Skocz do zawartości
Nerwica.com

Diagnoza Schizofrenii na podstawie badań krwi


radek111

Rekomendowane odpowiedzi

Cała psychiatria by się zmieniła. Jedno badanie, zafałszowane i człowieka zamykają...

Regulacje prawne są niezbędne w przypadku używania takich testów, a te muszą być wiarygodne medycznie.

 

Dla tych co pytają co ma to badać? Poziom białek, które wydzielają się podczas schizofrenii oraz depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zasłyszeniu takiej informacji - już z kilka miesięcy temu z ciekawości zaczęłam szukać autentycznego i wiarygodnego źródła tej informacji. Mój trop skończył się na jakiejś zagranicznej stacji telewizyjnej, która wypuściła tą informację, a teraz jak takie "ciapy" inni ją dalej propagują. Generalnie wiarygodnego źródła badań na ten temat znaleźć się raczej nie da - chyba, że ja źle szukałam, w co mimo wszystko wątpię ale, gdyby ktoś jednak znalazł jakieś autentyczne badania na ten temat to fajnie by było, gdyby podzielił się tą informacją, bo jak na razie to wygląda na zwyczajną kaczkę dziennikarską, która jest bez żadnych przemyśleń bezmyślnie kopiowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie takie nawet gdyby było możliwe nic by nie wyjaśniało ,po pierwsze dlatego ze poziom dopaminy przy schizofrenii z objawami pozytywnymi jest podwyższony w układzie mezolimbicznym natomiast obniżony w korze przedczołowej-odwrotnie rzecz się przedstawia w schizofrenii z objawami negatywnymi,w chorobie Parkinsona w jednych rejonach mózgu jest niedobór dopaminy w innych zaś nadmiar-jak więc sobie wyobrażacie wiarygodność takich badań? nic by przecież nie wyjaśniał wynik nadmiaru dopaminy we krwi czy jej niedobór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt pewnie sobie tego nie wyobraża, bo przede wszystkim nikt nie jest tym naukowcem, który na to wpadł (o ile taki rzeczywiście istnieje, bo nie można dać wiary jakiejś stacji telewizyjnej). Nie mamy żadnych teoretycznych podstaw do tego aby stwierdzić tak naprawdę na czym ta metoda by ewentualnie miała polegać. Dzięki czemu nie mamy też podstaw aby ją w 100% zanegować, zaprzeczyć etc, bo niby jak :?: (oczywiście zakładając, że ta metoda istnieje, bo na chwilę obecną mamy prawdopodobnie do czynienia z kaczką dziennikarską, bo nic we wiarygodnych źródłach raczej się znaleźć nie da - tylko właśnie raczej. Nauka to taka dyscyplina w której może stać się wszystko i tak naprawdę istnieje w niej wiele innowacyjnych odkryć, które choć aktualnie uchodzą za oczywiste to przed ich odkryciem nikt by nigdy nie pomyślał, że tak będzie, a wszyscy wielcy niedowierzający twierdzili wcześniej, że to niemożliwe - weźmy tu za przykład najsłynniejszy chyba przypadek, czyli odkrycie, że kula ziemska jest "okrągła". Nauka jest płynna i elastyczne stać się może wszystko ale naprawdę na podstawie informacji pochodzących ze stacji telewizyjnej nie można wyrobić sobie zdania ani zawierzyć takim informacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak w przypadku schizofrenii tylko z negatywnymi objawami :P Bo wtedy raczej dopaminy za mało :)

 

to chyba musieliby pobrać z mózgu :-P

w następnej klasyfikacji icd nie będzie uwzględniona schizofrenia prosta, bo podważa się jej istnienie (w DSM-IV nie jest uwzględniona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę w moją diagnozę i fajnie by było, gdyby można to było zweryfikować. A tak w ogóle to się ostatnio zastanawiam, co mi w ogóle jest, bo czuję się tak co najmniej dziwnie :roll:

 

Dziwnie to znaczy jakie masz objawy tego dziwnego samopoczucia ??? Jeśli masz schizofrenię to uważaj bo czasami oznacza to zbliżającą sie psychoze - koniecznie porozmawiaj ze swoim lekarzem

 

W schizofrenii występuje brak krytycyzmu - musisz być silna, leczyc się, ufać rodzinie i lekarzom - ściskam mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to z kolei generalnie pustka emocjonalna.Brak uczuć pozytywnych ,jak i negatywnych chociaż rzadko ale bywały lęki.Kolejna sprawa że zanikła mi potrzeba przebywania z ludźmi a bytem osoby która lubiła być w towarzystwie i byłem dosyć gadatliwa osobą.Po trafie całe dnie sam w domu przesiedzieć wychodzę jak naprawdę muszę.Zanikło mi zainteresowanie dziewczynami. Generalnie sam nie wiem co mi jest bo diagnozy były rożne.

