Skocz do zawartości
Nerwica.com

ot


elo

Rekomendowane odpowiedzi

ej dobra ta zabawa, ide poszukac obrazka do buki

Mnie się za to dowcip przypomina :

 

Pewnego dnia buka przychodzi do domu cały podrapany:

– Boże! buka, co ci się stało? – pyta mama.

– Jechałem na rowerku i się wywróciłem.

– Ale rower stoi w garażu, jest zepsuty!

– Pożyczyłem rowerek od Stasia. Jeździłem na żwirówce i wpadłem w poślizg.

– Przecież wczoraj na drogę wylali asfalt!

– No, bo ja jeszcze potem wpadłem w krzaki.

– Ale krzaki wycięli wczoraj wieczorem!

W końcu buka zaciska pięści i mówi wściekły:

– Kot jest mój! I będę go pierdolił! Czy się komu podoba, czy nie!

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajesz 2 userow a nastepna osoba wstawia smieszne zdjecie

sproboj np hmmmmmmmmmmmmmm

hobbyturysta i kupmitrumne

 

-- 24 mar 2014, 03:01 --

 

a i nie zapomnij pod fotka podac nastepnych osob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie już jako małe dziecko stwierdzono u mnie zespół ADHD , obecnie mam 20 lat i czuje jakby to dalej było zemną, mam

dziwne zaburzenia psychiczne, chodzi tutaj o jakby depresje , stany lękowe ale potrafię nad tym panować i nie jest to w jednolitym ciągu, także uzależniam się szybko ale moje uzależnienie wo góle nie da się porównać do innych, w każdym momencie potrafię powiedzieć dość , kontroluje wszystko ,

jednak dokuczają mi objawy tej choroby które zauważam w dużym stopniu po zastanowieniu się, jednak nie jest to oparte na samych wadach iż czuje jakbym był po prostu

inteligentniejszy od reszty, potrafie mówić z sensem i tłumaczyć wiele niedogodności w moim czy kogoś życiu i wiem że jest to prawdą jednakże czuje się jakiś

taki inny, jakbym był sam a oni mnie nie rozumieli, żyje według własnych zasad i potrafię łamać schematy i tworzyć nowe co mnie jeszcze bardziej przeraża bo jest

to sensowne ale co dalej? czy pozostaje mi życ w samotności? czy jestem jakiś dziwny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

ADHD nie jest chorobą, lecz zaburzeniem, niektórzy nawet nie uznają je za zaburzenie jako takie, lecz za określony typ temperamentu i predyspozycji, który w pewnych warunkach radzi sobie doskonale, ale zazwyczaj nie w mainstreamowych... Jednak bardzo wiele osób z ADHD możesz znaleźć wśród lekarzy (różnych specjalizacji), maklerów giełdowych, przedstawicieli handlowych, dziennikarzy, etc. W tych zawodach, gdzie ich naturalne predyspozycje dają im pewną przewagę. Także wiele osób kreatywnych ma pewne cechy ADHD.

 

Dlaczego miałbyś być samotny? Albo dziwny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego adhd jako wyraźnej jednostki chorobowej i chooj, nawet u dzieci, każdy człowiek w każdym momencie życia może mieć różne różne objawy, które dziś zalicza się jako adhd, fajnie jest sobie tworzyć choroby i zbijać fortunę na dzieciach i ich głupich przestraszonych rodzicach, lepiej dziecku zajebać psychotropy i mieć spokój niż zająć się jego wychowaniem albo pozwalać siedzieć godzinami przed komputerem zamiast kazać w wolnym czasie zapierdalać na podwórku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wieku to nie jest już raczej ADHD tylko albo borderline, bądź choroba afektywna dwubiegunowa.

 

Faktycznie łatwo tutaj o błędną diagnozę.

 

Wg DSM-5 ADHD występuje w populacji u 5% dzieci i 2,5% dorosłych. Niestety, połowa dorosłych nadal zmaga się z zaburzeniami uwagi i impulsywnością, które jednak przybierają inną postać niż w dzieciństwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użytkowniku,

 

ale dla osoby z zaburzeniami uwagi jej problem jest poważny i istniejący.

