Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk egzystoncjalny


norbi725369

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle zastanawiam sie dalczego ja to ja troche to chore , ale odkąd mam nerwice ciągle mnie to zastanawia sens życia i nieraz sie boje po obejżeniu schizofremi paranoinalnej że ten świat sobie wymyśliłem wiem logicznie myśląc ze tak nie jest czy to jest lęk egzystoncjalny czy to może być schizofrenia juz sam nie wiem to brzmi troche choro . Czy ktoś z was miał coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zastanawiam sie dalczego ja to ja troche to chore , ale odkąd mam nerwice ciągle mnie to zastanawia sens życia i nieraz sie boje po obejżeniu schizofremi paranoinalnej że ten świat sobie wymyśliłem wiem logicznie myśląc ze tak nie jest czy to jest lęk egzystoncjalny czy to może być schizofrenia juz sam nie wiem to brzmi troche choro . Czy ktoś z was miał coś takiego ?

a swiat widzisz dookola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boga a to coś pomoże ? nigdy nie byłem religijny

Trzeba sobie znaleźć cel w życiu. Wtedy nie myśli się o sensie egzystencjalnym typu: "Jak to się stało, że urodziłem się sobą a dlaczego nie w ciele kobiety czy kolegi. Czy człowiek ma świadomość i skąd ona się wzięła, itd". Po prostu im więcej zajęć masz w życiu, tym mniej zastanawiasz się nad takimi pytaniami bo odpowiedzi i tak bywają niejasne i najczęściej prowadzą donikąd. :P Im więcej zaangażowania w realne życie, tym mniej głupt chodzi po głowie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe szanse , że to schizofrenia , bo byś prawdopodobnie o tym nawet nie wiedział . Też mam dość często myśli egzystencjalne , wzbudzają z różnym nasileniem lęk i napięcie. Trzeba się nauczyć nie analizować , wiem ze to trudne w nerwicy (sam mam ) Podobno lęki egzystencjalne z wiekiem tracą siłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz chciałbym aby ten koszmar sie skończył i żebym mógł żyć jak inni ludzie

 

-- 22 kwi 2014, 16:02 --

 

a czy antydepresanty pomagaja na takie mysli bo biore juz 4 dzień narazie bez rezultatów ?

 

-- 22 kwi 2014, 16:05 --

 

i chodze tez na terapi biochawcz poznawcza i cały czas moja terapełtka mi mówi ze to tylko nerwica ale czemu mi tak trudno to pojąć sam juz siebie nie rozumiem cały czas myśle że zwariowałem ale moja rodzina mówi że sie zachowuje normalnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×