Skocz do zawartości
Nerwica.com

Studiowanie psychologii


fatymid

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej, zależy od uczelni. Ale zazwyczaj- obowiązkowo język polski i język obcy oraz dodatkowo maksymalnie 2 przedmioty z wymienionych: historia, WOS, matematyka, geografia, biologia. Brak tych dodatkowych Cię automatycznie nie skreśla, ale jeśli je masz to daje Ci dodatkowe punkty co zwiększa szanse na przyjęcie. Przy poziomie rozszerzonym z danego przedmiotu stosuje się dodatkowo stosowne mnożniki punktów w porównaniu do poziomu podstawowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o najlepsze uczelnie w Polsce, to tylko i wyłącznie liczy się matura rozszerzona. Z dodatkowych przedmiotów najlepiej chyba jest zdawać biologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie studiów. Słyszałem że na studia psychologiczne jest bardzo trudno się dostać, czy to prawda? Znalazłem uczelnie na którą chciałbym się dostać, ale czuję że słabo poszedł mi egzamin z języka polskiego :/... Zastanawiam się czy w ogóle opłaca mi się wysyłać podanie. Drugie pytanie dotyczy alternatyw, jeśli nie na psychologie, to na co? Jest coś pokrewnego tej dziedzinie, gdzie łatwiej się dostać? Zastanawiałem się nad socjologią, lub kongwinistyką (jestem po technikum informatycznym więc wiem coś na temat komputerów). Po czteroletniej nauce w technikum doszedłem do wniosku, że przedmioty ścisłe to jednak nie moja dziedzina, po prostu takie szkoły były popularne w tamtym czasie, moje fascynacje grafiką komputerową, czy filmami też poniekąd wskazywały na odnalezienie się w dziedzinie informatyki... Zostały jednak źle ukierunkowane, nie fascynował mnie mechanizm ich tworzenia, a efekt końcowy od czysto humanistycznej strony... Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że na studia psychologiczne jest bardzo trudno się dostać, czy to prawda

oczywiscie z nie... na psychologie moze sie dostac niemal kazdy debil i nawet ja ukonczyc

Zastanawiam się czy w ogóle opłaca mi się wysyłać podanie.

nie oplaca bo przed wynikami rekrutacji zadnych swistkow sie nie wysyla tylko wplaca hajs na konto uczelni i grzecznie czeka na decyzje

kongwinistyką (jestem po technikum informatycznym więc wiem coś na temat komputerów). Po czteroletniej nauce w technikum doszedłem do wniosku, że przedmioty ścisłe to jednak nie moja dziedzina, po prostu takie szkoły były popularne w tamtym czasie

kogni jest scisle powiazana z infa i na twoja korzysc przemawia ukonczona szkola bo pewno wiesz jak przedmioty scisle wygladaja w praktyce a nie tylko teorii takze tera przypomnij se jak bylo z elektro - czy to twoja bajka czy wrecz przeciwnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź i pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie odwołujące się do trybu studiowania, czy w formie studiów dziennych będę w stanie nauczyć się więcej niż zaocznie? A także czy na psychologi studiując zaocznie, przy czym pracując, wyrobie się z materiałem? Czy opłaca się w ogóle pracować zaocznie studiując psychologię? Studia są dość drogie, przy czym z pracy pozostanie mi może tylko kilka złotych po spłacie studiów...Przepraszam że tak dużo pytań w jednym poście, ale staje przed ważnym wyborem, więc staram się jak najwięcej dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anel92, Jeśli twoje zaburzenia nie mają jakiegoś wpływu na intelekt,czy zdolności rozumienia,przyswajania wiedzy (wiem,lamersko określone),nie sądzę by był problem.

Ale pewien nie jestem,imho to raczej wpływu nie ma,jeśli wiedzę i resztę przyswajasz normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kestrel, Tak pytam z ciekawości.

Czy można leczyć pacjentów będąc samemu chorym psychicznie.

Kiedyś gdzieś czytałam,że to może być przeszkodą ale jest różnie, stąd moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abstrakcyjna, Fajnie, dzięki za odzew :) Trzymam za Ciebie kciuki :great:

Chodzi mi o to,że trzeba się uporządkować żeby leczyć innych,żeby przez tych innych jeszcze bardziej nie zwariować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość abstrakcyjna
abstrakcyjna, Fajnie, dzięki za odzew :) Trzymam za Ciebie kciuki :great:

Dzięki. Dopiero pierwszy rok, więc powoli. ;)

Chodzi mi o to,że trzeba się uporządkować żeby leczyć innych,żeby przez tych innych jeszcze bardziej nie zwariować :)

No mniej więcej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×