 

Nawiasem mówiąc, jest mnóstwo ludzi, którzy twierdzą, że schizofrenia nie istnieje, borderline nie istnieje (i jest tylko szczególną postacią ChAD) i ADHD też nie istnieje. Można przyjąć, że tak jest - wszakże uznaje je oficjalnie ta grupa ludzi, która do lat 60-tych jeszcze popierała lobotomię, facet, który wymyślił lobotomię nawet Nobla za to dostał. :brawo:

Rozumiem, można stwierdzić, iż całą psychiatrię o kant d**y rozbić.

Tylko nie rozumiem, czemu media i sterowane nimi osoby mają arbitralnie decydować, co jest zaburzeniem, a co nie, skoro opis diagnostyczny tych zaburzeń ma równy status w DSM-IV i -V, jak również w ICD-10 i ustanawia to ta sama grupa, dzięki której lekarze rozpoznają schizofrenię czy depresję, których prawdziwości w mediach się jakoś nie podważa. Dzięki którym można wejść tu, na FORUM i powiedzieć o "uznanym" problemie i zostanie się potraktowanym w miarę poważnie. Ale musi to być właśnie "uznane" powszechnie zaburzenie psychiczne, w przeciwnym razie sorry Winnetou (i użytkowniku pietras2).

 

Pewnie, że firmy farmaceutyczne zarabiają krocie na ADHD. Tak samo, jak na spektrum ChAD i schizofrenii, na bandażach, plasterkach, syropach i wapnie z witaminą C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się również że nie miałem łatwego dzieciństwa, kolejna sprawa od jakiś 3 lat zażywam narkotyki nie w dużych ilościach co nawet się dziwie że po tylu latach dalej biorę

raz na jakiś czas ale wole się napić wódki, wszystko co mnie uspokaja jest dla mnie czymś pozytywnym.

Kolejna rzecz to głosy w głowie które mówią mi raz tak raz tak ale to już pewnie (psychoza po amfetaminowa) która jeszcze przez pewien

okres będzie się utrzymywać.

Ale jakoś trzeba z tym żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 - miesięczna Grupa Integratywnej Psychoterapii MetaSystemowej w Warszawie

 

Zapraszamy do uczestnictwa w 9-miesięcznej grupie terapeutyczno - rozwojowej. Psychoterapia grupowa pozwala w stosunkowo krótkim czasie osiągnąć zmianę, która w klasycznej psychoterapii indywidualnej wymaga dłuższego czasu. Ta forma psychoterapii to też okazja do “przeglądania” się w lustrach, którymi są inni grupowicze. Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia, uporać się ze swoimi trudnościami, pragniesz zmierzyć się ze swoimi lękami, chesz być bardziej asertywny, pragniesz zobaczyć w bezpiecznych warunkach jak postrzegają Cię inni ludzie - ta grupa jest dla Ciebie.

Pracować będziemy nad poczuciem tożsamości płciowej, rolami społecznymi, zdolnością do bliskości, miłości, pracy, cieszenie się i korzystania z życia.

Zajmiemy sie rownież rozwiązywaniem bieżących trudności i dylematów, pochylimy sie nad różnymi rzeczami, które blokują, nie pozwalają grupowiczom pójść dalej, brać od życia więcej, wykorzystywać w pełni swój potencjał.

 

Na grupę zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane własnym rozwojem, poprawą jakości życia, związków, relacji z ludźmi. Szczególnie kierujemy nasze zaproszenie do osób, które identyfikują się z problematyką dorastania w rodzinie z problemem alkoholowym, a więc tzw. DDA, DDD oraz osoby uzależnione od alkoholu, które odbyły program terapii uzależnień przynajmniej w stopniu podstawowym. Ta grupa jest również dla Was.

 

Grupa będzie prowadzona przez dwoje psychoterapeutów integratywnych (Bronisław Hońca oraz Piotr Kościelniak psychoterapeuci pracujący w tym podejściu łączą różne modalności w psychoterapii, dostosowując swe oddziaływania do potrzeb klienta.

Proponujemy następujący wariant psychoterapii grupowej, dostosowany do potrzeb i czasu osób zainteresowanych:

 

-grupa wtorkowa - zajęcia obejmują 3 godziny zegarowe, z częstotliwością RAZ w tygodniu, w każdy wtorek od godz. 18.00 do 21.00. Grupa będzie liczyła 8 - 10 osób. Koszt uczestnictwa w grupie - 100zł/spotkanie.

