Skocz do zawartości
Nerwica.com

zamienniki


carnivore

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę się tu powtarzać, ale walcze z nerwicą od kilku lat. regularnie brałem leki przez rok, ale stwierdziłem, że to i tak nie ma sensu, bo one nie leczą a tylko neutralizują skutki.Poza tym zadwyrężały mój skromny ostatnio budżet. Przyzwyczaiłem się brac je teraz tylko doraźnie tzn. w sytuacjach stresowych, czyli w moim przypadku np. podróży.

Neurol był lekiem, który zażywałem najczęściej w takich przypadkach, ale ostatnio dowiedziałem się ,że jest tańszy jego odpowiednik - Zomiren. Poprosiłem więc o niego lekarza i kupiłem go. Mam go w dawce 1mg, w takiej samej w jakiej brałem Neurol. Ale mam wrażenie, że Zomiren jest od niego sporo słabszy, mimo że to ten sam skład - Alprazolam. Czy ktoś z Was ma takie same doświadczenia, czy to tylko takie moje subiektywne odczucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i prosze o pomoc!

Psychiatra zmienił mi lek. Brałam Xetanor (paroksetyna), lekarz powiedział że zapisze mi zamiennik (czyli to samo ale podobno tańsze) i wypisał recptę na Cital (citalopram). Ale ja patrze a to przecież co innego chyba no nie? Bo tu paroksetyna a tu citalopram.....nie rozumiem. Pytałam w aptece i farmaceutka mówi że Cital nie jest zamiennikiem paroksetyny. A lekarz mówił, że to zamiennik. Mają podobne dizałanie ale nie są takie same, mają inny skład jak byk. No a zamienniki sa w skadzie takie same o ile sie nie mylę. Xetanor mi pomagał i już wyłażę z deprechy (odpukać) i jeśli miałabym zmieniac to nie chcę od nowa, bo te 3 tygodnie a jak sę okaże zły to znowu coś innego a po co jak tamten był OK.

Czy ktos wie jak to jest? Czy Cital jest zamiennikiem Xetanoru?

Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo oni kurczę myślą że to my nic nie iwemy i nie robią sobie z tego problemów :lol: jak zapiszą nam jakieś niepasujące do naszych objawów gówno

!! :lol::lol::lol: a tu my mamy takie forum i grzebiemy ile się tylko da w informacjach a nie tkwimy w braku kontestacji i apatycznym oczekiwaniu na nasz koniec :lol::lol: to nie sa zamienniki moim zdaniem jeżeli różnią się składem czynnym... pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi ;) tak wlasnie myslałam, ale zapisał mi ten lek zakichany profesor wielce habilitowany i w dodatku terapeuta certyfikowany ;) podobno jeden z najlepszych w polsce i jakis tam wojewodzki costam ;) autorytet w tej dziedzinie, wiec trudno mi bylo uwierzyc ze mogl sie pomylic. dzieki bogu sie nie dalam oszukac ;) zastanawiam sie teraz tylko...komu w takim razie ufać?? jak ufac lekarzom? paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej zaufania do lekarzy. Lekarz mówiąc o tym ,że Cital jest zamiennikiem Xetanoru miał miał na myśli fakt iż oba leki są silnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny ( SSRI) i w tym sensie są zamiennikami. Wg mnie to najbardziej prawdopodobne ,że tak było.A nawet pewne.

Oba leki są tzw SSRI

Cital ( citalopram) jest jeszcze bardziej wybiórczym inhibitorem niż Xetanor.

Na chwilę obecną Citalopram jest chyba najbardziej wybiórczo hamującym wychwyt seroniny lekiem ze wszystkich. Ale to i tak nic nie znaczy , bo na każdego leki działają róznie i pewnie znajdą się osoby , na które lepiej działa

paroxetyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeju, ale on się ceni :shock: z tego co mi wiadomo to Cital nie jest zamiennikiem paroksetyny, ale citalopram należy do tej samej grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). ;) Rozumiem Twoją obawę, ale może po nim poczujesz się jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego grzyba wydawać tyle pieniędzy na lekarza. Rozumiem chodzić prywatnie, ale żeby aż tyle wybulić. Każdy tak samo recepty wypisuje. Tego samego na studiach się uczyli.

Poza tym pewnie nie chodziło mu o zamiennik jako tą samą substancję, tylko jak zostało wspomnianie lek o bardzo podobnym działaniu. Więc nie ma co tu panikować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:P Moja pani doktor zapisała mi zoloft (tzn. biore go już jakieś pol roku) ale jak poszlam do apteki to pani zaproponowała mi tańszy lek, który jest niby identyczny tylko innej firmy czyli luxete.

I ja kupiłam tą luxete, ale boje się brac, bo nie chce mi sie wierzyc że to ma identyczne dzialanie....a nie moge dodzwonic sie do moej pani doktor bo bedzie w pracy dopiero w czwartek:P A zoloft mi sie skończył...i nie wiem czy moge sobie tak sama podjąć decyzje i zacząć brac tą luxete...i czy nie bedzie problemów z powody parodniowej przerwy w braniu tabletek....:/ ehh..

Mam nadzieje że ktoś z Was swietnie sie zna na chemii:D

Oczywiście przepraszam jeśli takie coś już było poruszane...nie mam czasu przeszukiwać całego forum..:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×