 

-- 20 kwi 2014, 23:05 --

 

psychidae, to w takim razie jak będzie nazwana choroba do której zaliczano objawy negatywne schiz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychidae, to w takim razie jak będzie nazwana choroba do której zaliczano objawy negatywne schiz??

 

nie będzie schizofrenii prostej i tyle, będą jakieś zaburzenia schizotypowe lub schizoidalne albo depresja najzwyczajniej, a poza tym żeby rozpoznać schizofrenię prostą (do tej pory) musiałeś mieć też inne objawy schizofrenii - zaburzenia myślenia itd

w dsm tej choroby nie ma i jakoś żyją

 

-- 21 kwi 2014, 08:13 --

 

U mnie to z kolei generalnie pustka emocjonalna.Brak uczuć pozytywnych ,jak i negatywnych chociaż rzadko ale bywały lęki.Kolejna sprawa że zanikła mi potrzeba przebywania z ludźmi a bytem osoby która lubiła być w towarzystwie i byłem dosyć gadatliwa osobą.Po trafie całe dnie sam w domu przesiedzieć wychodzę jak naprawdę muszę.Zanikło mi zainteresowanie dziewczynami. Generalnie sam nie wiem co mi jest bo diagnozy były rożne.

 

zawsze możesz poprosić o konsultację innego lekarza albo udać się na oddział w celu weryfikacji diagnozy

ale schizofrenii prostej to nie ma za bardzo czym leczyć, więc lepiej mieć depresję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę w moją diagnozę i fajnie by było, gdyby można to było zweryfikować. A tak w ogóle to się ostatnio zastanawiam, co mi w ogóle jest, bo czuję się tak co najmniej dziwnie :roll:

 

Dziwnie to znaczy jakie masz objawy tego dziwnego samopoczucia ??? Jeśli masz schizofrenię to uważaj bo czasami oznacza to zbliżającą sie psychoze - koniecznie porozmawiaj ze swoim lekarzem

 

W schizofrenii występuje brak krytycyzmu - musisz być silna, leczyc się, ufać rodzinie i lekarzom - ściskam mocno

Nie wiem, ostatnio mam straszne huśtawki nastrojów. Kilka tygodni totalna górka, a potem zupełny dół.

 

Ufać rodzinie? :shock: moja mama niezmiennie uważa, że jestem zniewolona przez demony i każe mi chodzić do egzorcystów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ostatnio mam straszne huśtawki nastrojów. Kilka tygodni totalna górka, a potem zupełny dół.

 

Ufać rodzinie? :shock: moja mama niezmiennie uważa, że jestem zniewolona przez demony i każe mi chodzić do egzorcystów

 

dobra - nie ufaj rodzinie :P masz rodzeństwo, przyjaciółkę, tatę, którzy uważają, że nie jesteś opętana ???

ufaj lekarzom - pogadaj z lekarzem, zawsze lepiej pogadać i wyjaśnić to, może jakieś leki Ci pomagą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychidae, mój tata już nie żyje, a rodzeństwo ma wylane na moją chorobę, nawet nie odwiedzali mnie w szpitalu, nigdy mnie nie pytają o zdrowie. A lekarzom też nie ufam, bo kiedyś ufałam i źle się to skończyło. Od tego czasu właściwie już nikomu nie ufam.

Widzę, że jesteś z Gdyni, ja też mieszkam w Trójmieście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychidae, mój tata już nie żyje, a rodzeństwo ma wylane na moją chorobę, nawet nie odwiedzali mnie w szpitalu, nigdy mnie nie pytają o zdrowie. A lekarzom też nie ufam, bo kiedyś ufałam i źle się to skończyło. Od tego czasu właściwie już nikomu nie ufam.

Widzę, że jesteś z Gdyni, ja też mieszkam w Trójmieście

 

co takiego zrobili Ci lekarze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×