 

 

Rozpoczęcie zajęć planujemy 13 maja 2014r. Kwalifikacje do grupy odbywają się w ramach pojedynczej sesji konsultacyjnej, na sesję można umówić się pod nr telefonu 888 134 533 lub mailowo terapia@bhpi.pl lub 530 501 292, e-mail: psychoterapia@piotrkoscielniak.pl

 

 

Aktualnie trwają...

... w Warszawie

6 miesięczna grupa terapeutyczno-rozwojowa dla meżczyzn. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w soboty, trwają 8 godzin. Pracujemy nad tożsamością siebie jako mężczyzny, nad rozwiązywaniem bieżących trudności, nad polepszeniem relacji w rodzinie, pracy. Nad zwiększeniem zdolności do pełnego doświadczania rzeczywistości takiej, jaka ona jest. Niebawem zamieścimy opinie uczestników grupy.

 

Więcej informacji pod adresami:

 

www.psychoterapeuta-integratywny.pl oraz www.piotrkoscielniak.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 - miesięczna Grupa Integratywnej Psychoterapii MetaSystemowej w Warszawie

 

Zapraszamy do uczestnictwa w 9-miesięcznej grupie terapeutyczno - rozwojowej. Psychoterapia grupowa pozwala w stosunkowo krótkim czasie osiągnąć zmianę, która w klasycznej psychoterapii indywidualnej wymaga dłuższego czasu. Ta forma psychoterapii to też okazja do “przeglądania” się w lustrach, którymi są inni grupowicze. Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia, uporać się ze swoimi trudnościami, pragniesz zmierzyć się ze swoimi lękami, chesz być bardziej asertywny, pragniesz zobaczyć w bezpiecznych warunkach jak postrzegają Cię inni ludzie - ta grupa jest dla Ciebie.

Pracować będziemy nad poczuciem tożsamości płciowej, rolami społecznymi, zdolnością do bliskości, miłości, pracy, cieszenie się i korzystania z życia.

Zajmiemy sie rownież rozwiązywaniem bieżących trudności i dylematów, pochylimy sie nad różnymi rzeczami, które blokują, nie pozwalają grupowiczom pójść dalej, brać od życia więcej, wykorzystywać w pełni swój potencjał.

 

Na grupę zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane własnym rozwojem, poprawą jakości życia, związków, relacji z ludźmi. Szczególnie kierujemy nasze zaproszenie do osób, które identyfikują się z problematyką dorastania w rodzinie z problemem alkoholowym, a więc tzw. DDA, DDD oraz osoby uzależnione od alkoholu, które odbyły program terapii uzależnień przynajmniej w stopniu podstawowym. Ta grupa jest również dla Was.

 

Grupa będzie prowadzona przez dwoje psychoterapeutów integratywnych (Bronisław Hońca oraz Piotr Kościelniak psychoterapeuci pracujący w tym podejściu łączą różne modalności w psychoterapii, dostosowując swe oddziaływania do potrzeb klienta.

Proponujemy następujący wariant psychoterapii grupowej, dostosowany do potrzeb i czasu osób zainteresowanych:

 

-grupa wtorkowa - zajęcia obejmują 3 godziny zegarowe, z częstotliwością RAZ w tygodniu, w każdy wtorek od godz. 18.00 do 21.00. Grupa będzie liczyła 8 - 10 osób. Koszt uczestnictwa w grupie - 100zł/spotkanie.

 

 

Rozpoczęcie zajęć planujemy 13 maja 2014r. Kwalifikacje do grupy odbywają się w ramach pojedynczej sesji konsultacyjnej, na sesję można umówić się pod nr telefonu 888 134 533 lub mailowo terapia@bhpi.pl lub 530 501 292, e-mail: psychoterapia@piotrkoscielniak.pl

 

 

Aktualnie trwają...

... w Warszawie

6 miesięczna grupa terapeutyczno-rozwojowa dla meżczyzn. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w soboty, trwają 8 godzin. Pracujemy nad tożsamością siebie jako mężczyzny, nad rozwiązywaniem bieżących trudności, nad polepszeniem relacji w rodzinie, pracy. Nad zwiększeniem zdolności do pełnego doświadczania rzeczywistości takiej, jaka ona jest. Niebawem zamieścimy opinie uczestników grupy.

 

Więcej informacji pod adresami:

 

www.psychoterapeuta-integratywny.pl oraz www.piotrkoscielniak.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×