Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Pracownicy socjalni

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Waszym zdaniem pracownicy socjalni spełniają swoje zadanie? Czy mieliście doświadczenia z pracownikami socjalnymi? Czy były one pozytywne, czy negatywne? Co Waszym zdaniem należałoby zmienić, a co pozostawić bez zmian?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście nie miałem nimi styczności, ale w moim mieście np. rodzina zastępcza zabiła dwoje adoptowanych dzieci i dopiero po drugim zabójstwie pracownicy socjalni( a może bardziej policja) uznali że w tej rodzinie coś jest nie tak. Ogólnie krąży opinia że nie najlepiej se oni radzą no ale to na pewno łatwy zawód nie jest( nie mówię o tych typowo biurokratycznych posadkach a ich przecież sporo jest tylko tych co naprawdę wychodzą do ludzi, często patologii albo tylko biednych). Ja z natury nie znoszę rodzin patologicznych i taki zawód na pewno by im nie odpowiadał.

A co do samej idei pomocy socjalnej to też mam wątpliwości, podobno obsługa i cała biurokracja pochłania dużo więcej pieniędzy niż to co trafia do biednych czy potrzebujących, którzy zresztą nie zawsze tak potrzebujący są, znam takich co korzystają z jakiś form pomocy społecznej a opływają w luksusach bo mają lewe dochody np z turystyki co jest dość powszechne na wybrzeżu. Lepsze od pomocy społecznej na pewno byłyby wyższe pensje i praca dla każdego który chce pracować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi