wiekiem się pojawią ale nie pojawiły się, a mam już 21 lat. Nigdy ich nie miałem i nie mam w dalszym ciągu na żadnym z paznokci. Możecie mówić mi, że przesadzam ale uważam, że istnieje ścisła zależność pomiędzy brakiem obłączków na paznokciach, a nerwicą i innymi zaburzeniami psychicznymi. Dopiero dzisiaj mi się to przypomniało i zamierzam to dalej penetrować. Może to są objawy jakichś niedoborów witamin? Ale przecież to niemożliwe bo wtedy wychodziłoby na to, że od zawsze miałem jakieś niedobory. Jeżeli inni domownicy nie mają takich samych objawów jak ja to trop musi być zły.

 

Zamieszczam fragment artykułu, który znalazłem na jednym z blogów:

 

Półksiężyce mówią o poziomie witalności naszego organizmu.

Okazuje się, że "brak" obłączka (występuje on na każdym paznokciu, u osób które ich "nie mają", po prostu są one na tyle małe, że kryją się pod skórą) lub półksiężyc niemal niewidoczny, może świadczyć o osłabieniu, przemęczeniu fizycznym i psychicznym lub o jakiejś chorobie.

Jeżeli zmniejszają się one to znaczy, że tryb życia ostatnio prowadzony jest zbyt intensywny.

 

Zdrowy człowiek ma półksiężyce białe i dobrze widoczne.

Teoretycznie lunula to 1/4 – 1/3 paznokcia- zależy to oczywiście od naturalnej długości naszej płytki.

 

Powiększenie obłączka i białe plamki w reszcie paznokcia mogą być skutkiem niedoboru niacyny.

Występuje ona powszechnie w produktach roślinnych i zwierzęcych, np. w mięsie, orzechach i ziarnach zbóż.

 

W chiromancji, czyli wróżeniu z dłoni, każdy palec odpowiada za inną sferę naszego życia. dlatego ich wielkości mogą się różnić- na jednych palcach będą większe, na innych mniejsze.. Stąd też różne będzie znaczenie półksiężyców na poszczególnych palcach, Oczywiście nie jest to takie proste, może w niedalekiej przyszłości napiszę coś więcej na ten temat, ale teraz podam główne znaczenie obłączków:

-kciuk – witalność

-wskazujący – relacje społeczne

-środkowy – spełnianie się w działaniu (praca, hobby)

-serdeczny – stosunek do siebie

-mały – relacje z bliskimi.

 

Jeśli paznokcie są gładkie, równe, różowe, z ładnymi białymi półksiężycami- świadczy to o dobrej kondycji naszego organizmu.

 

Podsumowując: jeśli macie dobrze widoczne, białe półksiężyce, zajmujące 1/4-1/3 płytki to prawdopodobnie nie macie się czym martwić. Jeśli natomiast są one niemal niewidoczne lub zbyt duże- trzeba zastanowić się co może być przyczyną i postarać się ją wyeliminować.

 

Całość tutaj: http://patrycja-doruch.blogspot.com/2013/02/poksiezyce-obaczki-na-paznokciach.html

 

Ani nie mam witalności, ani nie mam dobrych relacji społecznych, ani w niczym się nie spełniam, mam negatywny stosunek do własnej osoby, moje relacje z bliskim są bardzo powierzchowne i napięte. Może dlatego nie mam obłączka na żadnym paznokciu.

Jak to u Was wygląda i co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marimorena, Mam ograniczoną dietę ale inne osoby, które mieszkają ze mną w tym samym gospodarstwie domowym również ją mają, a jednak mają normalne paznokcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo tu jest pomieszane jakieś czary-mary z faktyczną wiedzą o tym, że niektóre choroby/niedobory zmieniają nieco wygląd paznokcia, ale te zmiany to skutek a nie przyczyna stanu organizmu.

Wcale nie jestem pewna, czy mocno kontrastujące księżyce to akurat objaw zdrowia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pics or it didn't happen

Nie wiesz jak wyglądają paznokcie? Są normalne, zadbane, tylko, że bez tych obłączków.

 

No właśnie, bo tu jest pomieszane jakieś czary-mary z faktyczną wiedzą o tym, że niektóre choroby/niedobory zmieniają nieco wygląd paznokcia, ale te zmiany to skutek a nie przyczyna stanu organizmu.

Wcale nie jestem pewna, czy mocno kontrastujące księżyce to akurat objaw zdrowia...

Właśnie to jest skutek, zgadzam się. Ja szukam przyczyny tego skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje nie sa ani normalne ani zadbane

To wpisz sobie w google frazę 'zdrowe paznokcie'. Przejdź do działu grafika. Gdy już je ujrzysz to wyobraź sobie, że nie mają obłączków.

 

Ja mam na kciukach duże półkola, reszta paznokci ma jednolity kolor. Do tej pory myślałam, że tak właśnie jest lepiej.

U mnie na kciukach również jest jednolity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marimorena, Nie sądzę. Przypuszczam, że ma to jakiś związek z całą resztą mojego stanu zdrowia. Co do lekarza to on gówno będzie wiedział. Taki zwykły szeregowiec nic odkrywczego mi nie powie. Będę penetrował dalej Internet we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dawna wiadomo że problemy psychiczne są wprost proporcjonalne do pierwiastka kwadratu odwrotności członka długości
Podzielone przez cosinus promienia krzywizny :lol: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mój temat został wykpiony przez resztę użytkowników, trudno. OK może to i brzmi zabawnie ale uważam, że coś jest na rzeczy. Nie poprę tego żadnymi dowodami, zdaję się tylko na swoją intuicję. Od zawsze czułem, że coś jest nie tak z moimi paznokciami. Nie wiem czemu ale od zawsze czułem, że są one w to wszystko zamieszane. Wczoraj przeczytałem ten artykuł i oniemiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×