Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z mamą


Rekomendowane odpowiedzi

Pracuje, mam rentę socjalną, nie chodzę i poruszam się na wózku inwalidzkim, mieszkam z rodzicami.

 

Jeszcze rok temu rodzicom dawałam swoją część pieniędzy na media. Oni płacili za moje wyżywienie i korzystałam z ich innych środków które używa się na co dzień (płyn do naczyń, papier toaletowy, mydło itd). Leki i inne sprawy dotyczące swojej choroby (a jest tego trochę) płaciłam za swoje.

 

W tym roku matka kłótnią wymusiła na mnie, że muszę sama za swoje się teraz utrzymywać (wyżywienie, leki, środki ortopedyczne, higieniczne z powodu choroby, kosmetyki, sprzęt agd, garnki itd), ale nie daje im na media. Teraz ciągle się ze mną kłóci i chce jeszcze ode mnie pieniądze na media. Wiem jak to prawnie wygląda, ale czy to jest normalne zachowanie?

 

Mama gotuje sobie i ojcu, ja gotuje sobie sama po pracy. Nie dostaje zaproszenia nawet na niedzielny rodzinny obiad (świąteczny zresztą też nie). Sama robi zakupy dla siebie i taty, ja sobie też sama jadę wózkiem na zakupy. Czasami muszę iść do sklepu kilka razy, bo nie mam jak tego przewieź.

 

Ostatnio w czasie kłótni zarzuciła mi, że ja najwięcej w domu używam prądu (korzystam przez prawie cały dzień komputera. Na nim pracuje, przeglądam neta i i tv) i na 3 godziny wykręciła korki. Zdarzyło się też, że nie mogłam ugotować obiadu po odkręciła dostęp do butli gazowej...Zdarza się że, czasami mnie uderzy albo szturchnie...

 

Co wy o tym myślicie? Czy z mamą wszystko w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pusiaa, współczuje Ci mamy. Ja nie wiem czemu musi byc tak że jedno z rodziców jest zawsze popierdolone, mój ojciec to alkoholik. Ja mieszkam z rodzicami, na razie nie pracuje , mam cos w rodzaju renty i nie musze im za nic płacić bo po prostu wiedzą że nie mam za bardzo z czego. A Ty jeszcze na wózku jesteś. No naprawde współczuje matki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahma - dzięki za zrozumienie. Mój ociec też był alkoholikiem i pewnie byłby nim nadal tylko że kilka lat temu dostał udaru i teraz jest lewostronnie sparaliżowany. Chodzi jakoś o kulach, ale już nie tak gdy był zdrowy. Do swoich kumpli iść już nie może więc i alkohol przestał się lać.

 

Mamie od zawsze brakowało pieniędzy, bo jak tata pił to i wypłaty prawie wcale nie dawał. Mama miała nas czworo (ja jedna zostałam w domu i tylko ja jestem niepełnosprawna) i musiała sobie jakoś radzić. Za dziecka bardzo byłyśmy ze sobą zżyte i była ze mną w każdym szpitalu a bywałam w nich i często i czasami długo.

Problem pieniędzy więc był u nas od zawsze. Gdy dawałam jej na media i byłyśmy razem w jakiś marketach to rachunek szedł zawsze na pół - raz płaciłam większą część, raz mniejszą, ale nie było nigdy, że za nic nie płaciłam.

W styczniu tego roku skończyła mi się umowa o pracę i od tego momentu zaczęły się problemy. Chciała żebym oddawała jej prawie całą rentę... mówiła, że teraz z niej będę doić, że ona może mi teraz wszystkiego odmówić itd. że jeżeli się nie dorzucę finansowo to mam się sama żywić a nie przychodzić do kuchni jak do restauracji no i zaczęłam to robić kiedy firma w której pracowałam ponownie zaproponowała mi pracę. Wiedziałam wtedy, że dam sobie jakoś radę i nie muszę brać od niej ani jednego grosika. Teraz w domu czuję się jak ktoś obcy który za wszystko musiałby płacić gdyby wynajmował tu pokój. Nie mogę używać piekarnika ani zmywarki a najlepiej niczego co pobiera więcej prądu niż zużywamy go na co dzień. Mama codziennie sprawdza licznik (mamy go w domu) ile pobrało prądu. Teraz nazywa mnie złodziejką, bo za darmo używam wody, prądu, gazu a nawet papieru toaletowego.

Jestem po prostu swoja mamą bardzo rozczarowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×